Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

zobrazeno: 1-25 z 5107 → stránka: 12

13.6.2016

Marihuana, vliv na početí

Dobrý den, mám přítele a planujeme dítě, chtěla bych se zeptat, jestli bude mít na dítě vliv, že partner hulil marihuanu a bral LSD. Přestal cca před rokem, nyní jen příležitostně. Já osobně jsem drogy nikdy nezkusila, děkuji.

Barbora Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Báro,

co se týče marihuany (a stejně tak i LSD), tak tuto možnost můžete prakticky vyloučit (obzvláště po takto dlouhé době). Výsledky dosavadních výzkumných zjištění pojednávají o tom, že má užívání psychoaktivních látek mužem na početí a zdraví dítěte zcela zanedbatelný vliv v porovnání s užíváním matkou. Užívání marihuany může obecně u muže způsobovat spíše komplikace s početím dítěte tím, že o něco snižuje funkčnost spermií, viz např. informace z knihy Konopí, adiktologické kompendium od Doc. Miovského.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.6.2016

Marihuana, detekce z krve a moči

Dobrý den, už necelé 3 měsíce nekouřim marihuanu a chci se zeptat jestli je možné ji stále najít v chem.rozborech krve a moči. 1 měsíc bez marihuany, jsem měl rychle nastartovaný metabolismus. Děkuji za odepsání...

Kuba Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

po takovéto době nekouření marihuany je pravděpodobnost prakticky nulová, obzvlášť u testů z krve. U moči se doba detekce uvádí kolem 30 dnů, takže pravděpodobnost najít marihuanu v chem. rozborech z moči je taktéž velmi nízká - viz informace z naší tabulky Testy na drogy.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.6.2016

Marihuana, abstinence, únava

Dobry den,kouřil jsem marihuanu asi 5let zhruba 1gram denně.Ted uz sem týden nemel ani šluka ale od te doby se cítím porad unavený v zivote sem například za volantem neusinal v noci a ted se my klizi oci i přes den nejaka rada proč tomu tak je?dokavad sem marihuanu kouřil takhle unavený se nikdy nebyl.Diky za odpověď Petr.

Petan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za Váš dotaz. Jediné co mne takto na dálku napadá je spojitost s možnými abstinenční příznaky po vysazení marihuany, které občas zahrnují i zvýšenou únavu (a většinou také krátkodobé zhoršení spánku a jeho kvality, nervozitu, podrážděnost, atd.). Nutno dodat, že vše bývá velmi individuálně laděno, proto je složité spolehlivě stanovit, o co přesně může jít právě ve Vašem případě.

Pokud by se vše postupně nevracelo do normálu, bylo by dobré navštívit například obvodního lékaře, aby vyloučil jiné příčiny.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.6.2016

Nikotin a krevní testy

Dobrý den, v juni idem na niejake krvné testy na hematologiu do nemocnice v Kosiciach. Fajcím,ale teraz som to obmedzila max 3cigy na den. Mozu mi zistit nikotín v krvi? Aj ked mi nebudu robit testy na drogy? mam 15rokov,dakujem za odpoved

fajciaris Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Neznám přesnou situaci na Slovensku, ale mělo by to být tak, že při běžných testech a vyšetřeních krve se testy na nikotin nedělají. Pokud Vám nebudou dělat přímo testy na drogy, neměli by Vám tedy nikotin v krvi zjistit.

Kouření cigaret přináší však i jiná rizika, obzvlášť v tak nízkém věku. Více o nich si můžete přečíst zde.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.6.2016

Odebrání dítěte

Dobry den asi to sem nepatri ale chtela bych se zeptat zda mi muze socialka vzit dite kdyz po nem obcas zarvu kdyz ma rano nezvladatelne stsvy.Dekuji za odpoved.

Anonim Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

máte pravdu, Váš dotaz je mimo zaměření naší poradny, která se specializuje na dotazy z oblasti drogové problematiky a obtíží s užíváním převážně ilegálních psychoaktivních látek. Zkuste proto přímo oslovit některou z online internetových právních poraden anebo např. TUTO občanskou poradnu ve Vašem městě.

Obečně platí, že "sociálka" by měla posuzovat celkový kontext situace a jednat v zájmu dítěte. K odebrání po jednom problému či obtíži spíše nedochází, k tomu musí být závažné důvody.

Na závěr Vám alespoň přepošlu odkaz na tento text, který pojednává o základních právech a povinnostech OSPODu.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.6.2016

Nikotin, testy

Dobrý den. Kouřím 6 měsíců 4-5 cigaret denně, max. Dehet 8 nikotin 0,6/cig. Vážím 50kg, mám 170cm a mám relativně rychlý metabolismus. Za jak dlouho by se zhruba mohl z mé krve dostat nikotin když jdu v polovině srpna na hematologii? Děkuji

Melisa Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

uvádí se, že nikotin a jeho metabolit cotinin může být citlivými testery zjištěn v těle ještě následujících deset dnů. Tento údaj je shodný pro testery ze slin, moče i krve.

Lze ovšem přepokládat, že dlouhodobější kuřák bude pro kompletní „vyčištění" organismu potřebovat čas o něco delší, uvádí se jistota jednoho měsíce, po kterém by měly být všechny testy negativní.

S pozdravem poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.6.2016

Pervitin, zdravotní problémy po požití

Dobrý večer asi mám dojezd je mi opravdu zle mela jsem docela dost pervitinu zvracím klepu se hlava me boli už si to nikdy nedám! co by mi udělalo dobře? Co by mi Pomohlo? Když se jen pohonu chce se mi blejt este vic. . Jsem cela horka. .. Prosím nějaký rady. . Třeba nějaký čaj na uklidnění? Najíst se a co? Děkuji za odpověď

Michala Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Michalo,

bohužel není v silách naší poradny odpovídat obratem, takže se k Vám naše odpověď dostane později než byste si přála. Z toho, co píšete bych zkusil odhadnout, že by stav již mohl souviset spíše s předávkováním (více např. tento odkaz) než s dojezdem.

Při takovýchto reakcích těla (i při podezření na ně) je v prvé řadě na zvážení zavolání záchranné služby (155). Obecně se pak doporučuje pozvolné zavodnění organismu (ale s rozumem), klid, zabránění dalšímu přísunu dané látky. Při zvýšené teplotě pak chlazení těla. Obecný postup najdete např. v tomto textu.

Doufám, že jste ve chvíli, kdy k Vám dorazí naše odpověď, již v pořádku a že nadále nebudete riskovat.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.6.2016

Kvalita vlasů a drogy (marihuana)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může mít pravidelné a dlouhodobé kouření marihuany (případně užívání jiných drog a kterých) vliv na kvalitu vlasů (jejich poškození, roztřepené konečky apod.). Děkuji, Arela

Arela Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

užívání drog může mít vliv na kvalitu vlasů. Jsou ovšem pouze jedním z všech možných vlivů. Spíše se dá říct, že kvalita vlasů souvisí se životosprávou obecně. Tedy hlavně se zdravou stravou, mírou stresu, proděláním různých onemocnění či metabolických poruch. Spíše než o jakou drogu se jedná, je tedy zásadní zdravá životospráva obecně, se kterou se užívání drog často moc neslučuje. Samozřejmě čím déle a pravidelněji člověk drogu užívá, tím více to ovlivňuje zdraví.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.6.2016

Pervitin, žaludeční problémy

Dobry den beru nitrožilne 10 let no a myslim tak 2 roky zpet jsem začla občas po užiti cítit takové páleni v žalůdku ale žáhy né.Zrovna dnes to zase cítím,je to otravné a sráži mi to akorat stav,Prvni co mě napadlo tak je překyselení nebo sťěna narušená,což vlasne muže byt tím překyselenim.Dekuji za odpověď.

Žaneta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Žaneto,

děkujeme za oslovení naší poradny. Bolesti žaludku s užitím pervitinu mohou být spojené, pravděpodobnost je dokonce celkem vysoká (obzvláště při delší a pravidelnější konzumaci). Obávám se ale, že nelze určit takto po internetu bez lékařského vyšetření, co se to s Vaším trávicím traktem vlastně děje (zdali může jít o překyselení nebo např. zánět žaludku či něco jiného).

Jediné co k tématu mohu uvést, jsou obecné informace, které pojednávají o tom, že se v pervitinu častokrát objevují rozmanité příměsi/chemikálie vznikající při "výrobě", které mohou (včetně samotného pervitinu) způsobovat problémy jednotlivým orgánovým soustavám (trávicí soustavu nevyjímaje). Někdy může být současně na vině i životní styl spojený s užíváním pervitinu ve smyslu nepravidelné, nekvalitní stravy, stresu a nadměrného zatěžování organismu.

Ať tak či onak, pokud by bolest břicha neustupovala, je lepší raději nic nepodcenit a vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Nabízí se pak např. podstoupení preventivního vyšetření žaludku a žaludeční sliznice, abyste vyloučila další možné zdravotní problémy.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Odebrání ŘP

Preji dobry den,fizlove mi pri silnicni kontrole sebraly ridicak,jelikoz jsem odmitla test na drogy a minuly tyden mi prisla z magistratu pokuta za to ze jsem do peti dnu od rozhodnuti ten ŘP neodevzdala.Tak nevim jetli si delaj srandu,nebo jim je 26 000,-co ze dostanou malo nicmene dalsi 3000,- za nic se mi jim davat nechce,tak Vas chci pozadat o radu.Predem moc dekuji a hezky zbytek dne M.

Amenra Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za Váš dotaz. V případě obdobných komplikací již doporučujeme oslovit anonymní, bezplatnou, právní poradnu A.N.O. a to nejlépe přímo (po zavolání je možné domluvit konzultaci). V ní Vám mohou poradit další právní postup a případné možnosti obrany.

Kontakt najdete v rámci tohoto odkazu: http://poradna.asociace.org/

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Bere dcera drogy?

Dobrý den, mám podezření,že 19ti letá dcera (studující střední školu) bere drogy. Časté změny nálad,prospěchu ve škole..jako na houpačce. v pokoji jsem našla platíčka neurolu,ritalinu .. Momentálně má odjet na 3 měsíční stáž do zahraničí,máme situaci řešit hned nebo vyčkat návratu ze zahraničí ? A jak se celkově k situaci postavit ?

Markéta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den, Markéto,

děkujeme za Váš dotaz. Píšete o svém podezření, že Vaše dcera bere drogy. Popisujete časté změny nálad a prospěchu ve škole. Ty mohou být způsobené drogami i nemusí. Nalezená platíčka léků už by o nějakém problému svědčit mohla. Neurol a Ritalin jsou léky, které předepisuje lékař. Mladí lidé s nimi někdy experimentují. Někdo je užívá na party v kombinaci s alkoholem, další je berou kvůli uklidnění, proti nervozitě či úzkosti. Ale opravdu těžko spekulovat, jaká je situace Vaší dcery.

Na otázku, jak se celkově situaci postavit, asi neexistuje univerzální odpověď. Neznám situaci u Vás doma ani vztah, jaký mezi sebou s dcerou máte. Za sebe mohu doporučit se k celé věci postavit otevřeně, zbytečně situaci nedramatizovat, ale ani nepodceňovat. Prvním krokem nejčastěji bývá si o celé věci a hlavně o Vašich obavách promluvit na neutrálním místě. Například někde venku, při společné činnosti apod., kde se budete obě cítit v pohodě a v bezpečí. Začít můžete například tím, že jste si něčeho všimla, nedoporučují se výčitky či výhrůžky, můžete mluvit o tom, že se o dceru bojíte, zeptat se jí, jestli se něco neděje atd. To, zda by tento rozhovor měl proběhnout před tím, než Vaše dcera odjede na zahraniční stáž nebo až potom, jsou dvě možné varianty, které je potřeba zvážit. Problém se na stáži může sám od sebe vyřešit, ale také nemusí. Za sebe bych asi doporučila rozhovor neodkládat, i když to může budit obavy a může to být nepříjemné.

Pokud by Vaše podezření bylo potvrzeno, můžete se obrátit na odborníky. S nimi se můžete poradit o tom, jak se zachovat, můžete přijít sama nebo i společně s dcerou. Tyto pracovníky můžete vyhledat na mapě pomoci. Ve Vašem městě je to konkrétně Renarkon.

Pokud byste si rozhovor s dcerou potřebovala vyzkoušet nanečisto nebo byste chtěla získat ještě další názor či celou situaci probrat, můžete zavolat například na anonymní rodičovskou linku. Umím si představit, že máte nyní starosti a na obou místech můžete získat podporu.

Hodně štěstí přeje poradna EXTC.

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Zdravotní problémy, detoxikace

Dobrý den, chci se zeptat na detoxikaci . Moje dcera se v klubu napila od kamarádu a říká ,že v pití něco bylo. Neví jestli extáze nebo něco jiného. Bylo jí špatně, bolest hlavy ,zima a úzkost. Je to týden a stále je jí špatně, plače , je spavá a bez zájmu. Navíc má mononukleozu a teď má žluté kruhy pod očima. K doktorce nechce jít. Můžete mně prosím poradit, jak to co nejrychleji a nejučiněji dostat z těla? Děkuji

Renata Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

obávám se, že pokud by dceři bylo stále špatně (např. do chvíle, než k Vám dorazí tato moje odpověď), tak nic chytřejšího než je navštívení praktického lékaře bohužel nevymyslíme (obzvláště, je-li je ve hře i mononukleóza).

Při jednorázovém užití bývají drogy z těla vyloučeny poměrně rychle samy. Přesto co se týče podpoření detoxikace, platí zásady zdravé životosprávy, je možné doplňovat vitamíny konzumací ovoce a zeleniny. Také neuškodí, pokud by dcera pila čistící čaje (v rozumném množství). Obvykle je na míste snažit se celkově o zdravý životní styl (vhodná struktura času, fyzická aktivita, dostatek spánku atd.).

Opět ale podotýkám, že je bezpečnější řešit specifické fyzické či psychické problémy přímo s lékařem.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Darování krve a marihuana

Dobrý den, před týdnem jsem vyzkoušel poprvé marihuanu.. Měl jsem jeden "kýbl". Za 3 dny jdu darovat krev. Myslíte si, že najdou THC v mojí krvi? Děkuji moc za radu

Patrik Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Patriku,

mrzí mě to, ale v této poradně nejsme schopni odpovídat vždy obratem. Každopádně podle této naší tabulky jsou 3 dny na hranici zjistitelnosti THC v krvi. Jedna věc je hranice zjistitelnosti THC, ovšem druhá věc je, že transfúzní oddělení většinou požaduje 3 měsíční abstinenci od drog. To už je ale na Vašem zvážení anebo ještě na rozebrání s odborníkem z transfúzního oddělení.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Otestování extáze

Zdravím můžu si doma nějak otestovat kvalitu tablety extáze? resp. mohu nějak zjistit zdali se vzkutku jedná o MDMA?

Radar Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

pro domácí otestování je možné zakoupit jednoduché kvalitativní testy. Existuje více druhů různých cen podle toho, kolik nebezpečných substancí odhalují. Server Erowid doporučuje evropským zájemcům objednávat testy např. z tohoto holandského obchodu. Další doporučení si můžete přečíst (v angličtině) např. ZDE. Nutno dodat, že testy jsou pouze orientační. Jinými slovy, test Vám ukáže přítomnost některých látek, ale nezjistíte jejich poměr v tabletě a také další příměsi, což je z hlediska ne/bezpečnosti důležité.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Marihuana, anestezie

Dobrý den, měla bych jít na ,,výškrab,, na začátku těhotenství. Během těhotenství jsem nehulila (cca 2 měsíce), teď během dvou týdnů jsem si dala asi 4x potah z jointa. Za jak dlouho si můžu dovolit jít na ten potrat? Aby to nemělo vliv na anestezii. Děkuji

Riky Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Riky,

v obdobných případech obvykle doporučujeme, aby vše bylo probráno s ošetřujícím lékařem. Už jen kvůli různým typům anestezie a možným kombinacím, které my zde v poradně nejsme schopni zohlednit (jedná se o běžnou praxi, stejně jako lidé lékaři sdělují, zda neberou jiné léky, nebo třeba zda kouří cigarety).

Alespoň obecněji Vám mohu odpovědět, že je především zcela zásadní, abyste na anestezii nešla pod přímým vlivem marihuany, kdy by případné interakce mohly být nejrizikovější. Co se týče nějaké lhůty, tak by měl být dostačující cca týden či dva před operací.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.6.2016

Obsah THC v krvi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je možné, že jsem v krvi měla 7,2 obsah thc. když jsem poslední cigaretu marihuany měla 16-17 hodin nazpět. jak je možné, že mi výsledky vyšly, ze jsem řídila pod vlivem? a tím pádem přijdu o řidičák. měla jsem 2 cigarety. beru antidepresiva ESTAN, TRITICO A RIVOTRIL. a piji cca půl až 3/4 litru energy drinků. může to mít nějaký vliv na výsledek? vážně mě nenapadlo, že bych ještě mohla být pod vlivem. což jsem si vážně nepripadala. děkuji

Lenka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Lenko,

děkujeme za Váš dotaz. Aktivní metabolity THC v krvi vydrží cca 12 až 24 hodin, viz naše tabulka. Záleží na síle vykouřené marihuany, na rychlosti metabolismu, na váze, fyzické aktivitě a na mnoha dalších proměnných. Je možné, že máte pomalejší odbourávání nebo se jednalo o marihuanu s vysokým podílem THC. Laboratorní testy z krve bývají obvykle přesné a spolehlivé. To, že jste si nepřipadala pod vlivem je možné, je to bohužel posuzováno rozborem krve a nikoli subjektivním pocitem. Proto i když žádný stav necítíte a připadáte si normálně, můžete test vyjít tak, jak Vám vyšel.

O vlivu antidepresiv a energy drinků jsem v souvislosti s prodloužením detekovatelné doby pro aktivní metabolity neslyšela.

Pokud by Vám z toho měly nastat nějaké komplikace nebo jste chtěla ještě další informace, můžete se - telefonicky nebo emailem - obrátit na anonymní bezplatnou drogovou Právní poradnu A.N.O.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
7.6.2016

Testy na THC

Ahoj, před 12-ti dny jsem měl čtvrt gramu marihuany namíchanou s tabákem a zítra jdu na testy THC, řeknete mi prosím jestli tam ještě něco zbylo? Bylo to poprvé, vážím 49kg a hodně sportuji. Od té doby vůbec nic!

Jakub Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Jakube,

mrzí mě to, ale takhle rychle v naší poradně nejsme schopni odpovědět. Přesto i dodatečně napíšu, jestliže jste užil marihuanu jednorázově, po 12 dnech už by se nemělo THC v testech ukázat - podle této naší tabulky.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
7.6.2016

Kontrola srdce, kouření

Dobrý den, chtela by jsem se zeptat pristi tyden(14.6.) jdu na kontrolu srdicka mam malou.nedomikavost chlopne a kourim nekourim dene ale kiurim dene max 2 a chtela jsem se zeptat jestli to bude videt nebo ne naposled jsem mela dneska 2cigarety. predem dekuji za odpoved

mišánek Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v rámci obdobných kontrolních vyšetření se toxikologické testy obvykle nedělají, takže by Vaše kouření zjištěno být nemělo. Pravděpodobně se na něj ale lékaři mohou zeptat, což bývá především z důvodů zvýšených rizik, které se s ním v případě kardiologických obtíží mohou pojit.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.6.2016

Extáze v krvi

Dobry den,mám dotaz. V sobotu jsem si dala půlku extáze a v úterý mám podstoupit krevní testy. Je možné že mi látku v krvi najdou ?

Kristýna Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Kristýno,

záleží na tom, jaké testy máte podstoupit. Drogy se totiž zjišťují speciálními testy, které musí někdo extra vyžádat. Pokud víte, že podstoupíte přímo testy na drogy, pak se můžete orientovat podle této naší tabulky. Extáze při jednorázovém užití zmizí z krve cca po 24 hodinách, v úterý by Vám ji tedy neměli najít.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.6.2016

THC, nepříjemné myšlenky, co dělat

Dobrý den, užívám marihuanu ke kouření denně od svých dvaceti let. Před dvěma roky jsem po jointu prožila nepříjemný zážitek. Z ničeho nic jsem se začala bát, že mě někdo v bytě přepadne, následně jsem to vytěsnila jinou myšlenkou- opačnou ( zabít přítele) Od té doby jsem měla psychiku na dně, hlavně strach abych příteli doopravdy neublížila ( nepřetržitá myšlenka mu ublížit). Každopádně dobře mi z toho nebylo, nikdy předtím jsem takto nepřemýšlela ( agresivně). V tu dobu jsem si procházela také velkým stresem v práci. Omezila jsem kouření trávy ( kouřím denně, večír) , ale zas se to vrátilo, v podobné formě. Viděla jsem dokument o kanibalech a od té doby se bojim, že jsem bud já lidožrout, nebo, že mě někdo napadne a ublíží mi :( Vůbec se nemohu radovat, tyto myšlenky mě táhnou psychicky dolů. Mám strach, že zešílím. Docházela jsem k psychiatričce, ale vždy mi řekla trochu jinou diagnozu ( psychoza, OCD, uzkostně depresivní porucha) Už se mi k ní nechce, vždy do mě napere léky, jenže po nich se cítím uplně prázdná. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli by jste mi mohl něco doporučit. Ted prožívám úzkost a v té depce Vám píšu. Děkuji vřele za odpověď. S pozdravem a přáním krásného dne Anna

Anna Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Anno,

děkujeme za oslovení naší poradny. Oceňuji, že píšete i přes takto nepříjemné psychické rozpoložení a že se snažíte vše aktivně řešit.

Co se týče Vaší otázky. Většinou je základem zotavení či úspěšné léčby důvěra v lékaře či psychologa proto mi přijde rozumné uvažovat o změně, pokud se Vám k stávající psychiatričce více méně nechce. Doporučil bych oslovit např. lékaře/psychiatra z Kliniky adiktologie (přímý kontakt najdete v rámci TOHOTO odkazu) anebo z ambulantního centra CADAS (spadá pod Sananim). Zároveň bych hlasoval i pro případnou spolupráci s psychologem/terapeutem (kontakt opět můžete najít v odkazech výše) a pro zvýšení terapeutického efektu touto "dvojkombinací".

K tématu marihuany a nepříjemných psychických stavů - v rámci své praxe se s obdobnými problémy občasně setkávám. Rád bych Vám napsal, že pokud již dojde k jejich spuštění, tak je obvykle prvním preventivním krokem dlouhodobější vysazení marihuany (které vše může samo o sobě srovnat) anebo alespoň zcela zásadní omezení jejího kouření (např. pouze na situace, kdy se člověk cítí bezpečně, jak vnitřně, tak v prostředí - viz. set a setting). Přičemž kouření 1x denně stále považuji za velmi časté a tudíž rizikové z pohledu ovlivnění psychiky, jejich dalšího výskytu a případné duševní nestability - což de facto sama popisujete "zas se to vrátilo, v podobné formě".

Budeme Vám držet palce, aby se vše zlepšilo a bylo Vám co nejdřív lépe. Hodně sil přeje poradna EXTC!

skrýt odpověď ↑
6.6.2016

Marihuana v minulosti, plodnost

Dobrý den,s manželem se pokoušíme o miminko,trávu jsem nikdy nekouřila ale manžel ano,přestal rok předtím než jsme se seznámili a už to tedy bude skoro 6 let,co nekouří, může to mít ještě furt nějaký vliv na jeho plodnost? Děkuji za odpověď.

Veronika Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Veroniko,

co se týče marihuany, tak tuto možnost můžete vyloučit (obzvláště po takto dlouhé době). Dosavadní výzkumy nenasvědčují tomu, že by konopí u mužů či žen vyvolávalo neplodnost (viz např. tento ODKAZ na knihu Konopí, adiktologické kompendium).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.6.2016

PČR, drugwipe, amfetamin

Ahoj 24.5.2016 jsem byl zastaven pcr.Klasická kontrola dechová negativnía potom test z potu drugwipe 5s pozitivní na amfetamin.Měl bych dotaz jestli je možné že byl test pozitvni i když nejsem uživatel a den predtim sem se ho jenom dotkl protože jsem přišel do místnosti kde byl vysypan na stole ale hned po tom jsem si umyl ruce.Odběr krve jsem okamžitě podsoupil.Díky za odpověď

Milan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Milane,

do obdobné situace se v poslední době dostalo mnoho řidičů (viz např. TATO reportáž na dané téma). Jde o to, že orientační testy, které používá policie, bohužel nejsou moc přesné a občas vychází tzv. falešná pozitivita u osob, které neužily žádnou psychoaktivní látku. Pokud jste ihned podstoupil konfirmační vyšetření z krve, tak jste udělal dobře. Ty jsou totiž zcela přesné a užití amfetaminů by měly jednoznačně vyloučit.

S pozdravem poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.6.2016

THC, testy, odmítnutí orientačních testů?

Dobrý den, jsem pravidelný kuřák marihuany (cca 2-3 brčka denně), ale když mám řídit, min.24 hodin před tím už nekouřím. Chtěl jsem se zeptat, mohu při policejní kontrole odmítnout orientační test a podrobit se jen testu z krve? A jak se bude postupovat, než by ty výsledky byly hotové? Mám z mého okolí zkušenost, že policejní testy nejsou vůbec přesné. A pokud půjdu jen na krev, je možné abych měl po 24 hodinách látky THC v krvi stále aktivní? Předem děkuji za Vaši odpověď wokoun88

Wokoun88 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz, ale právní problematika, spojená s testy na drogy, je pro naši poradnu na okraji odborného zájmu, proto bych Vám doporučil obrátit se přímo na naše kolegy z bezplatné, anonymní, drogové právní poradny A.N.O. (je možné telefonicky nebo emailem).

Pokud se pokusím odpovědět alespoň obecně, tak Vám mohu napsat, že máme v poradně s orientačními drogovými testy bohužel obdobnou zkušenost (více např. v našem fullextu, kde je na dané téma mnoho otázek). I přesto by praxe měla být taková, že byste měl postupovat v souladu s nařízením PČR a pokud možno nic neodmítat. Odmítnutí testu policie na místě by mohlo být samo o sobě hodnoceno jako přestupek (viz např. tento článek). Nejdůležitějším (následným) krokem v případě pozitivních orientačních drogových testů pak zůstává podstoupení přesného, laboratorního/toxikologického krevního testu, který dle výsledných hodnot metabolitů THC v krvi prokáže, zdali byl či nebyl řidič v době řízení "pod vlivem" psychoaktivní látky.

Základní informace (týkající se konkrétní hladiny THC v krvi) a případného právního postihu můžete načerpat přímo v TOMTO odkazu.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.6.2016

První nitrožilní užití

Dobry den, studuji vysokou skolu a pracuji a jsem obcasna uživatelka tvrdých drog. Vzdy jsem byla proti nitrozilnimu podání. Ale dnes jsem si dala pervitin nosem a poté jsem to poprvé zkusila nitrožilne. Opravdu nevim proc jsem to udělala a byla tak pitomá. Jehla byla čistá, ale neumyla jsem si misto vpichu a ted po několika hodinách tam mam porad stopu po vpichu a malou modrinku. Je to normalni? Mam hrozny strach jestli jsem neco nechytila. Uz to nikdy nechci udelat, ale mam strach, ze se dostanu do situace, kdy to udělám znovu. Znam takovéto "uz to nikdy neudělám, nebo mam to pod kontrolou" a nechci byt jeden z těchto lidi. Muzete mi prosim poradit co delat a kam bych se mohla obrátit s případnou preventivní léčbou na závislosti? Dekuji vam za odpoved.

Helena Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Heleno,

nejprve prakticky k nitrožilnímu užití. Pokud jste použila čistou jehlu ve smyslu novou, zabalenou, nikým jiným předtím nepoužitou a stejně tak ostatní náčiní (nádobku i vodu, ve které byla droga připravená, filtr, přes který byla přefiltrovaná apod.), tak jste nemohla chytit žádnou krví přenosnou infekční nemoc. Na druhou stranu pokud se nedodrží všechny hygienické zásady nutné pro takovou aplikaci, mohou nějaké komplikace nastat, a to ve smyslu zanícení či infekce místa vpichu anebo uvnitř těla. Stopa po vpichu a malá modřinka je však víceméně normální reakce. Přesto se jedná o nejnebezpečnější způsob aplikace, proto mi Vaše rozhodnutí už ho neopakovat přijde na místě.

Oceňuji i Vaše uvažování nad tím, jak těžko se někdy odolává, přestože si člověk dal předsevzetí "už nikdy". Už jen takové zastavení a uvědomění si rizika může pomoci. Vše můžete důkladněji probrat a připravit se na různé scénáře společně s nějakým odborníkem. O kontakty si můžete zavolat do nejbližšího kontaktního centra, které najdete na této mapě pomoci.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.6.2016

Je to rozdíl? Nalížu?

Ahoj kdyz si dám jenom jednoho je riziko ze nalizu stejně jako. Kdyz uhlím porad

Zduněk Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

je riziko, že nalížete po jednom, stejně jako je riziko, že nalížete, pokud hulíte pořád. Rozdíl je v dobách detekce = v tom, jak dlouho ve Vašich slinách THC najdou. Při pravidelném hulení Vám THC vydrží ve slinách déle. Více informací najdete v této tabulce.

Pokud se jedná o „nalízání" při řízení, je vždy dobré nechat se odvézt „na krev", protože až krevní rozbor může spolehlivě prokázat množství aktivních metabolitů ve Vaší krvi a to, zda jste řídil „pod vlivem" nebo ne.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 5107 → stránka: 12