Aplikace iTrip

1.9.2021

Psychedelika se již nějakou dobu těší vědeckému zájmu pro svůj terapeutický potenciál. Věděli jste, že existuje aplikace dělaná přímo na míru uživatelům psychedelik?

 

Stojí za ní lidé z České psychedelické společnosti a psychedelické kliniky Psyon. V aplikaci najdete např. psychedelický deník, kam si můžete zaznamenat své zážitky a zpětně se k nim vracet. Součástí deníku je dotazník, jehož vyhodnocení je znázorněno srozumitelným grafem. Na něm můžete porovnávat vlastní psychedelickou zkušenost s ostatními uživateli. Data jsou samozřejmě anonymní a zašifrovaná. A k čemu může být takový deník dobrý? Podle autorů může aplikace pomoci při integraci a pochopení psychedelické zkušenosti. Na základě porovnání s ostatními uživateli můžete rovněž soudit, zdali se jednalo o adekvátní dávku, případně jestli se nejednalo o zcela jinou substanci, než kterou jste měli v plánu užít.

 

V aplikaci rovněž najdete přehledné informace o jednotlivých látkách, kontakty na odbornou pomoc v případě komplikací a aktuality z psychedelického dění. Stáhnutím aplikace pomůžete vědeckému zkoumání dopadů psychedelik na člověka.

 

Více informací o aplikaci v následujícím článku: https://cc.cz/psychedelika-pomahaji-v-lecbe-uz-i-v-cesku-nova-aplikace-itrip-sleduje-jak-je-uzivaji-neklinicti-pacienti/?fbclid=IwAR3ujpgWq2Mv7ERjuxvTW1oziZoZs7mYJw_Z9cGyrQ34S9G8fYbxJQdpLpM

 

zpět na přehled aktualit