Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

zobrazeno: 1-25 z 5346 → stránka: 12

19.10.2016

Žvýkací tabák, testy

Dobrý den Jednorázově jsem vyzkoušel žvýkací tabák, jak dlouho budou nikotin a ostatní látky zjistitelné na testech?

Adam Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

pokud by testy znamenaly toxikologický rozbor krve nebo moči, byl by nikotin v těle zjistitelný cca 7 - 10 dní (viz spodní tabulka).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.10.2016

Marihuana, testy

Dobrý den chci se zeptat 15.11 jsem si dal jedno brko a 26.11 jdu na testy s mocí a moje otázka zní zda se bude v moči něco nacházet? Jestli jo tak pomůže fotbal který hraju nebo co by pomohlo?

Honza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Honzo,

to, nakolik se bude držet marihuana v moči, se může velmi lišit. Vždy záleží na tom, jak moc dotyčný člověk kouří, jak často, jak silnou marihuanu a jaké jsou charakteristiky jeho organismu (např. rychlost metabolismu). Mohu tedy pouze obecně napsat, že v závislosti na zmíněných faktorech existuje hypotetická možnost, že by Vám z testů z moči mohli i po 11 dnech detekovat THC metabolity, viz naše tabulka Testy na drogy.

Co mírně pomáhá je fyzická aktivita (sport apod.), kdy dochází k rychlejšímu odbourávání tuků a s tím i metabolitů THC. Pokud se chcete dozvědět více, můžete si také projít starší dotazy v poradně, kde jsme na toto téma odpovídali v mnohých obměnách.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.10.2016

Antibiotika, extáze

Dobry den, rozjíždí se mi angina, strikam si do krku tamdum verde sprej protože me o víkendu čeká akce na kterou se těším cely rok, nechci brát antibiotika protože jsem četla ze v kombinaci s extázi to muže mit spatny následky, je možné zatím antibiotika nenasazovat a začít s léčbou antibiotiky treba az za tyden a mezitím proste jenom ležet a šetřit se jeden vecer zaparit a dat si extazi a pak jít k doktorce? Dekuju

Terka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Terko,

neodvažuju se takhle přes internet a jako nelékař odhadnout, jaký průběh bude mít Vaše nemoc a jak na Vás bude působit extáze, ve hře je opravdu velká spousta neznámých. Pokud jste antibiotika nasadila, tak jejich kombinace s extází je zátěžová především pro játra. Zároveň není nejlepší nápad užít extázi v době, kdy je potřeba spíše odpočívat. Extáze totiž ovlivňuje celou řadu tělesných pochodů a dost organismus vyčerpá. Nemluvě o tom, že v extázi mohou být ještě další různě nebezpečné příměsi.

Pokud jste antibiotika nenasadila, to mi připadá rizikové z hlediska vývoje nemoci. Pokud lékař uznal za vhodné léčbu antibiotiky, mělo to zřejmě svůj důvod. Nemoc se může mezitím zhoršit. Těžko říct, která varianta je tedy menší zlo, obě mají svá rizika a zvážit je budete muset Vy sama. Ani jednu ale doporučit nemůžu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.10.2016

Syn, odebrání ŘP

Zdravím, mému synovi, 30let, sebrali před týdnem v úterý ŘP, nalízal, měl prý 4 hod před jízdou 2 šluky marušky, strávil na policii 3 hodiny, na sepsání protokolu, spolupracoval, vše napsali do protokolu, a že do 30 dnů mu magistrát pošle vše potřebné k vyřízení přestupku, ŘP potřebuje k jízdě do zaměstnání, vozím ho do práce tam i zpět, je to docela náročné, podle regulí by měl magistrát vydat nějaké rozhodnutí o odebrání řp do 5 dnů, ty uplynuly, ale syn se bojí, že když se tímto začne ohánět, že se to projeví na konečném verdiktu, poradte prosím.Karel

KAREL Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

Váš dotaz spadá spíše do právní oblasti, kterou se tato poradna zabývá okrajově. Nejvíce relevantních informací můžete získat od drogové Právní poradny A.N.O., na kterou se můžete obrátit telefonicky nebo emailem. Mohou Vám poradit, jak postupovat, jaké jsou zákonné lhůty, zda se "ohánět" a zda se to projeví na konečném verdiktu.

Obecně platí, že magistrát rozhoduje až poté, co obdrží zprávu z policie, která ŘP odebrala. Tím se může doba protáhnout. Zároveň hraje roli to, zda byl Váš syn "na krvi". Slinné testy totiž pouze ukáží přítomnost dané látky (tedy, že jí užil) a nemusí být zcela přesné. Až toxikologický rozbor krve může spolehlivě prokázat, zda byl řidič v danou chvíli pod vlivem, či ne dle konkrétní hladiny látky v krvi. Pokud vyšetření krve neabsolvoval, bude nejspíše posuzován tak, že v danou chvíli řídil pod vlivem. I z tohoto hlediska je vhodné obrátit se na výše uvedenou poradnu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
16.10.2016

Pozitivní test

Dobrý den, dneska mi byl podán test na drogy ze slin a byl jsem pozitivní na metamfetamin a přitom jsem ho měl naposledy před 4 týdny. Nechápu jak je to možné... Mohlo to být třeba způsobeno nějakým energetickým nápojem či kofeinem nebo nějakým jídlem?

Petr Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Petře,

orientační slinné testy bohužel nejsou moc přesné a jejich výsledek není nikdy stoprocentně spolehlivý. Ovlivnit ho může řada faktorů, ale u energy drinků (kofeinu, jídla etc.) je to spíše nepravděpodobné. Tzv. falešná pozitivita bývá způsobena především léky jako Modafen či Nurofen, někdy také nemocí (např. jater či ledvin). Také může jít o vadný test.

Mělo by platit, že 4 týdny neužití metamfetaminu je dostatečně dlouhá doba, aby nebyl detekován testy na drogy (viz tabulka Testy na drogy) a svou roli tedy zřejmě mohly sehrát okolnosti (viz výše).

Z uvedených důvodů se doporučuje podstoupit také konfirmační krevní toxikologický rozbor, který je přesný a spolehlivě prokáže, že řidič pod vlivem psychoaktivních látek nebyl.

V případě jakýchkoliv právních komplikací můžete oslovit přímo anonymní, bezplatnou, právní poradnu A.N.O., kde Vám mohou poradit další postup, viz tento kontakt:

http://poradna.asociace.org/

S pozdravem poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
15.10.2016

Výsledek testů, THC, pervitin

Dobrý den, moc vás prosím o radu. Dne 13.10 jsem užil jednu čárku pervitinu ve 14:00odpoledne a PČR mne chytla den po té a podstoupil jsem odběr slin. Vyšla mne pozitivní látka THC(naposled malé brčko v 6:00 )a velice světlí proužek na amfetamin. Podrobil jsem se testu na krev a moč s tím že se doktor ptal policisty na co a řekl jen ten cannabis. Všude mi napsali že jsem byl ochotný a při plném vědomí, ani doktor mi nic nevytkl. Vše mi bylo proskrtano v můj (prospěch). A mně by zajímalo, jestli tedy nahlásil policista lekarovi jen tu čárku z THC, tak jestli k tomu dělají automaticky i testy na pervitin. Popřípadě jaká je možnost že to dopadne dobře?. Řídím 8 let, nikdy jsem nedostal pokutu ani korunu a mám cisty trestný rejstřík.Dekuji vám za váš čas.

Jirka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

podle toho, jak jste popsal situaci, tu šance je, že to dopadne dobře. Ve Váš prospěch hraje to, že jste užil malé množství THC i pervitinu, že uplynula nějaká doba od užití obou látek, než došlo k testu, že jste spolupracoval a posudek lékaře je kladný a také že jste ještě nebyl trestán. Přesto si netroufnu odhadnout výsledek testu. Je to celkem na hranici a roli hraje celá řada faktorů (síla a konkrétní množství užitých látek, rychlost Vašeho metabolismu atd.). Automaticky by lékař test na pervitin zřejmě neprováděl, ale těžko říct, jestli ho nakonec například na základě dokumentace udělal. A i kdyby byl nakonec test pozitivní, řešilo by se vše nejspíš jen jako přestupek a ne trestný čin. Pro jistotu ale ještě můžete kontaktovat drogovou právní poradnu A.N.O., kde Vám poradí konkrétněji v právních věcech.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
15.10.2016

Silniční kontrola, rozbor krve

Mohu se zeptat. Pokud sem při silniční kontrole od PČR byl pozitivní na THC a svetlounky proužek amfetaminu, ale policista na odběru krve řekl jen THC, budou mi dělat rozbor jen na thc nebo i na amfetamin i když nebyl zadán?

Fery Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

vzhledem k podobnosti s předešlým dotazem, který jsme již odpovídali, si dovolím připojit jeho parafrázi.

Pokud bylo zadáno pouze THC, tak by lékař test na amfetamin zřejmě neprováděl, ale těžko říct, jestli ho nakonec například na základě dokumentace neudělal. Pokud by Vám z výsledku rozboru krve měly plynout nějaké potíže, můžete kontaktovat drogovou Právní poradnu A.N.O. (telefonicky nebo emailem). Tam Vám mohou poradit konkrétněji v právních otázkách spojených s drogami.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
14.10.2016

Aurorix, extáze

Dobrý den užívám Autorix. A chtěl bych vyzkoušet extázi. Chci se zeptat zda je to možné popřípadě jaké jsou rizika. Díky moc za odpověď. Honza

Honza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Honzo,

díky za dotaz. Máte-li na mysli Aurorix, který patří mezi novější generaci IMAO (Inhibitory monoaminooxidázy) antidepresiv, tak by zde rizika opravdu mohla být a to celkem velká (viz např. toto fórum experimentátorů/uživatelů). Kombinace IMAO a MDMA totiž může způsobit serotoninový syndrom (život ohrožující stav).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.10.2016

Policie, řízení a test na THC

Dobry den. Bohuzel me pred 20ti dny chytly policajti potom, co jsem predtim (14hodin) kouril travu. Jsem-byl jsem, pravidelny hulic. A ted mi prisly vysledky na screening thc a vysledek je - zachyt. Ale u toxicky hranice neni nic. Co to teda znamena? Asi je to blby, ale nechapu, ze tam neni ta hranice a tento papir je kopie a policajti maj original. Popripade jak dlouho je mot nebudu (rp)? Je to muj prvni trest. Moc diky za odpoved

David Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Davide,

výsledek "záchyt" znamená, že v toxikologickém rozboru Vašeho biologického materiálu byl zjištěn výskyt metabolitů THC. Bohužel tato poradna nemá ve svém týmu právníka, který by Vám mohl dát přesnější informace. Obecně v případě přestupku řízení pod vlivem návykové látky hrozí ve správním řízení pokuta, zákaz řízení na určitou dobu a ztráta bodů. Další informace o této problematice naleznete například v tomto článku. Právní pomocí v oblasti drogové problematiky se zabývá Právní poradna A.N.O, kam se také můžete obrátit.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.10.2016

Paralen, extáze

Dobrý den chtěla bych se zeptat jesli je nějaké riziko když se kombinují ,,koule" (extáze) s paralenem. Děkuji za odpověd.

JoE Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se se Paralen užívá v případě zdravotních obtíží, je doporučováno se podobným experimentům vyvarovat (nejen co se týče užívání extáze, ale i dalších psychoaktivních látek, včetně alkoholu). Zároveň je tato kombinace více zatěžující pro organismus a odbourávání chemických i toxických látek z těla (pro játra, ledviny, atd.). Vzhledem k onemocnění a oslabení organismu v důsledku nemoci vidím také rizika v zhoršení nemoci (extáze může mít negativní vliv na imunitu) a prodloužení doby rekonvalesence.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Candyflip vs. lysohlávky

Dobry vecer. Chtel bych se zeptat,slysel sem od znameho o candyflipu. A tak me napadlo jelikoz je podzim, jestli by se dala zkombinovat koule i s lysohlavkama misto papiru. Respektive jestli by to mohlo mit podobny ucinek ? Ze extaze navodi dobrou naladu a nasledujici intoxikace houbama a zintenzivni prozitky a halucinace a jine vjemy. Predem dekuji za vas nazor.

David Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Davide,

teoreticky se dá předpokládat, že lysohlávky jakožto halucinogen budou v kombinaci s koulí (MDMA) fungovat podobně jako papír (LSD). Jenže háček je v tom, že candyflip, stejně jako kterákoli kombinace více drog najednou, zvyšuje riziko nepředvídatelných reakcí. Jak MDMA, tak lysohlávky mohou i při užití samostatně způsobit nepříjemné stavy, a to fyzické i psychické, což se v kombinaci může také násobit. A navíc je tu zvýšená zátěž pro játra, které jsou v případě lysohlávek více zatěžována než při užití LSD.

Tak či tak, organismus dostane zabrat. Zvážení rizik tedy bude na Vás. Každopádně je dobré mít na paměti zásady bezpečnějšího užití - správný set a setting, užití co nejmenšího množství, mít nablízku někoho, kdo může v případě komplikací pomoci apod.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Dopingová kontrola

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, keďže ma na jar čaká prva súťaž pred ktorou sa budem musieť podrobiť antidopingovej skuške, ci mi môžu najsť pri teste v krvi napriklad extazu ked by som ju uzila naposledy povedzme aj 2-3 mesiace pred antidopingovou skuskou? Neuzivam ju pravidelne ale obcas na party si dam, a nechcem aby mi takyto hlupy pocin zmaril moznost dalej v sporte napredovat a sutazit. Ďakujem za vsetky mozne informacie ohladom antidopingovej skusky (tusim sa testy robia z odobratim mocu) s obcasnym uzivanim drog..Ďakujem

Lenka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Lenko,

děkujeme za oslovení naší poradny. Máte pravdu, v rámci dopingové testů dochází k odebrání vzorku moči. Co se týče Vašeho dotazu, po 2 - 3 měsících od užití extáze je prakticky vyloučené, aby byl jakýkoliv test z moči či krve pozitivní (viz informace v naší tabulce Testy na drogy). Extáze by po tak dlouhé době mohla být detekovatelná pouze ve vlasech.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Vysazování Neurolu

Dobry den,pred 4 mesici jsem podstoupila operaci patere pro utlak nervu.Bolesti po operaci pretrvavaji a cely svuj zdravotni stav s bolestmi jsem psychicky velmi zle snasela.Lekar neurolog mi nasadil Neurol 0,25mg a leky na bolest.Prvni mesic jsem Neurol brala nepravidelne a posleze za 2 mesice kdy maximalni denni davka byla 2 tablety mi davky na Homolce snizili diky Triticu prolong a Gabapentinu na 1 tbl Neurolu 0,25 mg denne.Gabapentin jsem prestala uzivat protoze jsem se docetla v pribal.letaku ze je to lek na epilepsii a vystrasilo me to.Nyni tedy beru na noc 1,5 tbl Tritica Prolong a pres den pulku tablety 0,25 mg Neurolu po dobu 2 mesicu.Uz nekolikrat jsem brala jen 1/4 tablety a kdyz prisly bolesti nebo nejaky vzruch zvysila jsem Neurol na pulku tbl 0,25 mg.Snazim se o uplne vysazeni a nejde mi to, mam buseni srdce, spatne spim a je mi pres den nevolno, hodne piju tekutiny a mam prujem.Mam dotaz zda bych nemela radeji zase nasadit Gabapentin, ktery jsem jiz uzivala a nejak ukrajovat tablety Neurolu 0,25 abych se z nej uplne vymanila.Mam obavy ze mi to nepujde, prosim poradte mi.Konzultovala jsem s mnoha psychiatry a kazdy mel jiny nazor, jeden me dokonce chtel nasadit Rivotril, coz mi prijde jako jeste horsi.Dekuji za odpoved ivana.

Ivana Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Ivano,

děkujeme za Váš dotaz. Oceňujeme, že si hledáte informace ve chvíli, kdy chcete vysadit Neurol.

Tato poradna se však zaměřuje na problematiku nelegálních návykových látek, proto Vám mohu odpovědět pouze obecně. Tzv. benzodiazepinové preparáty se po delší době užívání hůře vysazují, což je dáno výskytem nepříjemných abstinenčních příznaků. Ty ve svém dotazu také zmiňujete (bušení srdce, nevolnost, nespavost, atd.). V některých případech je pak dokonce zapotřebí jejich vysazování pod odborným dohledem (v rámci psychiatrických nemocnic). Další postup je proto třeba konzultovat přímo psychiatrem, ideálně s takovým, který Vám sedne jak po odborné, tak lidské stránce.

Vzhledem k potížím s vysazováním benzodiazepinů (Neurol, Rivotril aj.) byste mohla zkusit napsat i přímo do poradny www.benzo.cz, která se problematice těchto léků, a obtížím s jejich užíváním/vysazováním, dlouhodobě věnuje.

Případně můžete zkusit napsat i do této lékařské poradny.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Krystaly, sportovní prohlídka

dobrý den, rád bych se zeptal jak dlouho budou zjistitelbé krystaly z moči? Připadně, jestli nevíte, zda se při sportovní prohlídce dělají testy na drogy?

gg Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

z Vašeho dotazu bohužel není jasné jaké "krystaly" (s jakou psychoaktivní látkou) myslíte. Můžete se podívat do naší tabulky Testy na drogy, kde byste odpověď mohl najít.

Co se týče sportovní prohlídky a testů. Záleží o jakou sportovní prohlídku se jedná a za jakým účelem bude prováděna. Pokud by šlo o zdravotní či výkonnostní testy, tak by k toxikologickému rozboru moči/krve na jednotlivé psychoaktivní látky dojít nemělo. Ostatně o jaké typy testů půjde, by Vám měli sdělit předem. Pokud by testy byly zaměřené na doping a užívání nedovolených prostředků, tak by zjišťování přítomnosti návykových látek bylo jejich součástí.

S pozdravem poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Experiment s extází

Zdravím, Potřebuji se zeptat na pár věcí. Dostal jsem od kamaráda půl modré tabletky a tvrdil, že se jedná o "Mko", ne o "Éčko". Ale zde na poradně jsem četl, že Mko je hnědá krystalická látka. Tak nevím, jak čemu mám věřit. Každopádně i dlouho po požití (cca. 3-4 hodiny) jsem necítil vůbec nic, nic se se mnou nedělo. Stejnou noc jsem se ale dostal i k půl tabletě Éčka (růžovočervená), která konečně začala účinkovat po necelé hodině (rozdělil jsem se s kamarádem, takže jsem měl jen čtvrtku). Chci se zeptat- Chtěl bych s kamarádkou, která nemá s touto drogou zkušenost, zkusit onu tabletu Mka (každý by si vzal jednu půlku). Ona ale bere probiotika, tak nechci, aby se ji stalo něco špatného. Popřípadě, jak se zařídit, aby průběh drogy byl "co nejnormálnější" (vezmeme si to v soukromí). Počítám s tím, že nebudeme moc spát, i s nějakým dojezdem, ale nerad bych, aby se ji něco přihodilo. Samozřejmě vím, že je to velice subjektivní. Děkuji za odpověď

Malfato Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za Vaše dotazy. Oceňuji, že se snažíte informovat a zvažujete možné pro a proti.

Název "Éčko" se obvykle používá převážně pro tablety extáze a "Mko" pro extázi v krystalické formě. Účinná látka by v obou případech měla být stejná a sice MDMA (nebo MDA, která je velmi podobná). Je poměrně časté, že tablety prodávané jako extáze, obsahují kromě MDMA i další psychoaktivní látky nebo jsou tvořeny pouze z látek jiných (amfetaminu, kofeinu, DOBPMAPMMAdesigner drugs atd.). Zvláště kategorie některých designer drugs (a dalších látek, např. typu  PMA) může být nebezpečná pro své nevyzpytatelné účinky. Jedno z jejich rizik spočívá v tom, že mohou začít v organismu fungovat až za několik hodin po užití (u MDMA by se měly účinky dostavit zhruba do 1 hodiny), což může uživatele vést k požití dalších substancí a předávkování v domnění, že předešlá tableta byla neúčinná. Pokud jste tedy po užití modré tablety nepociťoval žádné účinky do 3-4 hodin, je možné, že spadá právě do zmíněné rizikové kategorie (nebo obsahovala málo účinných látek).

Co se týče Vašeho druhého dotazu. Užívání probiotik by podle námi dostupných informací nemělo mít na účinky extáze vliv. Na druhou stranu pokud kamarádka probiotika užívá kvůli zdravotním obtížím, tak by bylo vhodné se experimentům s psychoaktivními látkami vyvarovat. Težko ovšem takto na dálku spekulovat.

Aby byl průběh užití psychoaktivní látky o něco méně rizikový je dobré mít na paměti základní principy harm reduction přístupu, který doporučuje ihned po vyvarování se konzumace užít méně než více, nekombinovat extázi s jinými tabletami či látkami (včetně alkoholu), mít zmapovaný "set a setting" (set se dá chápat jako Váš současný duševní stav, nálada, myšlenky, očekávání; setting zahrnuje fyzické podmínky v místě, kde se experiment odehrává a také sociální vazby a vztahy mezi přítomnými osobami) atd. Více informací najdete v TOMTO našem textu.

Závěrem bych chtěl dodat, že experimentování s danými psychoaktivními látkami se za žádných okolností (viz údaje výše) nedá považovat za zcela bezpečné. Konečná volba je nicméně pouze na vás.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.10.2016

Pervitin a testování kvůli práci

Dobry den, v sobotu 6:30 rano jsem dostal priblizne 0.1 g pervitinu, kterou jsem si snupl nosem. Nasledne v pondeli rano 1:00, tedy po 43 hodinach jsem sel na testy moci, kde mi v laboratori namerili amphetaminu 720ng/ml a methamphetaminu 1000ng/ml. V tu dobu jsem se citil fajn, proste jako kazdy normalni den. Je mozne se v praci obhajovat, ze tyto hodnoty ac asi zrejme vysoke nemeli na muj fyzicky a dusevni stav zadny vliv? Ze ten stav proste vyprchal a v mem tele zustaly jen neaktivni latky? V dotazniku laboratore jsem uvedl, ze jsem uzival Bromax a Dextromethorphan jako leciva proti nachlazeni v nadeji, ze tyto leky mohou kolidovat s vysledky laboratore. Ale to me asi nezachrani. Byly to testy nazvane LC-MS/MS. Dekuji za odpoved.

Kapaj Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

zřejmě bude záležet na tom, jaká máte v práci nastavená pravidla. Každý zaměstnavatel to může mít jinak. Obecně se ale dá vycházet z toho, že pouze testy z krve se používají ke zjištění, zda je člověk přímo pod vlivem nějaké drogy. Testy z moči naopak ukazují pouze to, že člověk někdy v minulosti drogu užil. Teoreticky se tedy můžete zkusit hájit tím, že testy nic neříkají o tom, zda jste byl v té době pod vlivem nebo ne. Doporučuji ale ještě kontaktovat přímo právní drogovou poranu A.N.O., kde Vám bezplatně poradí konkrétní postup.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.10.2016

Pervitin, těhotenství

Dobrý den, Už to bude rok co nepravidelně užívám v malém množství pervitin( 1g na měsíc a půl). Je mi 34 let.. piji pročišťující čaje , zakysy, koktejly, vitamíny v tabletkách. Jsem úplně obyčejná maminka na které to nikdy nikdo nepoznal. Začala jsem s tím kvůli zhubnutí.. měla jsem 100 kg které neslo dat dolu.... po tom roce vážím 60 kg a cítím se skvěle... teď s přítelem chceme miminko a já se ptám abych neublížila plodu, jak dlouho před otehotnením je nutné přestat drogu užívat aby nikdo nic nepoznal?? Nikdo o tom neví ani rodina, přítel a nemohu se ani svěřit lékaři ani gynekoložce..prosím o radu, aby bylo vše v pořádku a lékaři nic nezjistili. Nechci miminku ublížit a vím ze dokážu vydržet a drogu nebrat . Dekuji

Lavra Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

moc si cením, že přemýšlíte dopředu nad tím, jak by pervitin mohl ublížit miminku. Pervitin by miminko ovlivňoval, především pokud byste ho brala v době těhotenství. Zásadní je tedy nebrat v době, kdy se začnete snažit otěhotnět. Pokud chcete mít jistotu, doporučuje se počkat aspoň měsíc od posledního užití a přitom si udržet zdravou životosprávu, mít dostatek spánku, vitamínů, živin a podobně, stejně jako se doporučuje pro kohokoli, kdo chce otěhotnět.

Co se týče lékařů, ti by zjistili užívání drog, pouze pokud by cíleně dělali toxikologické testy (např. z moči nebo krve), které se v těhotenství ovšem běžně nedělají. Navíc pervitin je těmito testy detekovatelný maximálně několik dní.

Říkám si ještě, že musí být náročné, když to nemůžete s nikým sdílet a nikdo to neví. Kdybyste přeci jen chtěla s někým probrat, jak se Vám daří s pervitinem přestat, můžete si pro sebe sehnat podporu třeba u psychologa nebo u jiného odborníka či u lékaře, se kterým by bylo možné do budoucna také promyslet méně rizikové způsoby, jak si udržet váhu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.10.2016

Krevní testy na Augmentin

Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda mi muzou v krvi najit Mariuhanu .Jestli-že mi budou dělat krevni testy na ANT Augmentin 1 g ?? Děkuji za odpověď .

aTnaf Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

krevní testy zameřené na přítomnost antibiotik v krvi by neměly ukázat, že užíváte marihuanu. Aby došlo k detekci užití THC, tak by krevní test musel být  přímo zaměřený na užívání marihuany nebo případně větší skupiny psychoaktivních látek.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.10.2016

Substituce v Jižních Čechách

Dobrý den prosím vás pomozte mi vypsala mě doktorka a odkázali jste mě na prevent v českých Budějovicích a ty mi nepomohli že mají plno už jsem dva dny bez subutex a nevím co dělat musím se starat o rodinu a chodit do práce poraďte mi prosím kdo by mi napsal subutex v jihočeském kraje nejlépe Krumlov nebo Budějovice dekuji

Brana Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

mrzí nás, že v Preventu mají plno. Podle našich informací (a podle Mapy pomoci NMS) jsou v Jihočeském kraji tyto dvě možnosti: <>

<>Substituční centrum PREVENT - Prevent 99 (které jste asi zkoušel) na adrese Matice Školské 17, České Budějovice, 370 01 (tel.: 387730459, 72788578) by mělo nabízet substituci látkami: metadonem, subutexem a suboxonem. Kontaktní osoba je Mgr. Lenka Moravcová.

Poradna pro alkoholismus a toxikománii v Semilech v rámci Nemocnice s poliklinikou na adrese 3. května 421, Semily, 513 31 (tel.: 481622247) - ambulance Řeky. Kontaktní osoba je MUDr. Vít Šlechta.

Možnou variantou by bylo vyhledat na internetu a obvolat psychiatry v Krumlově či Budějovicích a zeptat se, zda pracují s lidmi v substituční léčbě a zda Vám mohou Subutex předepsat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.10.2016

THC, MDMA, testy

Dobrý den chci se předem omluvit za chyby v textu, které mohou nastat. :D Pravidelně uživám marihuanu po dobu cca 3 let a sem tam na akcích extázy, chtěl bych se zeptat jestli bych nalízal i po odepření všech drog během následujících tří dnů. Díky za odpověď :)

Jirka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Jirko,

vzhledem k mnoha hůře odhadnutelným faktorům (včetně toho, že tzv. orientační testy na drogy nejsou 100 % spolehlivé) existuje možnost, že byste po 3 dnech dnech neužití nalízat mohl (hovořím pak především o THC) - viz údaje v naší tabulce Testy na drogy a v TOMTO článku. Co se týče extáze, slinné testy by měly být po 3 dnech od užití v pořádku.

S pozdravem poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.10.2016

Marihuana, jak dlouho vydrží ve slinách?

Dobrý den, mám další z dotazů na téma jak dlouho vydrží marihuana v moči, krvi a slinách po dlouhodobém užívání. Kouřím už asi 8let, z toho posledních 5 let zhruba 1-2g (16-20℅thc/ silnější odrůdy) denně, prakticky bez menší detoxikace. Takže by mě zajímalo, zda vydrží látky ve slinách jen pár dní i při tak častém užívání? A jak dlouho bude trvat než mi z těla vyprchá úplně, vyjma testování z vlasů? Děkuji za odpověď:)

Jan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Honzo,

v případě takto frekventovaného kouření marihuany je možné počítat s horní časovou hranicí detekovatelnosti (7 i více dnů), viz naše tabulka Testy na drogy. Ta Vám zároveň odpoví na otázku za jak dlouho THC cca vyprchá z těla. Na dané téma jsme před časem psali také krátký článek. Můžete si jej přečíst přímo ZDE.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.10.2016

Xanax, vysazování

V máji 2015 som bolo lekárom psychiatrom vyšetrený a bola mi diagnostikovaná stresová poruchy na iatrogennom podklade. Začal som užívať 3x0,5 xanax.Začiatkom t.r. som znížil dávkovanie postupne na 3x0,25 a teraz som na dávkovaní 2x0,25 xanax /cca 4 mesiace/. Snažím sa toto dávkovanie ukončiť, nakoľko príčina pominula, ale neviem ako. Znižujem dávkovanie rezaním, ale pociťujem určitý diskomfort, ktorý je niekedy výraznejší, niekedy menší. Pri horších stavoch sa snažím ich prekonať /nezvyšujem dávku/, ale stále je to dokola. Poraďte mi nejaký postup ako toto všetko vyriešiť. Všetky bežné činnosti vykonávam , športujem . Občas po športe vypijem nealkoholické pivo, resp.1-2 pivá normálne. Už som sa obrátil na niekoľko poradní, ale odpovede ma neuspokojili /rada aby som sa obrátil na svojho lekára/. Budem Vám vďačný ak mi poskytnete nejakú novú informáciu S pozdravom Ivan

Ivan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Ivane,

děkujeme za oslovení naší poradny. Co se týče Vaší otázky. Je mi líto, ale také jsem nucen Vám napsat, že konkrétní postup jak vše vyřešit může poskytnout pouze lékař (nejlépe psychiatr v rámci přímé konzultace), kterého v týmu nemáme. Ten se jako jediný může kompetentně vyjadřovat k medikaci benzodiazepiny a schématu jejich vysazování. Pokud s Vaším stávajícím psychiatrem nejste spokojený a nedaří se Vám užívání ukončit, je obvykle první volbou jeho změna (např. na doporučení někoho ze známých či dle referencí z internetu) a nastavení více vyhovující spolupráce.

Pokud upřednostňujete nejprve kontakt přes webovou poradnu, můžete ještě zkusit TUTO poradnu, která se specializuje přesně na problematiku benzodiazepinů.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.10.2016

Testy na drogy

Zdravím. Asi před půl rokem jsem se začala užívat pervitin nosem. Neuzivam denně, ale pracuji na směny a pomáhá perník mi pomáhá zvládat ty přechody z denní na noční a naopak. Takže cca 2-3x týdně. Občas třeba týden vynechám úplně. Hlavní důvod proč zatím nechci s užíváním přestat je, že chci zhubnout ještě aspoň 10-15kg, pak přestanu. Počáteční moje váha byla 114kg, teď mám 96kg. O co ale jde, zaměstnavatel chce vstupní prohlídku. Všude tu píšete, že je perník zjistitelny max 5 dní, ale všichni dotazujici píší, že nejsou pravidelní uživatelé, já ano... Prohlídku musím podstoupit nejpozději za 18 dní... Jaká je pravděpodobnost, že drogu zjistí po cca 14ti dnech? Mám důvod si myslet, že test na drogy bude součástí prohlídky, takže si teď už určitě nedám. Děkuji za odpověď. Myslenka

Myslenka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

doba detekce pervitinu záleží na více faktorech - užívané množství, síla užívané látky, věk, váha, rychlost metabolismu apod. Při pravidelném užívání se nejčastěji uvádí detekce 1-3 dny ze slin a krve a 3-5 dní v moči, viz naše tabulka. Pokud si chcete být jistá výsledkem, doporučuji využít dostupnosti testů na drogy v lékárnách, cena těchto testů se pohybuje od cca 60 Kč výš. Po 14 denní pauze od posledního užití by však výsledky měly být negativní.

Píšete také, že pervitin užíváte kvůli hubnutí a po dosažení určité váhy přestanete. Pervitin však může kromě hubnutí způsobit celou řadu nežádoucích komplikací. Pokud by se Vám při přestávání s jeho užíváním nedařilo podle Vašich představ, nebojte se vyhledat podporu. Obrátit se můžete na naši poradnu, nebo hledat pomoc například zde.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.10.2016

Prohormony a marihuana

Dobrý den, škodí nějak kouření marihuany při užívání pro hormonů(titan warrior labz) ? Dekuji

Martin Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Martine,

spolehlivé, vědecky laděné informace o kombinování prohormonů (prekurzorů anabolických steroidů) a marihuany jsem bohužel neobjevil. Problematika prohormonů je navíc již mimo naše adiktologické zaměření. Můžete případně ještě zkusit oslovit některou z lékařských online poraden (např. ZDE nebo ZDE), třeba budou vědět víc.

Pokud se pokusím odpovědět alespoň obecněji, tak jediné z čeho mohu čerpat, jsou různé internetové online diskuze uživatelů/experimentátorů. Z nich vypývá, že samotné prohormony mají množství vedlejších účinků (zejména v případě užívání v nižším věku). Je proto základní otázkou, proč organismus ještě více zatěžovat užíváním dalších substancí. Nutno dodat, že nejen dle daných diskusí je jako velmi rizikový faktor (v případě současného uživání s jinými látkami) zmiňován především alkohol. Prohormony nadměrně zatěžují jaterní funkce a v kombinaci s alkoholem by mělo jít o extrémní působení s hrozícím rizikem jejich trvalého poškození.

Zdraví porada EXTC

skrýt odpověď ↑
6.10.2016

Je nakupování drog trestné?

Dobrý den,zajímá mě ,jak je v zákonu řešeno kupování drogy,je to trestné?porušuji zákon,pokud si kupuji drogy pro vlastní potřebu? Jde mi hlavně o nákup drog na internetu.

Tomas Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Tomasi,

Váš dotaz je právního zaměření, bylo by proto nejlepší zeptat se přímo v anonymní bezplatné drogové Právní poradně A.N.O. (telefonicky nebo emailem).

Podle dostupných informací, které mám, by samotný nákup neměl být trestný, nicméně následné držení drogy je protiprávní vždy - v malém množství se jedná o přestupek, v množství větším než malém o trestný čin.

Nákup (zejména syntetických) drog přes internet přináší také další rizika, mezi které patří zejména nevyzpytatelnost a velká proměnlivost složení, účinků a nebezpečných příměsí látek, které jsou prodávané pod různými označeními. Více informací o nich si můžete přečíst například zde.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 5346 → stránka: 12