Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

zobrazeno: 1-25 z 5046 → stránka: 12

21.5.2016

Užil vnuk nějakou látku?

VNUK A JEHO KAMARÁDKA BYLI NA MENŠÍ OSLAVĚ.ZA DVA DNY OMDLELI VE ŠKOLE S NORMÁLNÍM TLAKEM,VYSOKOU TEPLOTOU,ZIMNICÍ A CELKOVÝM OCHABNUTÍM KONČETIN.JE PODIVNÉ,ŽE OSTATNÍM SE JIC PODOBNÉHO NESTALO. OBA BYLI ODVEZENI RYCHLOU ZÁCHRANKOU DO NEMOCNICE,KDE BOHUŽEL NIC NEZJISTILI.JE MOŽNÁ NĚJKÁ LÁTKAMTAK PARAZUJÍCÍ TĚLO ,ABY SE NEDALA ZJISTIT ROZBOREM KRVE,MOČI.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.

lady Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Je vidět, že máte o svého vnuka obavu. Takto na dálku je však těžké posoudit, čím mohlo být způsobeno omdlení Vašeho vnuka a jeho kamarádky ve škole. Mohlo to mít mnoho příčin. Je proto dobře, že byl odvezen do nemocnice, kde proběhlo vyšetření. Vše by bylo lepší prokonzultovat přímo s ošetřujícím lékařem, protože v naší poradně lékaře nemáme.

Pokud Váš vnuk absolvoval vyšetření krve a moči na drogy, je nepravděpodobné, že by rozbor krve a moči případnou látku nezjistil, protože toxikologické testy bývají přesné a spolehlivé.

Vyloučit, že se jednalo o expertiment s nějakou látkou však stoprocentně nelze. V takovém případě by bylo asi nejvhodnější si s vnukem promluvit a zeptat se přímo jeho, zda nějakou látku užil.

Váš dotaz můžete ještě položit v této drogové poradně kolegů, kde lékaře k dispozici mají. Nebo například v této lékařské poradně.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.5.2016

Postup PČR, co dělat?

Dobry den dne 18.8.ve23:15 me zastavila pcr dali mi tesz na alkohol ktery byl negativni pote mi dali test na drogy ten teat sem olizl a policista si snim sedl do auta ani nevim jstli ho mohl nak ovlivnit protoze byl slabe hoodne slabe pozitiv ni na amf/met. Ale vubec takovou drogu neuzivam ani neuzil ano pravdou je obcas si zahulim travu ale ne pplred jizdou a ta se tam vubec neukazala rekl jsem jim ze to neni mozny ze jsem pozitiv na amfetamin ze chci na.krev zajistili mi auto a odvezli mne na stanici kde mi zacli docwla premlovat ze kdyz pujdu na.krev bude to pro me horsi ze najdou cannabis mnoho mnozstvi a ze lepsi bide pro me kdyz odmitnu a udelaji stoho prestupek tudiz mi lhali a auto odtahli ted ctu vsechny vase dotazi a odpovedi od vas a proto pisu o pomoc nevim co delat moc vas prosim o poradu dekuji petr

Petr Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

předně bych bych Vám chtěla napsat, že podobný postup policie považujeme za neprofesionální a neetický.

Bohužel je to tak, že pokud jste neabsolvoval vyšetření z krve, mohou Váš orientační test považovat za pozitivní. Až testy z krve totiž spolehlivě prokážou, zda člověk látku užil a zda její metabolity byly v danou chvíli aktivní - tudíž, zda řídil pod vlivem. Orientační testy nejsou stoprocentně spolehlivé a mohou být zkresleny tzv. falešnou pozitivitou. U amfetaminů/metamfetaminů na zkreslení může mít vliv například užívání léků, které obsahují pseudoefedrin (Modafen, Nurofen, aj.) nebo například energetické nápoje.

V tuto chvíli by bylo nejlepší telefonicky nebo emailem kontaktovat přímo internetovou drogovou právní poradnu A.N.O., která se podobným případům věnuje. Zároveň tam můžete prokonzultovat nestandardní postup policie, kdy Vás pod nátlakem přemluvili test z krve neabsolvovat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.5.2016

Drogové testy, neutralizace sodou?

Dobrý den Jsem uživatelem pervitinu a slyšel jsem,že pokud člověk před testem na sliny vezme do úst jedlou sodu a propláchne troškou vody,tak se pH slin diky neutralizaci sodou vyrovná do normálu a test by tak měl být negativní? Otázka:mohla by to být pravda,nebo jen další fáma? Děkuji za Váš názor a odpověď. Hezký den S pozdravem Weny

Wenda Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Wendy,

o neutralizaci testů na drogy existuje množství "zaručených" doporučení a mýtů, stačí zadat do vyhledávače "pass drug test" a v zahraničních i domácích diskusních fórech je možné najít mnoho obdobných informací.

Za nás Vám mohu napsat, že se s největší pravděpodobností jedná o další fámu, která profituje z nespolehlivosti tzv. orientačních testů na drogy, při jejichž použití někdy dochází k chybám a tzv. falešné negativitě či pozitivitě.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.5.2016

Pervitin - přání přestat

Ahoj.Je mi 20 a už 4 roky s bandou berem pervitin kazdy vikend nekdy vic. Je pravda,že nějakou dobu se cítím skvěle paráda,miluju život,ale posledni dobou co je to častější mám velké bolesti v dolni oblasti zad.Život bez pervitinu mi prisel strasne zlej,odpornej,zadna radost,štěstí nic,Po něm se bavíme vsichni celý vecer a drzime spolu.Myslím že kazdy mame svuj pribeh ktery nas k tomu dostal.Me osobne nizke sebevedomi,deprese a zadni kamaradi.Avsak po 4 super letech zacinam mit strach ze uz se projevuji následky jako prave bolest zad,spatna pokozka,spatny zaludek. Mým přáním je přestat,ale myslím že sama to nedám.Kamarádi co neberou ty by me jedine odsoudili a mamka to neví i když nekdy sedím a chci jí to rict.pak se ale zarazim a premyslim co by stoho bylo kdyby to vedela.pomohla by mi? byla pri me? nebo me zabila na miste.Kazdopadne jsem slaba povaha..potrebuju nekoho kdo by byl semnou a ukazal mi ze ten svet je tady pro me a je bajecnej i bez drog.Moc bych to chtěla.Děkuju

Tina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den, Tino,

děkujeme za důvěru a za Váš dotaz, ve kterém popisujete svoji 4 letou zkušenost s pervitinem, který Vám přinesl jednak hodně pozitivního, zároveň však poslední dobou zažíváte velké bolesti v zádech, všímáte si i dalších následků a píšete, že si přejete přestat.

Předně bych Vás chtěla ocenit za to, že si pro sebe hledáte informace a podporu. Vypadá to, že přemýšlíte o změně a oslovení naší poradny by tak mohlo být prvním krokem.

Píšete také o Vašich obavách, že to sama nedáte a že byste potřebovala někoho, kdo by v tom byl s Vámi. V tom bych Vás ráda podpořila. Můžete zkusit oslovit někoho ze svého okolí, komu důvěřujete. Z Vašeho dotazu vnímám, že je pro Vás důležitou osobou Vaše mamka (nevím však, zda si umíte představit, že by ona byla tím, komu se opravdu svěříte). Kladete si otázky, jaké by to bylo kdybyste jí o pervitinu řekla, zda by Vám pomohla, nebo Vás zabila. Reakce rodičů na téma drog bývají obojího typu - hodně podpůrné i hodně vyplašené. Nekteří rodiče nemají o drogách dostatek informací, částečně se stále jedná o tabu. Zároveň užívání drog zkrátka přináší spoustu rizik a bývá těžké se ze světa drog vymanit a rodiče se o své děti často bojí. Věřím ale, že mamka Vám může být velkou oporou, pokud si o celé situaci dokážete promluvit bez obviňování a s vědomím, že je váš vztah pro vás obě důležitý.

Můžete si také říct o pomoc profesionálům. Je běžné navštěvovat psychologa či psychoterapeuta i s mnohem méně náročnými životními situacemi, než představuje přestávání s pervitinem. Pro vyhledávání můžete využít tuto mapu pomoci. Konkrétně v Opavě se můžete poradit v Kontaktníma krizovém centru Pod Slunečníkem. Pro návštěvu se můžete rozhodnout Vy sama anebo klidně i společně s mamkou, což by mohla vnímat jako Vaši snahu se k té situaci postavit čelem.

Hodně štěstí a sil přeje poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.5.2016

Těhotenství, partner užívá pervitin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, já drogy neberu ale můj přítel je příležitostný uživatel pervitinu. Teď jsem zjistila, že jsem těhotná a nevím co dělat. On tvrdí, že pervitin už nebere ale já si tím nejsem jistá. Může jeho občasná konzumace nějak poškodit plod? Děkuji

Star Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

pokud vy sama drogy neberete, vývoj plodu by tím, že je Váš přítel příležitostný uživatel pervitinu, neměl být ovlivněn.

Obecně platí, že pervitin sice určitou dobu po užití zůstává v těle, ale přímo ve spermatu se nevyskytuje. Pokud jde o početí a zdraví dítěte, má užívání pervitinu mužem zanedbatelný vliv. Plod by tím být tedy poškozen neměl, protože pro těhotenství je rozhodující, zda užívá drogy matka, ne otec.

Větší klid by Vám případně mohlo přinést absolvování běžných prohlídek a vyšetření v těhotenství.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.5.2016

Jak je možné, že byl test pozitivní?

Dobrý den chci se jenom zeptat. Byl jsem v nemocnici kvůly zkolabování. A z moči mi zjistili doktoři že beru tvrdé opiáty ( což není pravda... ) a poslaly to do Českých Budějovic a tam to potvrdily. Jak je možné že se mi do těla dostanou opiáty aníž bych nějaký znich bral ? Předem děkuji za odpověď.

vladimír Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Vladimíre,

stejně jako pro Vás je i pro mne záhadou, jak se do Vašeho těla mohly dostat opiáty, pokud jste je neužíval (a to ani např. ve formě léků). Jediná více-méně racionální hypotéza, která mne takto na dálku přes internet napadá je spojená s chybou lidského faktoru, konkrétně se záměnou Vašeho vzorku moči za jiný (jednalo-li se o podrobné toxikologické testy, nikoliv orientační drogové testy, které  občasně vykazují tzv. falešnou pozitivitu). V daném ohledu by se proto nabízelo vyžádat si zopakování toxikologických testů a zeptat se přímo na oddělení toxikologie, kde ještě případně mohlo dojít k omylu.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
15.5.2016

mířím správným směrem? (alkohol, marihuana)

Dobrý den. Prosím Vás o radu a Váš názor. Je mi 20 let. Již delší dobu piji denně alkohol a kouřím marihuanu. Nepamatuji si přesně, před jak dlouhou dobou jsem začal pít každý den, ale odhaduji, že tomu bude přibližně rok a půl. Předtím jsem s alkoholem moc nekamarádil. S marihuanou to mám jinak. Začal jsem ji téměř denně kouřit před třemi roky a prošel jsem si stádiem, kdy na to byla opravdu velká chuť. To mě naštěstí přešlo a dnes už stavy způsobené marihuanou příliš nevyhledávám, nicméně to mám stále rád. Teď už ji kouřím spíše kvůli tomu, že jsem často opilý a ztrácím kontrolu nad svými činy, proto při pozvání na jointa neodmítnu. Učinil jsem rozhodnutí, že už to opravdu stačí a takové chování u mě musí skončit. Nechci delší dobu pít vůbec. Pak se k tomu vrátit způsobem, že si prostě občas s kamarádem sednu v hospodě na pár piv a to jednou třeba za dva týdny, zkrátka jako každý normální člověk. Cítím velkou potřebu s tím každodenním pitím skoncovat. Jenže to je právě ten problém. Nejde mi to. Udělal jsem si tabulku 60 dnů, ve které odškrtávám den za dnem, takže 60 dnů se snažím nepít. Jenže už čtvrtý den večer jsem vypil tři piva. Navíc jsem zjistil, že pokud se chci vyvarovat pití, tak opět začínám myslet na marihuanu, a skutečně, já si to tím nahrazuji. A moc dobře vím, že to by takhle nikam nevedlo. Zjistil jsem, že já zkrátka potřebuji „stav“, změnit si myšlení, a už ani tolik nezáleží čím. Ostatní drogy nemám v lásce a bojím se jich, zkoušet je nebudu, jde „jen“ o to pití a trávu. Ve své tabulce pokračuji, a za 9 dnů od startu mi chybí jen jeden křížek, právě za ten 4. den. Moc bych chtěl vydržet až do konce. Jenže mě nic nebaví, jsem opravdu podrážděný, nervózní a necítím se dobře. Dřív jsem byl zvyklý na pití jedné nebo dvou láhví piva při cestě vlakem či autobusem. Teď se trápím zíráním z okna a vadí mi, že pít nemůžu. Po dlouhém dnu ve škole a knihovně jsem navyknutý na to, že večer vypiji několik piv doma (většinou tak tři) a pak si jdu ještě sednout do studentského baru opět na jedno pivo. Používal jsem věty „já musím na chvíli vypnout a odpočinout si“ coby výmluvu, že se chci opít. Kvůli tomu to teď vnímám tak, jako že si „vlastně vůbec neodpočinu“, i když to tak samozřejmě vůbec není, ale ta hlava už to bere jinak. Jsem zvyklý na srazy bývalých spolužáků o víkendech, kde se většinou hodně zřídím. Teď tam nemůžu, protože bych nezvládl si to pivo nedát. Večer, když poslouchám hudbu, když si čtu, nebo když se třeba koukám na film nebo dělám svoje výkresy nebo když hraju na nástroj - vždycky tam se mnou bylo i to pivo. Teď je to jinak a já se cítím celý nesvůj. Ty činnosti mi nejsou tak příjemné. Teď je všechno jinak. Nevím, co v takových chvílích dělat, protože ten návyk už je poměrně velký a v tomto pro mě novém životním stylu si přijdu hrozně nesvůj, zmatený a vlastně smutný z toho, že ten alkohol teď musí pryč. Je to, jako kdybych se měl rozloučit s nějakým skvělým kamarádem. Proto bych se rád zeptal, jestli nevíte, jak tyto nepříjemné stavy obejít ? Jsou nějaké osvědčené taktiky, jak se nad to povznést ? Zmizí ta špatná nálada po delší době, třeba za těch mých 51 dnů, co mám ještě před sebou ? Snažím se zaměstnávat, co to jen jde, abych neměl čas na to někde chlastat, ale ono je těžké na to nemyslet. Taky jsem uvažoval, že bych si měl najít nějakou slečnu, jenže …. opět narazím na problém, že jsem zvyklý si ty známosti s ostatními vytvářet na alkoholu. Taky bych rád znal Váš názor na celou tuto situaci. Je to hodně zlé, nebo naopak, zdá se Vám, že mířím správným směrem a že na to jdu dobře ? Myslíte, že moje závislost už potřebuje nějakou odbornější pomoc, nebo si myslíte, že to není až tak vyhrocené a že bych to měl bez větších problémů zvládnout ? Omlouvám se za slohovku. Čím více informací, tím lepší máte náhled na můj problém. Alespoň doufám. Předem velmi děkuji za odpověď.

XY Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

<>

Dobrý den,

začnu rovnou od konce, a to tím, že Vaše „slohovka" na mě naopak působí tak, že se dokážete nad svou situací zamyslet, uvědomit si a rozebrat co a proč se dělo a uvědomujete si plusy i mínusy Vašeho nynějšího rozhodnutí skoncovat s každodenním pitím.

Zároveň i Vaše strategie přestat na nějakou dobu s alkoholem úplně mi přijde promyšlená a odůvodněná. Mimo jiné díky ní můžete sledovat, jaké situace jsou teď jinak a jaké jsou pro Vás těžké. Můžete si zkoušet různé způsoby, jak odolat a jak přijít na jiné myšlenky. Zjistil jste, že je pro Vás důležitý hlavně stav a změna myšlení, ať už po alkoholu nebo marihuaně.

To jsou všechno velmi důležité kroky směrem ke změně. Jednak přímo to, že zkoušíte abstinovat a jednak všechny otázky a témata, nad kterými přemýšlíte. Z tohoto hlediska mi připadá, že míříte správným směrem.

Silně na mě působil moment, kde popisujete pocity, jako byste se „měl rozloučit se skvělým kamarádem", kterým alkohol zkrátka někdy dokáže být a zároveň používáte slova „ten alkohol musí teď pryč". Dovedu si představit, že z toho plyne spousta dilemat, váhání, nejistot a pokušení. Jak obejít nepříjemné stavy, na to bohužel neznám osvědčenou taktiku, opravdu to každý bude mít jinak. Doporučuje se snažit se zaměstnávat jinak, o čemž Vy sám píšete, také trávit čas s lidmi, kteří to tak s alkoholem nemají a činnostmi, na které se alkohol neváže. A kdyby se něco nedařilo, nevadí, dá se přitom stále reflektovat, co se nepodařilo a proč. Zároveň se můžete zkusit i nějak odměňovat právě za to, co se už podařilo, klidně i za každý den bez alkoholu.

Ohledně Vaší otázky, zda potřebujete odbornou pomoc nebo byste to měl bez problémů zvládnout, si říkám, že to nemusí být pouze jedno nebo druhé. Vyhledat odborníka člověk nemusí pouze až je situace vyhrocená. Můžete se s ním sejít třeba i jednorázově, poradit se, na co se zaměřit a pak to zkusit dál. Zároveň můžete nejdřív počkat, jak se bude vyvíjet Váš plán a když nebudete jakkoli spokojený s výsledky anebo se budou objevovat stále nějaké otazníky, můžete vyhledat odbornou pomoc (psycholog, psychoterapeut a podobně).

Každopádně ve Vašem dotazu je spousta momentů, kde jste své zkušenosti podrobil zkoumání a došel jste k různým uvědoměním. Ty jsou podle mě dobrým základem, na kterém můžete stavět a na který můžete dále navázat.

Hodně štěstí a sil přeje poradna EXTC

<>

skrýt odpověď ↑
15.5.2016

Extáze, krevní tlak

Dobrý den. Mám problémy s tlakem, konkretne trpím na nízký krevní tlak, takže se mi jednou za cca 2 měsíce stane , že odpadnu. Proto se chci zeptat, jestli po uziti extáze muj tlak klesne či stoupne a jestli není možné, že by se mi mohlo něco stát a nebo se nezvysi sance,ze upadnu do bezvedomi. Předem děkuji za odpověď

Jakub Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Jakube,

vzhledem k individuálním a specifickým účinkům extáze lišícím se tzv. uživatel od uživatele je maximálně ošidné odhadovat jak budete somaticky na extázi reagovat přímo Vy. Navíc je vždy otázkou, zdali opravdu půjde o tabletu s MDMA anebo látkou jí chemicky zcela ne/podobnou.

Pokud to vezmu zeširoka - časté jsou účinky podobné jiným afetaminům, tzn. vzestup krevního tlaku, tepové frekvence a celková příprava organismu na zvýšenou zátěž (vzestup svalového napětí atd.), rozšíření zornic atd. Časté zároveň bývají také náhlé výkyvy krevního tlaku. Nutno dodat, že se tak většinou děje spíše krátkodoběji (během intoxikace) a vše následně poměrně rychle odeznívá.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
15.5.2016

Pervitin, dojezd, bolesti průdušek...

Dobry den, sem po pervitinu na dojezdu, mam hrozny bolesti prudusek (hrud,krk,kasel), do toho hlava boli, zaludek se sklidnil kdyz sem si lehla, ale byli to nesmirny bolesti, hlava klasicky pali, hoří, prudusky tlaci. Co delat? Co se mi deje ?

Klaudie Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Klaudie,

takto na dálku přes internet (bez přímého lékařského vyšetření) je složité odhadovat, co se Vám děje a poskytovat rady, co máte dělat. Pakliže by jednalo o následek silného dojezdu, tak pomůže především čas a dopřání tělu dostatek odpočinku na regeneraci (viz např. tato naše odpověď z minulosti). V případě, kdybyste užíváním pervitinu  "přecházela" některé ze standardních onemocnění (např. angínu či chřipku viz Vaše bolesti průdušek, kašel atd.), by bylo rozumné navštívit i praktického lékaře, který by vše mohl diagnostikovat a předepsat Vám léky.

Věřím, že se situace do chvíle, než k Vám dorazila moje odpověď zklidnila. V opačném případě bych Vás ještě jednou podpořil, abyste zkusila vyhledat lékaře a vše s ním detailněji probrala.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
14.5.2016

postup policie

dobrý den chtěla sem se zeptat , silný cukrovkář způsobil autonehodu a soud mu neodebral řidičák , to jako může způsobit další nehodu a může být vážnější to fakt nechápu ,třeba těm řidičům co mají vypito tak jim se hned odebere řidičák děkuji

dada Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

bohužel se v této poradně nevěnujeme přímo právním dotazům, ale především problematice ilegálních drog. Raději se proto obraťte na některou z právních poraden anebo na dopravní policii.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
14.5.2016

Pozitivní testy z moči

Chci se zeptat...v životě sem neměla pervitin ale testy mi vyšli v moci pozitivni ..je možné ze se to přeneslo i pohlavním stykem? :o moc děkuji za odpoved

petra Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Petro,

děkujeme za dotaz. Sexuálním stykem se do těla pervitin dostat nemůže. Tuto možnost bych tudíž zcela vyloučil.

Pokud jste byla testována pomocí tzv. orientačního testu, je hypoteticky možné, že test mohl být falešně pozitivní na met/amfetaminy. Dané testy nejsou 100 % spolehlivé a mohou být ovlivněny různými proměnnými (viz např. tento text pod "false positives").

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.5.2016

Marihuana, testy, citron

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda dokáže citron ovlivnit testy na drogy zejména marihuanu děkuji

Miroslav Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Miroslave,

na obdobný dotaz jsme již odpovídali vícekrát (viz náš fulltext), takže se zřejmě budu již trochu opakovat.

Obecně vzato se teorie s citronem řadí dle serveru Erowid.org (a ostatních vědecky zaměřených portálů týkajících se psychoaktivních látek) spíše do říše pověr. S největší pravděpodobností vycházejí z faktu, že tzv. orientační drogové testy samy o sobě nejsou stoprocentně spolehlivé a při jejich administraci občasně dochází k chybám.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.5.2016

Zastavení účinku extáze

Dobrý den,existuje možnost zastavení účinku extáze nějákým lékm?

Franta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Franto,

na tuto otázku by Vám měl odpovědět lékař, kterého v týmu bohužel nemáme. Zkuste oslovit některou z online lékařských poraden a nebo TUTO poradnu, kde by měl být také k dispozici.

Za nás mohu napsat, že záleží na tom, co myslíte zastavením účinku extáze. Například zdravotníci mívají k dispozici určité postupy a léky (viz např. tento text), které mohou nasadit v případě předávkování nebo jiných potíží souvisejících s užitím psychoaktivních látek (včetně extáze). To vše je ale pouze v kompetenci zdravotníků, nikoli pro laické použití.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.5.2016

marihuana v testech

Dobry den, hulila jsem travu 3 dny po sobě (a nikdy predtim) tak pred ctyrmi dny, je mozne ze mi to nejdou kdyz liznu? Nebo jakkoliv na nejakych testech.

Martina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den, Martino,

to, jak dlouho se drží marihuana v krvi, moči a slinách, najdete v této naší tabulce. Ve Vašem případě půjde o hodnoty pro jednorázové užití. Nejdéle je možné drogy detekovat testem z vlasů, a to i po 3 měsících. Marihuana má však i další rizika, zvlášť pro mladého člověka, nejen riziko odhalení v testech. Více se můžete dočíst zde.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.5.2016

Extáze a nevolnost

Dobrý den, před 4 dny jsem měl 2 pilulky extáze s časovým odsunem 8 hodin. Bylo to mé první užití této drogy a už cítím 4 dny jakous nevolnost a špatně se mi spí. Chtěl bych se zeptat na vysvětlení tohoto stavu a rady jak urychlit proces nabytího svého 100% stavu. Předem děkuji

Mirek Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Mirku,

děkujeme za oslovení naší poradny.

Po odeznění účinků extáze (anebo psychoaktivních látek, které by za ní mohly být vydávány, viz např. tento náš odkaz) se někdy může dostavit nevolnost, únava a další více či méně nepříjemné psychické či somatické stavy. Rizika delších vedlejších účinků se navíc mohou zvyšovat při užití více tablet (i přes několikahodinový časový odstup). Viz tento článek týkající se harm reduction přístupu v případě experimentování s drogami.

Co se Vaší otázky týče. Je složité celý proces nějak podrobněji vysvětlit, jelikož experimentování s danými látkami může na každého působit individuálně a roli zde může sehrát celá řada faktorů - užité množství, citlivost k dané substanci, obsah látek v extázi, momentální psychické a zdravotní nastavení člověka atd. Nepříjemné stavy a jejich dozvuky je ale většinou možné charakterizovat slovem "dojezd", kdy se tělo (a mozek) postupně regenerují ze zvýšeného výkonu a náhlého výdeje některých neuropřenašečů po užití. Více si můžete přečíst např. ZDE.

Celý proces "navrácení se zpět do optimálního stavu" obvykle není možné nějak významněji urychlit Je doporučováno dopřát tělu dostatečný odpočinek, nezatěžovat jej dalšími toxickými látkami, věnovat dostatek času spánku, jíst spíše lehčí stravu a např. pít detoxifikační čaje.

Pokud by Vámi uvedené komplikace snad neustupovaly (anebo se zhoršovaly) do doby, kdy k Vám dorazí moje odpověď, tak by bylo bezpečnější vše probrat již přímo s odborníkem (např. praktickým lékařem).

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.5.2016

Pozitivní test, zadržení ŘP

dobry denn v nedely jsme s manzelem jely pro dceru a zastavyla nas policie , a manzeloj davaly dxchat to bylo negatyvny vse probehlo v poradku az na to ze mu davy oliznou ttest na drogy a ten se pri podle pana policajta zbarvyl tak ho braly na krev a moc a zadrzely mu RP, manzel ani ja zadne drogy neuzivame jsme toho odpurce je mozne ze by to byl vadny test chtely jsme skusit jiny test a pri nemaji potrebujem pomoct dekujem bxxx

marta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Marto,

do obdobné situace se v poslední době dostalo mnoho řidičů (viz např. TATO reportáž). Jde o to, že tyto orientační testy na drogy, které využívá policie ČR, bohužel nebývají moc spolehlivé a občas tak vyjde falešná pozitivita u osob, které nikdy žádné drogy neužily.

Pokud manžel podstoupil vyšetření z krve, tak udělal dobře. To je totiž cela přesné a užití drogy by měly jednoznačně vyloučit.

Ohledně případné právní obrany se zkuste spojit (telefonicky nebo emailem) s bezplatnou, anonymní, drogovou právní poradnou A.N.O., která se zabývá danou problematikou.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.5.2016

Čichání lepidla

Dobrý den,že se nedá čichat/fetovat lepidlo z tuby?

pepan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. K Vašemu dotazu mohu přímo odpovědět, že k čichání lepidel docházet může. Více informací si můžete načíst ZDE.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.5.2016

Marihuana, mohl by test být pozitivní?

Dobrý den, potřebovala bych radu pro kamaráda s dobou detekce THC v moči. Pro přesnější představu: několik měsíců marihuanu nekouřil, tudíž vím 100%, že už v těle nic neměl. 14.2. opět zakouřil silnější vzorek marihuany. 21.2. zase, ale tentokrát slabší. Naposledy to bylo 12.3. avšak tentokrát hašiš. 7.4. byl poslán na laboratorní rozbor moči zaměřený na drogy. Myslíte, že i téměř po měsíci by test mohl být pozitivní? Bylo mu řečeno, že mu sdělí výsledky až v červnu a hodně nad tím přemýšlí. Věk 23, váha 82 kg a výška 190 cm. asi 2 týdny před testy měl nadměrnou fyzickou aktivitu. Děkuji

Marta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Marto,

po téměř měsíci neužití marihuany je velmi vysoká pravděpodobnost, že by test neměl už být pozitivní (obzvlášť pokud Váš kamarád v poslední době kouřil marihuanu pouze příležitostně a byl fyzicky aktivní). Naprostou jistotu Vám ale takto na dálku přes internet bohužel poskytnout nemůžu, vzhledem k množství faktorů, které mohou hrát roli, viz naše tabulka Testy na drogy.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.5.2016

Testování mezi partnery

Dobrý den, chcela by som sa vas spytat ako spoľahlivé sú testy na doma. S priateľom mame taký problem. Pár krát si dal kokaín, no odkedy sme spolu slúbil ze to ani raz neurobí. Raz ma oklamal dal si ho s priateľmi a priznal sa mi. No ja mu odvtedy neverím. nechcem aby to pri mne bral.problem som chcela vyriešiť tak ze som našla na internete test na kokaín z moču z internetovej lekárne. Mam v pláne ho kúpiť a napríklad den po tom ako bol vonku ho vyskúšať. Myslite ze bude spoľahlivý? Ne ze mu to tu potom vykricim ze ma klamal ze si nedal koks a pritom len test pochybil. A este jednu otázku mam. Tento test z mocu sa musí robit priamo z mocu odobratého do pohára, alebo moze byt aj z wc. Pretože tam je moc zmiešaný z vodou a teda tam nemusí byt taká koncentrácia. Pýtam sa kvôli tomu ci mozem urobit test natajno alebo mam partnera požiadať o moč, čím sa ale prezradím ze test robím. Dalujem veľmi pekne za odpoved a dúfam ze aj pochopenie

Martina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Martino,

díky za dotazy. Hned na úvod Vám mohu přímo odpovědět na Vaši první otázku. Domácí (tzv. orientační testy) nejsou 100 % spolehlivé. Nejen z těchto důvodů (viz údaje dále) se v poradně snažíme upozorňovat na potíže, které mohou nastat v případě provádění testů (zejména mezi blízkými). Jednou z pastí může být i snaha o udělání drogového testu tajně, kterou bych vzhledem k již zmíněné nespolehlivosti a současně nebezpečí ztráty vzájemné důvěry ve vztahu příliš nedoporučoval. Pokud jste nicméně rozhodnutá test provést, tak by mohlo být fajn se připravit na různé varianty a možné důsledky pro Váš vztah. Více o pozitivech/negativech domácího testování si můžete načíst v rámci TOHOTOTOHOTO odkazu.

Co se týče Vaší druhé otázky - zda lze použít moč smíchanou s vodou - zde by bylo lepší oslovit již přímo výrobce daných testů (anebo jejich prodejce), kteří by Vám měli umět podat detailní informace. Za nás mohu obecně napsat, že s největší pravděpodobností je nutné mít čistý, nezředěný vzorek.

Na závěr bych chtěl dodat, že naprostou spolehlivost výsledků dokáží zaručit pouze a jen toxikologické testy (krve či moči), které jsou k obvykle k dispozici v rámci toxikologických oddělení fakultních nemocnic.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.5.2016

Extáze a vysoký krevní tlak

Dobrý den, užívám léky na vysoký tlak, chtěl bych si dát extázi a zajímalo by mě jak moc extáze zvyšuje krevní tlak oproti třeba alkoholu, jestli je riziko mnohem vyšší nebo ne děkuji.

Jan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den, Jane,

v případě extáze platí několikero varování ohleně zdraví. Jedno z nich se týká právě lidí s vysokým krevním tlakem, kteří díky tomu mohou být vystaveni většímu riziku komplikací. Extáze má stimulační účinky. Při jejím užití stoupá krevní tlak a tepová frekvence. Jako nelékař si úplně netroufám konkrétně porovnat míru rizik u extáze a u alkoholu, obojí je zátěžové a rizikové. Přesto vzhledem k mnoha okolnostem vidím vyšší riziko u extáze. Záleží totiž na množství a síle užitého alkoholu či extáze, což je snazší určit u alkoholu. U extáze nelze odhadnout, jaké látky a v jakém množství obsahuje a tudíž o kolik zvýší krevní tlak.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.5.2016

Kdo hradí laboratorní testy?

Dobry den mam dotaz kdo hradi laboratoeni testy pokud mi přišlo vyjádření na negativní metaboli jako ze mi nasli latku v tucich ale neprokázali aktivní met aboli během 3 měsíců me chytli 2x sem si jíst ze sem nehulil min mesic a mam tu vyfakturovane 2 faktury a jde celkem o 8 tisíc sem povinej tuto částku hradit?bo je obrátit na policii cr

RmSt Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v případě negativního výsledku laboratorních testů by je měl hradit objednatel, což bývá v podobných případech Policie ČR. Pouze výjimečně, pokud byste byl z nějakého důvodu objednatel Vy sám, musel byste je hradit Vy. Doporučuji Vám obrátit se ještě na tuto bezplatnou právní drogovu poradnu A.N.O., kde se zabývají právě těmito situacemi.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.5.2016

Jaký to bude mít dopad?

Dobrý den, žiju na Slovensku. v pondelí sem byl u mé detské doktorky s chřipkou. Odebrala mi moč a ve středu kdy jsem měl jít na kontrolu, mi oznámila že si mě dovolila testovat na základe toho že moji dobrou kamarádku pozitivne otestovali na více drog, a oznámila mi že jsem pozitivní na THC. Řekla mi že mám výsledky oznámit jednomu z rodičú, momentálne žiju s nevlastním tátou který už mě jednou varoval jestli budu mít společné neco s drogama tak jdu hned na léčení, takže jsem to oznámil mamce, ta volala s doktorkou a doktorka jí řekla že výsledky se budou posílat na úřady a do školy, a ješte prý poslala moji moč do Bratislavy na podrobný rozbor kde zistí drogy púl roku dozadu + jak častý sem uživatel. Poslední dobou sem jenom střídavě přez víkendy bral pervitin nebo extázu v menším množství, pár mesicú spátky sem testoval i opiáty konkretne tramal. Mám tedy pár otázek, až přijdou výsledky z bratislavy, múže mě doktorka stanovit drogově závislým, a co potom? Budou se výsledky posílat na sociálku? Prospech ve škole i docházku mám dobrou, jen si rád přez víkend užiju, mrzí mě že to zašlo až sem, chci se zeptat jaký to bude na mě mít dopad. Ďekuju předem za odpoveď, s pozdravem.

Adam Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Adame,

děkujeme za oslovení poradny Extc. Rozumím Vašim obavám a oceňuji, že se k problémům stavíte takto aktivně. Za naši poradnu bych chtěl dodat, že nejsme zastánci obdobného "testování na tajno" a navíc bez souhlasu zákonného zástupce, které je např. v ČR podmínkou k legálnímu otestování. Zároveň Vám ale k Vašim otázkám bohužel musím napsat, že nemám jasnější představu jaký je v dané věci standardní postup na Slovensku.

Pokud by vše odpovídalo ČR, tak by řešení zahrnovalo oslovení OSPODu a nastavení pravidel spolupráce (včetně případných variant léčby) na ose Vy, rodiče, OSPOD, škola. Konkrétnější dopady a opatření si netroufám odhadnout a doporučoval bych Vám ještě případně zkontaktovat některou z online právních poraden ve Vaší zemi.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.5.2016

Marihuana, abstinence, únava

Dobrý den, jsem silný kuřák marihuany. Poslední rok kouřím pravidelně skoro každý den. Nyní jsem se rozhodl na měsíc kvůli zkouškám přestat. Zatim nepociťuju nějaké nepříznivé "dojezdy". Jen více spím přes den. Chtěl bych se zeptat jestli jsem jen lenivec co si rád dopřeješ odpoledního šlofíka nebo na tom má i podíl odbourávání THC z těla ? věk 24 váha 95 kg

ubral Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za Vás dotaz. Abstinenční příznaky po vysazení maihuany častokrát zahrnují i zvýšenou únavu (a většinou také nervozitu, podrážděnost, atd.), vše ale může být velmi individuálně laděno (někdo například naopak trpí nespavostí nebo se potýká s nechutenstvím), takže odbourávání THC z těla na tom může i nemusí mít podíl.

Ať se daří u zkoušek přeje poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.5.2016

Nedostatky poradny, pravdivé informace, marihuana, extáze

Dobrý den. Nedá mi to a musím poukázat na jeden velký nedostatek jinak vcelku pěkné poradny. Proč vkládáte klamavé informace ohledně užívání rekreačních drog ? Myslím tím např marihuanu a extázi. Často tady čtu jak poukazujete na to že extáze způsobuje poruchy paměti a motorických funkcí, když to bylo sakra už dávno vyvráceno. To nevíte že jediné riziko u extáze je přehrátí organismu ke kterému nedojde ve 100% případů, pokud se dodržují základní ´´pravidla´´ ? Jedině když dotyčná osoba zanedbává pitný režim, nebo je nějakým způsobem predisponována. Dále to samé s marihuaou. Setkal jsem se zde několikrát s tvrzením že marihuuana poškozuje krátkodobou paměť, ale to také není pravda. Marihuana sice při dlouhodobém užívání poškozuje krátkodobou paměť, ale vše se po jejím vysazení dává do normálu. Nebylo by lepší dávat lidem kteří žádají o radu pravdivé informace a né je strašit trvalým poškozením mozku ? Čtu zde jen odpovědi typu TĚŽKO ŘÍCT CO VÁM JE. Vím že to je riskantní určovat takhle diagnozu, ale u těchto rekreačních drog to lze, protože je již známo že nezpůsobují dlouhodobé poškození mozku. Takže všechny odpovědi na tohle by měli znít DOPLŇUJTE VITAMÍNY,MINERÁLY A ČASEM TO PŘEJDE. Zatím by to zde platilo u všech psychických problémů s těmito drogami které jsem zde prošel (skoro všechny jsem prošel). Výjimkou by bylo když si zde uživatel stěžoval že všechno vidí za sklem. Tam by se mohlo jednat o tzv depersonalizaci která může být dlouhodobá (v souvislosti se stimulanty nebývá, to je jen malé procento). Potom by to samozřejmě neplatilo u uživatelů s psychickými poruchami jako schyzofrenie atd, a také u uživatelů které mají nějaké psych.nemoci v rodině (hrozí že drogy budou fungovat jako spouštěč). Nebuďte prosím 100 let za opicema a řekněte pravdu že tyto drogy jsou absolutně neškodné když se to s nima nepřehání nebo nevzniká psychická zavislost. Byl bych fakt moc rád kdyby alespoň ´´odborníci´´ říkali ryzí pravdu a to že MARIHUANA A EXTÁZE JE NEŠKODNÁ.Děkuji. PS: U těchto drog doporučuji užívat maximálně jednou za měsíc. Pak nebude problém ani psychická závislost. Samozřejmě pokud budou nějaké vedlejší účinky na zdravém jedinci bez psych.onemocnění nebo bez predispozic k psych.onemocněním tak na 100% časem odezní, ale když budete mít tyto špatné zkušenosti tak neužívat vůbec, protože se vám mohou vracet ve vyšší intenzitě po každé dávce. Nezapomenu dodat že s drogama se musí jednat rozumně, a užívat jen občas :)Do závislosti se spadne hned :)

hujikkk Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za Váš pohled na problematiku a oceňuji, že jste pročetl náš web a podrobil ho kritickému zkoumání. V této poradně není úplně prostor pro diskuzi, kterou by si toto téma zasloužilo, ale pokusím se alespoň stručně shrnout, jak k němu přistupujeme a z čeho vycházíme.

Stojíme si za tím, že je naším cílem poskytovat pravdivé informace, které vychází jak z odborných výzkumů, tak ze zkušeností samotných uživatelů psychoaktivních látek. A právě na základě toho nelze s jistotou tvrdit, že extáze a marihuana jsou neškodné. Zároveň zde ani zdaleka netvrdíme, že každému uživateli těchto látek se přihodí nějaká trvalá poškození.

Ano, často odpovídáme, že těžko říct, co konkrétně člověku je. S velkou pravděpodobností mohou potíže nastalé po užití marihuany či extáze samy odeznít, což se také v našich odpovědích objevuje. Určitě platí, čím větší pauzy mezi užitím člověk dodržuje a čím víc se snaží podpořit tělo v regeneraci, tím lépe. A samozřejmě po špatných zkušenostech lépe neužívat vůbec.

Na druhou stranu internetová poradna nikdy nenahradí osobní kontakt třeba s lékařem či psychologem a psychiatrem a nedokáže zahrnout velké množství proměnných, které mohou hrát roli. Nelze tedy vyloučit, že potíže přetrvají nebo se rozvinou dál. Některé proměnné popisujete i Vy sám - potíže mohou nastat u lidí s psychickým onemocněním či s předpoklady k němu. Dalším rizikovým faktorem je nejasný obsah momentálně dostupných drog, nejen co se týče množství drogy, ale také příměsí. A pak je tu celá řada individuálních charakteristik jako momentální zdravotní stav (i psychický), kontext životní situace člověka a tak dále.

Pak už je na místě bavit se o tom, jak vůbec hodnotit, zda jsou drogy „neškodné". Zda jsou neškodné z hlediska akutního ohrožení života. Zda z hlediska dlouhodobých zdravotních problémů. Zda z hlediska toho, jak mohou zasáhnout do života člověka.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.5.2016

Amfetamin, pozitivní drogový test

Dobry den. Byla jsem zastavena hlidkou PCR. Dali me test ma drogy z potu a vysel me tam anfetamin. Drogu neuzivam. Na posledy jsem ji mela pred rokem, ale muj pritel, je aktivni uzivatel pervitinu, tak se chci zeptat, zdali je mozne, ze se to z jeho potu mohlo nejakym zpusobem dostat na me a proto test vysel pozitivni a take se chci zeptat, jestli je mozne, aby se ta droga pres neco dostala nejak do meho tela. Dekuji za odpoved

Zuzana Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Zuzano,

vzhledem k faktu, že jste danou látku užila před rokem (a tudíž již nemohla jakkoliv ovlivnit testy na drogy; stejně tak je velice nepravděpodobné, aby se tato látka "přes něco" dostala do Vašeho těla), mne jako jedna z racionálních variant napadá tzv. falešná pozitivita drogového orientačního testu PČR.

Právě v rámci orientačních drogových testů (pot, sliny, moč) k ní bohužel může docházet. Konkrétní důvod, proč se tak mohlo stát zrovna ve Vašem případě, Vám s jistotu nesdělím. ZDE (pod "false positives") je ale k dispozici seznam látek (např. určité léky s pseudoefedrinem, atd.) a zdravotních komplikací (např. diabetes, infekce ledvin atd.), které ji mohou způsobovat.

Závěrem bych rád dodal, že z výše uvedených důvodů je možné považovat za přesné a validní pouze laboratorní toxikologické testy z krve, jejichž podstoupení následně 100 % potvrdí, že řidič neřídil vozidlo "pod vlivem".

V případě jakýchkoliv hypotetických právních komplikací doporučujeme kontaktovat anonymní, bezplatnou, drogovou právní poradnu A.N.O.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 5046 → stránka: 12