Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

zobrazeno: 1-25 z 5247 → stránka: 12

25.8.2016

Testy nikotin, operace

Chcem sa ujistit ze ci pri kompletných vyšetreni kolennýho klbu a pri pri pred operacnych testech na oparaci kolena lze zjistit nikotín v krve? Po pripade jak dlouho nemam kouzit abych ani na toxikologii nenasli stopy nikotinu? Mam 16, 55 kilo a asi 1,68 m prosim o rychlou odpoved

K Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

k toxikologickým testům v rámci předoperačních testů standardně nedochází, riziko detekce je proto zcela minimální. Co se týče konkrétní doby zjistitelnosti nikotinu. Uvádí se, že nikotin a jeho metabolit cotinin může být citlivými testery zjištěn v těle ještě následujících deset dnů. Lze také přepokládat, že by např. dlouhodobý, intenzivní kuřák pro kompletní „vyčištění" organismu mohl potřebovat čas o něco delší.

Vzhledem k Vašemu věku se přece jen ještě chci zmínit o tom, že odhalení v testech nemusí být jedinou nepříjemností spojenou s kouřením. Pokud budete chtít víc informací, můžete si přečíst např. tento text našich kolegů.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
25.8.2016

Testy, nikotin

Da jse na predoperacnych vysetreni na operaci kolena zistit nikotin? Mam kompletni testi a kouzim asi rok. Dela se i toxikologie v krvi alebo moci a kdyz jo tak poprosim imfo kolik dni trva kim mi ani po roku 2-3 ( v posledni dobe zritka) a kouzim i elektronicku cigaretu.... Dakuji moc za odpoved vopred a mam okolo 50kilo a 15 let .....

Amy Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

k podobnému dotazu jsem se vyjadřoval přímo před Vaším dotazem. Moje odpověď je totožná a přikládám ji sem v plném znění:

"K toxikologickým testům v rámci předoperačních testů standardně nedochází, riziko detekce je proto zcela minimální. Co se týče konkrétní doby zjistitelnosti nikotinu. Uvádí se, že nikotin a jeho metabolit cotinin může být citlivými testery zjištěn v těle ještě následujících deset dnů. Tento údaj by měl být shodný pro testery z krve, slin i moči. Lze také přepokládat, že dlouhodobý kuřák bude pro kompletní „vyčištění" organismu potřebovat čas o něco delší. Vzhledem k Vašemu nízkému věku si na závěr neodpustím poznámku, že kouření cigaret přináší i jiná rizika (než je jeho odhalení v testech a následných potíží doma). Více o nich si můžete přečíst ZDE".

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
25.8.2016

PČR, řízení, marihuana, testy

Dobry den vcera me zastavila policejni hlidka dala mi tes na drogy ten vysel pozitivne na thc a to i pres to ze sem ji kouril 25 pred testem policii sem nic neodmitl tak ze sem byl escortovan na moc chtel sem at odeberou i krev ale na to rekl policista ze ta neni treba ze takhle jim to staci podle ceho bede ted magistrat posuzovat jestly sem bod vlivem byl ci nebyl a jestly me muze za tohle nejak potrestat ř.p mi byl zabaven na miste

Michal Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Zdravíme Michale,

rozlišení aktivních a pasivních metabolitů THC (tedy toho zdali člověk byl či nebyl při řízení "pod vlivem") je možné pouze pomocí vyšetření krve, nikoliv moči. Pokud tak nebylo učiněno, tak se policie může dostat do stavu tzv. důkazní nouze.

Za současné situace bych Vám doporučil obrátit se (telefonicky nebo emailem nebo v rámci osobní konzultace) přímo na bezplatnou anonymní drogovou právní poradnu A.N.O. a poradit se jak by bylo vhodné nadále postupovat.

Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
24.8.2016

Marihuana, divné pocity po těle

Dobrý den už je to několik měsícu co jsem poprvé hulil a boužel jsem se zhulil do špatného stavu mám problémy do teď když ležím mám hrozně divné pocity po těle potřebuji prosím pomoc už se chci normálně vyspat

Tomáš Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Tomáši,

nepříjemné psychosomatické stavy po marihuaně nejsou příliš neobvyklé a většinou po dnech (max. týdnech) abstinence pozvolna odezní. Více o rizikách spojených s marihuanou si můžete přečíst ZDE.

Pokud ovšem takto nepříjemné pocity trvají delší dobu anebo budou trvat do chvíle než k Vám dorazí moje odpověď, tak stojí za úvahu raději neriskovat a vše probrat s Vaším lékařem (nejprve obvodním, který Vás případně můžete dále nasměrovat).

Držíme palce, ať je Vám brzy lépe!

Poradna EXTc

skrýt odpověď ↑
23.8.2016

Pálení kůže, pervitin/alkohol 1. část

Dobrý den, chci se zeptat. Před cca 10ti lety jsem brala asi tak 5 let pervitin, 3 roky nitrožilně. Přestala sem s tím a nyní mám období kdy buď piju hodně alkohol, nebo abstinuji a jejich délka se různě střidá. Před cca půl rokem jsem se začla bavit s člověkem, který bere a občas si šňupla. A můj dotaz:momentálně mám zas období kdy piju (cca 8dni) může to být 10 piv za den, 2 lahve vina, nebo lahev tvrdyho, případně nějaká kombinace. K tomu teď 3dny i šňupu. V rámci možností jím a i spím. Teď mě ale začaly bolet svaly na těle, pálit jakoby kůže na těle

Nela Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Protože je rozdělený na dvě půlky, odpověď najdete na pokračování Vašeho dotazu. Tedy o jeden výše.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
23.8.2016

Pálení kůže, pervitin/alkohol 2. část

Doplňuji konec předchozího dotazu, omylem sem odeslala: ...palí mě jazyk. Červená mi kůže na krku a dekoltu, na pohmat he teplejší, palí mě uši . Veškeré to pálení není celodenní, přijde mi ze to cítím spíš když sem v klidu. Trochu se mi motá hlava. Nikdo jiný to nemá. Cca před měsícem sem byla na krvi, preventivně a vše ok. Nevíte co by to mohlo být? Díky Nel

Nela Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

obecně platí, že pocity pálení či svědění kůže jsou velmi častým průvodním jevem braní pervitinu. To je způsobeno především toxickými látkami, které se po užití pervitinu vylučují mimo jiné i potem a tedy kůží. Může se jednat například o zbytky jódu nebo jiných látek, které zůstaly ve směsi při vaření drogy. Pervitin je navíc látka s dost kolísavou kvalitou, toxiny tak mohou být různě silné/nebezpečné, někdy jsou méně dráždivé, jindy více. V dotazech také popisujete kombinování velkého množství alkoholu s pervitinem, což je samo o sobě pro tělo obrovská zátěž. I pro jejich odbourávání. A je tedy také možné, že na to Vaše tělo reaguje tímto způsobem. Takto na dálku (a bez osobní lékařské prohlídky) si netroufám spekulovat, čím jsou tyto potíže způsobené konkrétně u Vás.

Pokud by Vaše potíže neustupovaly nebo se stupňovaly, bylo by vhodné vše s lékařem prokonzultovat, i když Vám před měsícem vyšly krevní testy v pořádku.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
22.8.2016

Detekce kokainu, pervitinu, MDMA

Dobrý den, zajímalo by mne jak dlouho se udrží ve slinách, moči nebo krvi Kokain, Pervitin, MDMA pro uživatele cca 3x v roce v rozmezí vždy měsíců. Muž cca 90kg. Děkuji.

aspen Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Na všechny Vaše otázky přímo odpoví naše tabulka Testy na drogy, kde je uvedeno přibližné časové rozmezí detekce pro dané látky. Detailněji zpracováno je vše případně i v rámci našeho fulltextu (stačí zadat klíčová slova), kde jsme na daná témata již opakovaně odpovídali.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
22.8.2016

Marihuana, detekce z potu

Zdravim. Chtěl jsem se zeptat jak dlouho budu mit v poto priznaky ze jsem Kouřil marihuanu? Dekuji za odpoved.

Jan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

pokud se ptáte na dobu zjistitelnosti marihuany v potu, tak by se THC mělo dát detekovat cca několik dní (podobně jako ve slinách a krvi) od posledního užití, přičemž v případě dlouhodobého a intenzivního užívání by mohlo jít až o 4 týdny, viz TENTO odkaz.


Zdraví Vás poradna EXTC
skrýt odpověď ↑
22.8.2016

Test ze slin, vlasů na nikotin

dobrý den když nekouřím pravidelně je možné zjistit mi třeba z vlasů nebo slin nikotin. a myjí právo mi odebrat na test vlas bez mého souhlasu?

Aja Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

teoreticky to možné je, ale testy z vlasů se moc pro tyhle účely nevyužívají, protože jsou poměrně drahé. Ze slin to možné je a drží se v nich stopy nikotinu po užití cca 7-10 dní. Pokud kouříte občas, platí nižší hranice.

Pokud je Vám 16 let, o veškerých testech, které by Vám někdo jiný chtěl provédět, by měli být informováni rodiče a měli by k nim dát souhlas. Pokud máte na mysli, zda Vám rodiče mohou odebrat vlas bez Vašeho souhlasu, tak můžou, ale opravdu se jedná o méně využívaný test.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
22.8.2016

Testy z vlasů, nikotin

Mám dost dlouhé vlasy když mi někdo udělá test na nikotin zjistí že kouřím A mohou mi bez mého souhlasu ve škole odebrat vlas na testy

Lucka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Lucko,

děkujeme za dotaz. Troufnu si tvrdit, že Vám ve škole nebudou dělat drogové testy z vlasů (jsou příliš nákladné), pravděpodobněji se jeví spíše tzv. orientační drogové testy (ze slin). Ovšem i k takovýmto testům by ve škole měli mít souhlas od Vašeho zákonného zástupce, většinou se jedná o rodiče. Pokud byste měla detailnější otázky z oblasti práva, tak doporučuji oslovit kolegy z anonymní, bezplatné drogové právní poradny A.N.O..

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
21.8.2016

Bolest v uchu, pervitin

Dobry vecer, beru piko, bohuzel, uz celkem casto ( Posledni mesic a pul, skoro kazdy den, maximalne s dvoudenni prestavkou na spanek. Pouze si snupu a spise po mensich davkach, ale casteji.)A uz druhy den me hrozne boli usi, zvlaste v levem uchu mi vystreluje pichlava bolest. Je to zpusobene fetovanim a znicenymi nosnimi prepazkami, nebo mam jen klasicky zanet stredniho ucha? Dekuji za odpoved.

Filly Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

bohužel takhle přes internet a bez osobního vyšetření není možné spolehlivě odpovědět, navíc v této pořádně nemáme lékaře. Možné je obojí, co Vás napadlo. V každém případě, příčina tolik roli nehraje, pokud bolest pokračuje i v době, kdy Vám přijde tato odpověď, je na místě vyhledat lékaře.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
21.8.2016

Porod, marihuana

Vliv konopí na porodní bolesti V prosinci čekám své třetí dítě a mám panický strach z porodu - přesněji z porodních bolestí. Může mi konopí takovém případě ulevit, bolesti zmírnit? Má obecně nějaký vliv na průběh porodu - zpomaluje ho (jako např opiáty), nebo naopak usnadňuje? Chtěla bych se pokud možno vyvarovat zbytečné chemie a léků, ale z těch bolestí mám opravdu hrůzu. Mimochodem - může stát, že by mi v případě užití konopí udělali v nemocnici testy na návykové látky a že bych kvůli tomu měla problémy s úřady ohledně dítěte? A pokud bych se opravdu pro konopí během porodu rozhodla, jaká forma (inhalace, čípky, tinktura?) by byla nejvhodnější? Jaké dávkování v jakých intervalech? Nemám s ním za celý dosavadní život vůbec žádnou zkušenost a opravdu ho zde zvažuji jen kvůli analgetickým účinkům. Proto budu moc ráda za jakoukoli radu k věci. Děkuji.

Teya Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotazy. Zkusím je zodpovědět postupně. Co se týče porodu a sebemedikace marihuanou (a také otázek na možné způsoby užití, dávkování etc.), zde bych Vás odkázal na lékaře (v týmu jej bohužel nemáme). Např. v této poradně by měl být k dispozici anebo by dávalo smysl vše přímo konzultovat s Vaším gynekologem (pokud v něj nemáte důvěru, tak by stála za úvahu jeho změna). Současně byste se mohla obrátit na sdružení Konopa, které se zabývá alternativními způsoby využívání konopí, i jako léku.

Ohledně testů na drogy v nemocnici. Z informací, co máme k dispozici, k toxikologickým testům standardně nedochází. S největší pravděpodobností byste byla navíc o jejich provedení předbězně informována. Pokud by THC náhodou bylo zjištěno, tak by záleželo na komunikaci mezi Vámi a lékaři a (hypoteticky) osloveným sociálním odborem. Nutno nicméně dodat, že v dnešní době není užití marihuany považováno za tak problematické, aby případný pozitivní test vedl k tomu, že by Vám úřady hned musely činit nějaké potíže (obzvlášť jestli ji neužíváte).

Vzhledem k tomu, že píšete, že s marihuanou nemáte de facto žádnou zkušenost, tak bych na závěr alespoň krátce dodal, že efekt marihuany může být občas velmi nevyzpytatelný, a to obzvláště v případě prvotních experimentů. Droga ovlivňuje jak některé tělesné pochody, tak psychiku a dá se zařadit i mezi halucinogeny. Například u citlivějších osob se může po užití objevit úzkost a podobně. Vše navíc ovlivňuje stav mysli a prostředí v níž je marihuana užita atd. Proto se vyplatí opatrnost a obezřetnost.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
20.8.2016

...

Mám 8 3 dny glykémie 17-20mmol ,zvýš.jsem si inzulín o6j ,Držela jsem dietu a bylo to vše v normě,lehce jsem přidala přílohy 1x d.,možná i zánět moč.měchyře.děkuji

Marie Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Marie,

bohužel nerozumím Vaší otázce, ale i tak Vám musím napsat, že se naše poradna zabývá pouze problematikou zne/užívání ilegálních psychoaktivních látek (drog). Pokud máte dotaz z oblasti medicíny, doporučuji oslovit přímo některou z online lékařských poraden - např. TUTO.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
18.8.2016

Jde zjistit, kdy měla sestra pervitin?

Dobrý den, mám totaz ohledně hladiny pervitinu.. Moje sestra delší obu uživala pervitin, mariuhanu a alkohl, přez veškerou snahu pomoci spachala v mladem věku sebevraždu. V pitevní zprávě máme pouze hladinu metylamfetamin 259,15 ng/ml.. Je možné dle této hladiny zjistit jak dlouho před smrtí si pervitin dala? Jestli třeba den před, nebo už déle... Mnohokrát děkuji za odpověď

Deny Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Deny,

předně bych Vám chtěla vyjádřit upřímnou soustrast a popřát Vám hodně sil v tomto období.

Obecně platí, že hladina metabolitů všech drog se v krvi s probíhajícím časem snižuje. Netroufám si však spekulovat, zda hladina 259,15 ng/ml uvedená v pitevní zprávně znamená, zda si Vaše sestra dala pervitin ten samý den, předchozí den, nebo ještě déle před úmrtím. Roli hraje příliš mnoho proměnných (frekvence užívání, množství a síla pervitinu, to, zda užívala každodenně, aj.) a navíc, každý organismus odbourává drogy jinou rychlostí.

Tuto otázku by Vám nejspíše dokázali vysvětlit v některé z toxikologických laboratoří, na které se můžete obrátit telefonicky.

V tuto chvíli myslím také na Vás. V podobných situací pomáhá mít kolem sebe někoho, s kým můžete celou situaci sdílet (ať již někoho z blízkých anebo od profesionálů z oblasti psychologie či terapie) a v tom bych Vás ráda podpořila. Pokud byste potřebovala pro sebe další podporu můžete zavolat také na některou z linek důvěry, kde vše můžete probrat a kde Vám můžou případně předat užitečné kontakty na odborníky či svépomocné skupiny.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.8.2016

Testy MDMA a řízení

Dobrý den. Chci se zeptat jaka je šance, že se mi v krevních testech a v moči vyjde více jak 25 ng/ml u Extáze neboli Mdma.. V pátek večer cca v 22:00 jsem požil celou extázi a v uterý večer, též v 22:00 mě zastavila policejní hlídka. Po 5 min. se lehce zbravila čárka na amph/meth. tak jsem s nimi absolvoval krevní a močové testy.Chci se tedy zeptat jaká šance je že se ukáže, že jsem v daný moment nebyl opravdu pod vlivem drogy, přeci jen je to kolem 4 dnů= cca 100 hodin. do toho jsem každý den normálně spal, jedl atd.. vážím 63kg. mám 178 cm. 21 let.. a nebo se spíše zeptám, je pravděpodobnost že mi testy detekují po tak dlouhé době stopy látek, které nebudou v toleranci ? předem děkuji za odpověď.

mdma a jeho tolerance na řízení Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

šance, že by Vám po tak dlouhé době testy ukázaly, že jste byl pod vlivem extáze (MDMA), je nepravděpodobná. U extáze se pro jistotu doporučuje neřídit cca 24 hodin od užití.

Pokud byste ve své situaci potřeboval konzultovat ještě právní stránku věci, můžete se obrátit na bezplatnou Právní drogovou poradnu A.N.O.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.8.2016

Testy, PČR, doporučení odmítnout krevní rozbor

Dobry den, prisla jsem o ŘP, nalizala jsem na test drugwipe 2 carky thc, cestou z hudebni akce, pote me PČR odvezla rovnou na policejni stanici, kde jsem se k cinu priznala, slusne se chovala a spolupracovala, v zivote jsem nemela nejaky problem s policii. Mam cisty TR, ani v aute jsem doposud nemela zadne prestupky, ale ted k veci, jako uplny ,,laik,, bezproblemovy obcan jsem se PČR zeptala, jak by mi dale doporucili postupovat, jejich odpoved znela tak, že mi dporocuji na krev nechodit, že to je dražší a podobne, a ja samozrejmne byla rozhozená a souhlasila, aniz bych vedela nejaky informace o tom, ze odmitnutí je take prestupkem a vysse trestu je vyšší. Na internetu jsem se dočetla, že orgány veřejné moci po odmítnutí krve nemají žádné slitování. Ja bohužel nic takové ani v nejmenším netušila. Kdybych takové informace měla, tak bych na krevní rozbor jela. Neměla bych stim problém, ja však poslechla PČR a zachovala se dle jejich rad.Jak by jste postupovali v této situaci? Má cenu brát si právníka? Jě nějaká šance, že výše trestu bude nižší než 1 rok?

gilmorka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Situaci, do které jste se dostala v minulosti bohužel popisovalo více našich tazatelů (viz náš fulltext). V naší poradně nejsme přímo právníci, ale i tak se obávám, že aktuálně nebude mnoho možností, jak ji nějak ovlivnit. Je to opravdu jak píšete, pokud nejedete na krev, jste automaticky posuzovaná jako byste řídila "pod vlivem".

Přesto můžete zkusit přímo oslovit (je možné telefonicky nebo emailem) ještě bezplatnou a anonymní, drogovou Právní poradnu A.N.O., která se obdobnými tématy zabývá (a může Vám mj. odpovědět na otázku týkající se výše případného trestu a potřebnosti vzít si právníka) a která by mohla být nadále nápomocná. Zároveň zkusite oslovit i TUTO poradnu, která se snaží radit ve chvíli, existuje-li nespokojenost s prací PČR.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.8.2016

Opakování testu na drogy, policie

Dobrý den, rád bych se zeptal, co je pravdy na tom, že můžete u PČR při prvním pozitivním orientačním testu na drogy žádat druhý orientační test, připadá mi totiž jako zcela mimo zákon, aby byl řidič, který drogu neužil trestán odnětím ŘP po dobu, kdy se čeká ná výsledky krve, která pak prokáže, že orientační test byl "vadný". Chtěl bych vědět, je-li tedy možnost domáhat se opětovných orientačních testů přímo na místě, před zabavením ŘP, kdesi na diskuzi jeden člověk tvrdil, že "ze zákona" má člověk nárok na tři orientační testy, pokoušel jsem se to dohledat na internetu, leč marně. Moc díky za odpověď.

Někdo Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

bohužel díky současnému právnímu nastavení se opravdu někdy stává, že je řidičský průkaz odebrán na základě pozitivního výsledku orientačního testu ze slin, i když ovlivnění drogou potvrdí nebo vyvrátí pouze laboratorní test z krve. Rozhodují o tom policisté přímo na místě.

Co se týče opakování testu, je potřeba rozlišit dvě situace. První, když vyjde test pozitivně člověku, který drogu neužil, neznamená to, že je samotný test vadný, ale že člověk užil nějakou látku, která zareaguje stejně jako některá droga anebo to způsobí jeho zdravotní stav (nemoc ledvin, jater a podobně). Říká se tomu falešná pozitivita. Opakování testu pak nemá cenu, protože vyjde stejně. Je tedy nutné to rozlišit opravdu až laboratorním testem z krve. A pak je druhá situace, kdy test neukáže vůbec nic, je vadný (neukáže se ani tzv. kontrolní proužek) a ten pak policisté stejně budou opakovat.

Přesto by se policisté neměli rozhodovat o odebrání řidičského průkazu na místě pouze na základě orientačního testu, roli hraje také to, v jakém stavu se řidič nachází. Pokud tedy není očividně pod vlivem náykové látky, má větší šanci, že mu řidičský průkaz zůstane. Postupy ale nejsou jednotné a každý policista tak může postupovat jinak. Můžete se pro jistotu informovat ještě přímo na dopravním inspektorátu PČR anebo u právníků v bezplatné drogové Právní poradně A.N.O.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.8.2016

Manžel, pervitin

Dobry den,potrebovala bych poradit.Manzel dnes 16.8 byl propusten z psichiatricke lecebny,kde podstoupil 3mesicni lecbu kvuli tomu ze bral pervitin.Jeste dnes ale si sel dat.Nevim co mam delat.Drive jsem to da se rici prehlizela ale dnes jsem mu ekla ze pokud to udela tek s nim nachci zit.On mi rekl ze od vcerejska na to musi porad myslet.Ma predepsane leky na deprese protoze to na ne drive prislo v depresi.Opustila bych ho asi uz drive ale mam velke obavi ze se to jeste vic zhorsi.Lekarka z lecebnz mi rekla na zacatku lecby ze neni zavisli ale ma v mozku zafiksovane zetelo drogu potrebuj.Dekuji Lucie

Lucie Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Lucie,

děkujeme Vám za oslovení naší poradny. Oceňuji, že se vše snažíte řešit a že se vyzbrojujete informacemi jak postupovat ve chvíli, kdy manžel opět (a to hned po propuštění z léčby) užil pervitin.

I přes náročnost celé situace mi teď přijde důležité, abyste zkusila i nadále postupovat tak, jak sama píšete. Tzn. abyste nic již nepřehlížela, neomlouvala a bude-li to možné navštívila (ať ji s manželem nebo sama) přímo Terapeutické centrum - ambulantní program, kde se dá konstruktivně mluvit o různých variantách, jak vše vy/řešit.

Pokud bych se měl vyjádřit alespoň stručně o zkušenostech z praxe, tak v obdobných případech (kdy u partnera dojde opakovaně k braní, ať již je důvod jakýkoliv) mnoho blízkých uvažuje o tom, co jsou ve vztahu ochotní ještě tolerovat, co již ne; kde je jejich hranice pomoci (s čím ještě mohou podpořit a kdy to pro ně začíná být za limitem) a snaží se o uvědomění a nastavení jasnějších pravidel, za kterých do budoucna ne/může společné soužití fungovat. Vzhledem k tomu, že se většinou nejedná o snadný proces, bývá fajn si dovolit co možná nejvíce podpory zvenčí. Tzn. mít po ruce někoho důvěryhodného, s kým se dá nad vším pouvažovat a dospět k rozhodnutí, které Vám bude dávat smysl. Takovou osobou může být kamarád/ka, někdo z rodiny anebo např. odborník z oblasti léčby závislostí. Osobně bych se ještě jednou přimlouval za variantu konzultace (s psychologem/terapeutem, např. z výše zmíněného centra), kterou byste si nejprve mohla domluvit pouze a jen pro sebe s vědomím, že si dáte určitý čas k promyšlení dalších důležitých kroků.

Hodně sil Vám přeje poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.8.2016

Třes rukou a žvýkání listu marihuany

Dobrý den. V TV jsem viděl informaci o starší paní, která si vyléčila třes rukou /ne Parkinson!/ pravidelným pojídáním /žvýkáním/ 1 listu marihuany denně. Za cca 3 a1/2 měsíce jí údajně třes zmizel. I když o vlivu marihuany se diskutuje v případě padoucnice, nedovedu si představit,že by tak malé množství vůbec mohlo mít nějaký vliv, zvláště jen listů. Děkuji za odpověď.

jirka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

je to jak píšete, v listech je opravdu velmi malé množství účinné látky.

Nedá se to nicméně vyloučit. Je totiž možné, že i tak malé množství na tu konkrétní paní, opravdu tak působilo. Například na podobné bázi, na které fungují homeopatika na některé lidi. Zároveň se při žvýkání uvolňují jiné látky než při inhalaci kouře z marihuany a dále každé tělo reaguje na různé účinné látky různě. Navíc tyto účinky jsou často násobeny tím, nakolik věříme, že nám daná látka pomáhá. Na druhou stranu se tak mohlo jednat o tzv. placebo efekt. Domnívám se, že jsou možné všechny tyto varianty, stejně jako mohla hrát roli jiná neznámá proměnná (zkreslení faktů tvůrci pořadu, medikace či užívání jiné účinné látky, změna zdravotního stavu, apod.).

Možnou cestou získání dalších informací by bylo dohledání a oslovení tvůrců pořadu. Anebo se můžete s dotazem zkusit obrátit ještě na sdružení Konopa (www.konopa.cz), které se zabývá alternativními způsoby využívání konopí, i jako léku

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
16.8.2016

MDMA, krevní testy

Dobrý den. Chci se zeptat jaka je pravděpodobnost že se objeví aktivní hladina NAD ! 25 ng/ml U MDMA(extáze).. měl jsem ji v pátek cca 22:00 a dnes, v uterý večer v 22:00 mi byli zjištěny u slinných testů jako aktivní. cca 3-4dny poté.. s Policjí jsem absolvoval odběry krve a moči... vážím 179cm, vážím 63kg a je mi 21 let.. a proto se chici prosím zepatat jaká je pravděpodobnost, že se testy ukažou jako neaktviní po dobu řízení, respektivě že jsem v danou dobu neměl, nebo měl v krvi více, nebo meně jak zákonem předemsanou normu 25 ng/ml v krvi. Děkuji moc za odpopvěď

Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

těžko s nějakou větší jistotou odhadovat detekci MDMA v testech (individuálních faktorů je přece jen mnoho). Nicméně vzhledem k 3 - 4 denní pauze a informacím z naší tabulky Testy na drogy si dovolím napsat, že by pravděpodobnost negativních (tedy pod limitem 25 ng/ml) výsledků testů z krve měla být vysoká (vše samozřejmě může být ovlivněno také tím, zdali užitá extáze opravdu obsahovala MDMA).

Pokud by došlo k jakýmkoliv právním komplikacím a potřeboval byste vědět něco z této oblasti, můžete se obrátit přímo na bezplatnou, anonymní drogovou Právní poradnu A.N.O..

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.8.2016

Marihuana, testy, kdy to vyprchá?

Dobrej .. Je mi 13 a mám takové problémy s dýcháním .. A proto jdu asi za 3 dny k doktorovy .. Máma mi říkala ze mi tam budou dělat i testy .. Jestli jsem nehulila nebo tak estli to nemám z toho.. Jenomže nevím jestli mne chtěla vystrasit nebo jestli mi budou dělat opravdu testy .. Hulila jsem dnes poprvi a mela jsem asi jenom 4 prášky trávy .. A taky de chci zeptat kdyz tak jdu za 3 dny jestli mi to vyprcha když budu pit mléko nebo jestli to vyprcha i bez toho .. Dekujji

vanessa A. Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Ahoj,

naše odpověď zřejmě dorazí později než bys potřebovala, bohužel ale není v možnostech naší poradny reagovat obratem.

Cos se týče tvého dotazu - standardně k takovým (toxikologickým) testům nedochází. Pokud ale u rodičů existuje podezření, že by problémy s dýcháním mohly souviset s hulením, tak by Tě na speciální testy mohli odeslat.

U toxikologických testů by záleželo, jaké bys podstoupila. Pokud z moči, tak by pravděpodobnost detekce marihuany byla vyšší, zatímco u krve a slin nižší (vše je ale ovlivněno mnoha faktory, viz naše tabulka Testy na drogy). Varianta s pitím mléka má spíše opačný efekt. Pokud chce člověk urychlit pročištění organismu od zbytků cannabinoidů, měl by se v prvé řadě snažit spalovat své tukové buňky, v kterých se THC ukládá (a v tom mu mléko rozhodně nepomůže). Proto se tedy doporučuje spíše zvýšit fyzickou aktivitu a abstinovat.

Vzhledem k tvému nízkému věku a zdravotním problémům si na závěr neodpustím poznámku, že je tvá psychika a tělo stále ještě ve vývoji, tím pádem může být kouřením trávy poznamenáno mnohem silněji než v pozdějších letech. Pokud je to jen trochu možné, zkus se experimentům s marihuanou vyhnout anebo je odložit alespoň do doby, než budeš dospělá.

Zdraví Tě poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
14.8.2016

Přestávání s marihuanou

Dobrý den. Před čtyřmi dny jsem se konečně rozhodl přestak užívat marihunanu. Nikdy jse mnekouřil cigarety, protože mi nechutnají. Samozřejmě jsem je používal k míchání s trávou, ale zpět k mému dotazu. Hulil jsem od 15 let příležitostně. Od 17 již každý den aspoň drobek do fajfky. Od cca 20 každý den několik jointů denně s občasnými výpadky, kvůli situacím, ve kterých jsem se zrovna nacházel. Posledních 5 let jsem vykouřil kolem 1g denně a poslední rok byli i případy, kdy jsme ve dvou s kamarádem vyhulili 10g denně. Vždy se jednalo o velmi kvalitní marihuanu, abych zbytečně nezatěžoval plíce dehtem jako u slabých a planých odrůd. Samozřejmě i kvůli chuti. Nemohl jsem bez ní usnout a stále mi to dělá problém. Od doby, co jsem přestal se ráno probudím úplně propocený, že musím okamžitě svléknout pižamo a převléknout polštář. Je mi 30 vážim 64Kg/177cm. Dotaz zní: -Jak dlouho budu mít tu neodolatelnou chuť opět si zapálit? -Jak dlouho se budu probouzet propocený? -Vráti se moje tělo a psychika někdy do normálu? Kvůli trávě jsem se začal stranit lidem a mít panický strach s kontaktu s lidma Osobně i telefonicky. Vždycky jsem byl bázlivý a stidlivý, ale užívání asi prohloubilo moje vrozené duševní problémy. Nechci všechny svoje problémy svádět na marihuanu, je to přeci moje volba stejně jako jestli zdvihnu telefon nebo ne, ale budu vděčný za každou radu a podporu.

Honza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Honzo,

děkujeme za Váš dotaz. Předně bych Vám chtěla napsat, že rozhodnutí přestat s kouřením marihuany považuji za velký krok a přeji Vám v tomto rozhodnutí a jeho udržení mnoho sil.

Organismus se po vysazení marihuany regeneruje a dává postupně do normálu. Obecně se uvádí, že tento proces může trvat řádově i měsíce (obzvláště docházelo-li k jejímu kouření po mnoho let). K Vašim otázkám:

  • To, jak dlouho budete mít chuť si opět zapálit, nejde dopředu odhadnout, protože je to u každého člověka různé. Platí, že s touto chutí neboli cravingem, se dá pracovat a dá se proti němu bojovat a zároveň by intenzita chutí, i frekvence, s kterou se budou objevovat, měla postupně klesat.
  • Podobně je to s probouzením zpocený, protože se jedná o celkem typický abstinenční příznak po vysazení kouření marihuany. Metabolity THC a se z Vašeho těla vyplavují (mimo jiné) potem. Pocení by také postupně vymizet. Napadá mě, že možnou variantou, jak tomu napomoci, by bylo podpořit detoxikaci, např. sportem nebo jinou fyzickou aktivitou, u které dochází k nastartování metabolismu a urychlování detoxikačních mechanismů.
  • Tělo a psychika by se do normálu postupně měla navrátit. V tomto textu uvádí, že běžná doba je jeden měsíc až dva měsíce (podle množství a síly vykouřené marihuany a podle fyzických stránek každého). Někteří však mluví i o delší době, než se začali cítit zcela ok (půl roku, rok).

Několik užitečných rad, jak proces přestávání s kouřením marihuany zvládnout co nejlépe, můžete najít zde a zde.

Zároveň píšete o Vašich duševních problémech - bývá faktem, že marihuana mohla mít vliv na jejich rozvoj a udržení. Ráda bych Vás podpořila v tom, abyste ve chvíli, kdy by tyto Vaše potíže neustupovaly, vyhledal pro sebe pomoc a podporu, například v podobě psychoterapie, nebo konzultace s odborníky z oblasti adiktologie (viz Mapa pomoci).

Držíme palce, poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
14.8.2016

Pervitin, mám toho dost

uz je to 14 let co uzivam perviti nitrozilne bylo mi 17 let ted mam 4 deti a delam to i ted vydrzela jsem to tyden nebrat a vice dni neni mozny i v tehotenstvy jsem si pichala .Takze senormalne u toho najim atd co normalne delam bez toho mam velke deti od dvanacti let do tri let uz to nenavidim ale presto to delam pomozte mi

denisa Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Deniso,

děkujeme za oslovení naší poradny. Chápu, že po 14 letech braní pervitinu už potřebujete změnu.

Za situace, kdy se Vám dlouhodobě nedaří s pervitinem skončit, máte toho dost a ráda byste "začarovaný kruh" přetla, se nabízí především přímá spolupráce s psychologem nebo terapeutem. V místě, kde žijete, by Vám mohli pomoci v občanském sdružení Most k naději (viz tento odkaz), kde je uvedený i telefonický kontakt (vše je bezplatné). Obecnější informace o různých typech léčby je možné načíst ZDE.

Na začátek každého boje se závislostí často taky pomáhá vyzbrojit se informacemi typu "jak na to". Na úvod bych doporučil k přečtení např. TENTO text (za marihuanu je možné si dosadit pervitin) anebo TUTO svépomocnou příručku - 3. odkaz "Jak přestat brát drogy".

Držíme Vám palce!

Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.8.2016

Roztroušená skleróza a MDMA

Dobrý den, již 3 roky se léčím s roztroušenou sklerózou. Jsem víkendová uživatelka extáze a MDMA. Subjektivně na sobě nepozoruji zhoršení stavu. Měla jsem dlouhodobě bolesti zad a necitlivost. Po první zkušenosti s MDMA mi tyto bolesti odezněly a vrátil se mi cit. Jsem též dlouhodobou uživatelkou THC. Po ní pociťuji ústup bolestí, třes končetin a celkové sklidnění. Ale po MDMA cítím tyto pozitivní účinky intenzivněji. Je možné aby tato droga měla na mě pozitivní vliv ?? Jaký negativní dopad může mít na mě popř. mou nemoc ? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Niky

Niky Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Niky,

děkujeme za dotazy. Rozumím tomu, že vše můžete takto subjektivně vnímat (přece jen MDMA zasahuje do neurochemie mozku a nervové soustavy), bohužel jsem ale neobjevil relevantní článek či výzkum, který by nasvědčoval Vašim zjištěním.

Alespoň v rámci laických internetových diskuzních fór uživatelů/experimentátorů (bez nároku na větší objektivitu) zaznívá většinou hlas, který v případě roztroušené sklerózy nabádá k zvýšené opatrnosti k jakýmkoliv experimentům s MDMA a obdobnými syntetickými psychoaktivními látkami (viz např. ZDE). Vzhledem k výše uvedeným nejasnostem je odhadování možného dopadu MDMA při onemocnění RS tak trochu věštěním z křišťálové koule a opravdu nerad bych zde spekuloval.

Napadá mne ale, že můžete zkusit oslovit ještě jinou poradnu, v které by měl být k dispozici lékař (např. TUTO anebo TUTO).

Sice přímo nepíšete o tom, zdali neužíváte také antidepresivní léky, nicméně vzhledem k tomu, že v případě RS bývají častokrát předepisovány tzv. blokátory zpětného vychytávání serotoninu (antidepresiva SSRI), tak bych chtěl závěrem jen krátce podotknout, že by v takovém případě mohlo existovat reálné a potvrzené zdravotní nebezpečí (serotoninový syndrom) při jejich kombinování s MDMA.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.8.2016

ŘP

Dobrý den měl bych dotaz.Před 8 měsíci mi byl odebrán řidič.prukaz.Dostal jsem od soudu pokutu.. Kterou sem ještě nezaplatil,momentálně sem bez prace .A chtěl bych se zeptat .. Jaké krok mám udělat ,abych ho získal zpět.... Děkuji za odpověď...

Robin S. Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Robine,

napsal jste do poradny, která se zabývá drogovou problematikou a nejsme zde přímo právníci. Bude tedy lepší s podobným dotazem kontaktovat některou z internetových online právních poraden, kde Vám mohou doporučit konkrétní postup. Pokud byl ŘP odebrán z důvodu řízení pod vlivem psychoaktivní látky, tak můžete oslovit anonymní, bezplatnou drogovou právní poradnu A.N.O..

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 5247 → stránka: 12