Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

zobrazeno: 1-25 z 5179 → stránka: 12

18.7.2016

Druhá THC kontrola

Dobry den, jiz podruhe mě chytli cetnici a dali mi drogovy test a zase byl pozitivni.Pokazde to bylo THC,poprve namatkova kontrola,podruhe neprimerena rychlost v obci.Vim ze sazba pokuty je od 25-50 tis,ted uz je to recidiva a nikdo se semnou mazat nebude.Mluvil sem s kamaradem co mel podobny prusvih ale s amfetaminem.Rikal ze napodruhe si vzal pravnika a ten mu zajistil pokutu 31 tis...jinak by pry dostal rovnou 50.Na krev sem nejel,takze jedine co maji je pozitivni nalez z pristroje Dräger DrugTest® 5000.Jinak sem pracujici,nedluzici,bezuhonny obcan.Nedostal sem pokutu ani za spatne parkovani.Bylo by v mem pripade vhodne si vzit sebou pravnika,nebo tam prijit sam se sklopenou hlavou a nechat se rozcupovat???(jde mi samozrejme o co nejnizsi pokutu) Diky za odpoved

petr Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Petře,

máte pravdu v tom, že podruhé už mohou být sankce přísnější. Proto by bylo vhodné, co se týče optimálního postupu při druhém řízení, oslovit přímo bezplatnou drogovou Právní poradnu A.N.O. Je možné jim zavolat na číslo 736 760 701 nebo napsat email na: ppano@asociace.org a konkrétní postup s nimi probrat. Tedy to, zda je lepší si vzít s sebou právníka nebo přijít sám.

Obecně také platí, že například po pozitivním testu, přestupku, či po navrácení ŘP, může existovat riziko častějšího testování na požití psychoaktivních látek při zastavení Vašeho automobilu policií. Do budoucna by proto bylo dobré si mezi řízením a kouřením marihuany dávat dostatečný časový odstup nebo se kouření marihuany vyvarovat úplně. Viz naše tabulka s dobami detekce.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
18.7.2016

Kokain, pot, metabolity v krvi?

Dobrý den, když se při dopravní kontrole policií zjistí, že test na kokain je positivní (pot), a poté se v krvy ovšem "oběví" jen metabolity kokainu, má to pro mě nějaké důsledky? Děkuji.

Lukáš Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

při dopravní kontrole policie obvykle provádí orientační testy na drogy (ze slin nebo potu). Ty prokazují přítomnost dané látky, ale nejsou 100% spolehlivé - může u nich dojít k tzv. falešné pozitivitě.

Proto je důležité absolvovat tokilogické vyšetření z krve, které spolehlivě prokáže ne/přítomnost metabolitů v krvi. U metabolitů je důležitá hladina - limitní hodnota v krvi je pro kokain 25 ng/ml (nanogramů na mililitr krve). Od dosažení této hodnoty (25 ng/ml a výš) v krevním vzorku řidiče se řidič považuje za ovlivněného návykovou látkou, v tomto případě kokainem.

Konkrétní důsledky se tedy budou odvíjet od toho, jaká byla hladina metabolitů kokainu ve Vaší krvi, tedy od toho, zda budete posuzován tak, že jste řídil "pod vlivem" nebo ne. Ohledně případných komplikací by bylo optimální se obrátit již přímo na anonymní drogovou Právní poradnu A.N.O.(telefonicky nebo emailem).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
15.7.2016

Přítel a Subutex

Dobrý deň mám. Priateľa kôry sa lieči na drogovú závislosť so subotexom 8mg štvrť tabletkou denne chcela by som sa opýtať či môže do toho aj iné lieky ako ibuprofen alebo denne pivo koľko trvá taka. Liečba? Dá sa stým. Skončiť keď to je tiež návykové ďakujem vám pekne

Nina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Nino,

Subutex se používá k léčbě závislosti na opiátech postupným snižováním užívaných dávek. Tento proces trvá u každého člověka jinak dlouho. Někdo Subutex vysnižuje a přestane ho brát například během půl roku nebo roku, někdo potřebuje pět let a někdo ho užívá dlouhodobě a nemusí ho vysadit vůbec - nebrání mu to v běžném fungování (práce, rodina, atd.).

Skončit se Subutexem se dá, i když je to návykové. Celou léčbu je ale vždy nutné dobře prokonzultovat s ošetřujícím lékařem/psychiatrem. Ten jako jediný může také stanovit kontraindikace s jinými léky (jako je Ibuprofen apod.). Alkohol se při substituční léčbě obecně nedoporučuje. Zda by vadilo například jedno pivo denně, by Vám opět mohl zodpovědět pouze lékař.

Ještě mě napadá, že někdy bývá možnou cestou otevřený rozhovor s partnerem, například o tom, jaké to pro něj je užívat Subutex a jakou má představu do budoucna, jak dlouho chce Subutex užívat apod. Pokud byste chtěla zjistit další informace, můžete buď sama nebo společně s přítelem navštívit jeho lékaře nebo jiné poradenské pracoviště.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
14.7.2016

Marihuana, odběr krve, ATB

Dobry den, dnes(14.07) jsem byla u doktora a mam problémy s hojenim rány, kvůli které jdu 3.8 na odběr krve. Chci se zeptat zda můžou zjistit přítomnost THC. Dale se chci zeptat jaké vedlejší ucinky může mit tráva s antibiotiky. Předem děkuji za odpověď.

Nai Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

co se týče odběrů krve, tak u obdobných vyšetření se toxikologické testy neprovádí. K toxikologickým testům by měl být navíc nějaký důvod a testovaný by o tom, že ho testují na drogy, měl od doktora vědět.

Co se týče vedlejších účinků marihuany a antibiotik. Na tuto otázku jsme již odpovídali vícekrát, proto Vás přímo odkážu na náš fulltext, kde najdete podrobnou odpověď.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.7.2016

Marihuana, limity

Dobry den Chci se zeptat jestli je zákonem schvalený limit pro marihuanu za volantem našel sem si článek z roku 2014 kde píšou o limitu . Článek : http://zpravy.idnes.cz/limity-pro-hladinu-drog-pri-rizeni-dtj-/domaci.aspx?c=A140225_193721_domaci_ert marihuanu nikdy nekouřím pred jízdou ale bojím se zbytkovích látek které mě neovlivnuji ale policie to na místě nezjistí a z krve to taky není na počkání. Děkuju

Honza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Honzo,

limit pro marihuanu za volantem je od dubna 2014 ošetřen "Nařízením vlády (č. 41/2014 Sb.) o stanovení jiných návykových látek a jejich limitních hodnot, při jejichž dosažení v krevním vzorku řidiče se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou".

Toto nařízení stanovuje limit THC (Delta-9-tetrahydrokanabinol) 2 nanogramy na 1 mililitr krve (2ng/ml). Pokud má člověk v krvi 2 a více ng/ml 9-THC, je brán tak, že řídil pod vlivem návykové látky.

Oceňuji, že se snažíte nekouřit před jízdou. THC ve slinách u pravidelných kuřáků marihuany vydrží až cca 7 dní (viz naše tabulka). Navíc policejní orientační slinný test může vyjít falešně pozitivní. Proto se vždy doporučuje následně absolvovat toxikologické vyšetření krve v laboratoři, které je spolehlivé a může potvrdit/vyvrátit, zda řidič byl "pod vlivem".

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.7.2016

Odebrání ŘP, marihuana, pervitin

Dobrý den. Byl jsem u kamaráda na oslavě narozenin a po pár panácích jsem souhlasil že si vyzkouším "zahulit". Před tím jsem to zkoušel pouze na učilišti ale to je už cca 10 let. Byl podvečer cca 19-20 hod. Po požití jsem se ještě zdržel cca hodinu a pak se nechal zavést domů. Kolem 10 jsem se navečeřel dal sprchu a šel normálně spát. ( alkohol mě dost unavil ). Ráno kolem 9 jsem vstal, nasnídal se a cítil se naprosto normálně. Chvilku na to mi volal spolupracovník že mu přestalo jet auto a zda bych ho nepřijel vyzvednout nebo ho pomohl odtáhnout. Vlastním tester na alkohol a když jsem zjistil že můžu řídit vyrazil jsem. Během jízdy se na mě ale z ničeho nic potěšila policejní Octavie a po ujetí cca 2 km (!?) mě předjeli alá akční film a zastavili mě. Po negativní dechové zkoušce šli příslušníci něco řešit do auta a po cca 5 minutách mě vyzvali k testu na drogy. A tím začal můj problém. Test byl pozitivní na amfetamin a thc. Po cca 14 hodinách. Samozřejmě jsem neváhal a nechal se odvézt na vyšetření krve a moči. ŘP mi zůstal a nyní čekám na výsledky. Bohužel jsem se dozvěděl od ostatních účastníků oslavy že těch pár jedinců co mi nabídlo "zahulit" chvilku před tím kouřili ze stejné skleněné fajfky pervitin. Nevím jak to funguje ale prý neúspěšně sháněli papírky nebo něco na trávu a pro to po malé úpravě (???) použily stejnou skleněnou dýmku. V ten moment jsem zůstal jako opařený. Byl jsem si stoprocentně jistý že testy krve vyvrátí přítomnost amfetaminu a potvrdí že jsem nekonzumoval před jízdou ani marihuanu. Chtěl bych vědět co nyní můžu očekávat. Jde z vyšetření krve prokázat že jsem nic nepožil před jízdou nebo při ní? Nevím jak se mám hájit. Těžko můžu po někom z těch s prominutím debilů chtít aby šel dobrovolně přiznat že kouří pervitin a že nabízí drogy ostatním. Udáním si taky nepomůžu protože vinou alkoholu ani přesně nevím kdo všechno u toho byl se mnou, dokonce si ani nejsem jistý tím čí vlastně byla dýmka nebo marihuana. Nikdy před tim jsem neměl žádný střet se zákonem. Nedostal jsem nikdy ani pokutu za rychlost špatné parkováni nebo něco podobného. Drogám se vyhýbám stejně jako lidem kteří je konzumují nebo místům kde se to děje. Nejsem ani konzument alkoholu. Piju velmi málo cca 1x za 2-3 měsíce. S drogami nebo něčím podobným mě nikdo nemůže ani spojovat. Je to vše špatná náhoda ale doplatím na to. Chtěl bych prosím vás vědět jaký je vlastně postup policie, a co mě nyní čeká. Popřípadě jak mám postupovat. ŘP nutně potřebuji k práci lze se proti odebrání odvolat? Kdy se jedná o přestupek a kdy o trestní čin? Pokud mi bude odebrán jak úřad postupuje a lze žádat o navrácení dříve? Stejní policisté se kterými jsem toto zažil už zjistili kudy jezdím do práce a už me od oné události zastavili 2x a při orientačních testech jsem byl vždy negativní jak na drogy tak na alkohol může mi to nějak pomoct? Pokud by jste mi mohli třeba poradit i kontakt na někoho kdo se tímto zabývá byl bych vám moc vděčný. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem L.M

macha83 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

začnu přímo odpovědí na Vaši poslední otázku. Právními dotazy z oblasti drogové problematiky se přímo zabývají naši kolegové z anonymní, bezplatné drogové právní poradny A.N.O. (pro nás je tato oblast na okraji odborného zaměření - v týmu nemáme právníka). Je možné jim napsat či zavolat (anebo si domluvit přímou konzultaci) a probrat i případné možnosti právní obrany ve Vaší situaci.

Za nás se pokusím odpovědět alespoň na některé Vaše dílčí dotazy. Co se týče postupu při odebrán ŘP, tak pro soudní odebrání řidičského průkazu a následné sankce bývá zásadní, zda jste byl přímo při řízení "pod vlivem" anebo nikoli. To jsou spolehlivě schopné prokázat nebo vyvrátit jedině laboratorní testy z krve, které jsou pak brány jako důkaz. Aktuálně tedy bude záležet na výsledcích Vašeho toxikologického rozboru krve. Pokud bude hodnota návykových látek (marihuany a met/amfetaminu) v krevním vzorku podlimitní (šance by mimochodem mohla být docela velká vzhledem k tomu, že dané látky neužíváte a od užití uplynulo cca 14 hodin) - viz údaje v tomto článku (a také např. zde), tak byste z této situace mohl vyváznout bez postihu.

Co se týče kouření pervitinu přes tzv. "skleněnku" (tato forma užívání je obecně vysvětlena např. v tomto textu). Zde si říkám, že by opět mohla být velká šance, že byste mohl vdechnout jen zbytky pervitinu, které v daném předmětu zůstaly a doba detekce v krvi by tak mohla být krátká.

Ať tak či onak, pro další a podrobnější informace doporučujeme oslovit výše zmíněnou poradnu. Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.7.2016

PČR, vyjádření

dobry den,potrebovala bych poradit.Kamarad stal se svym znamym asi ve 02:30 rano na parkovisti u auta a brali si nejake veci z kufru auta pro ktere se vratili.Nahodou okolo projizdela policejni hlidka ktera je zahlidla a nasledne je zkontrolovala.po kratke dobe se policiste zeptali ci to vozidlo je a komu patri.Kamarad odpovedel ze je jeho mamci.policiste pry chteli jen se ujistit zda toto uato nechteji odcizit.Kamarad jim take nabidl sve doklady aby je mohli zkontrolovat.Policiste doklady videt nechteli.kamarad se svym znamym se jeste zeptali zda je na toto poarkoviste kamera jelikoz maji v aute cenne veci.Kamarad rekl svemu znamemu ze vemou veci a jdou domu.Nato policiste vyzvali meho znameho zda je ochoten se podrobit dechove zkousce,kterou znamy odmitl jelikoz se domnival ze neni zadny duvod.Policiste zacli me zname urazet a poukazovat na vzhled jednoho znich.Take policiste samy rekli,ze vi o tom ze tam na tom parkovisti stali uz asi 20 minut predtim.Policiste chteli po znamem preparkovat vozidlo ipresto ze to nebyla potreba.Nato odpovedel ze potreba neni.Oznamil policistum ze si vzal tablety ktere ma predepsane od sveho psychiatra,to byl take duvod proc odmitl preparkovat vozidlo.Policiste sepsali na miste prohlaseni ktere chteli po znamem podepsat .Znamy si toto prohlaseni precetl a po policejni hlidce aby k tomu dopsala jeho namitky ktere proti tomu mel.Policista znamemu neumoznil nic napsat ani on sam policista nic k tomu nenapsal.Oznamil znamemu jen ze to ted uz rozhodnou urady.Toto prohlaseni neustale policista vytrhaval znamemu z rukou aby nemohl do prohlaseni nic dopsat.Take mu dali podepsat protokol o odmitnuti dechove zkousky.Take policiste prizvali dalsi hlidku ,kdy prijel sam praporcik ktery se se svymy kolegy mym znamym posmival slovne urazel.Policiste znamym nic nevysvetlili a ridic z jednoho policejniho auta zacal na me zname rvat bez jakychkoliv duvodu.Policiste take zapsali do prohlaseni dobu ktera nesouhlasi se skutecnou dobou.Kdyz se znamy chtel opet zeptat proc mu odebiraji ridic.prukaz tak odpovedeli at uz nic neresi ze to ted rozhodnou urady a ne my.Proto bych vas chtela moc poprosit o radu ktera by nam mohla pomoc aby nebyl memu znamemu odebran ridic.prukaz.Je mozne k se k tomu nejak vyjadrit jeste nez bude znamy vyzvan k prestupkove komisy.Jeste bych chtela dodat ze znamy mel v minulosti mel zakaz rizeni u ktereho jsem se osvedcil.Jinak zadne problemy doposud nema.Muzete nam prosim poradit co bychom jsme mely udelat.predem dekuji za kladne vyrizenou vec.V. Veronika

veronika v. Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Veroniko,

chápu, že se jedná o nepříjemnou situaci, je-li ve hře hrozba odebrání řidičského průkazu. Navíc když se vše odehrálo za nestandardních okolností, těžko se orientuje v postupu policie. Je nám líto, ale Váš dotaz je již především právního zaměření a v naší poradně nemáme právníka. Doporučuji Vám obrátit se přímo na některou z online právních poraden (anebo na poradnu PČR) a vše s nimi detailně probrat. Můžete zkusit např. anonymní, bezplatnou, právní poradnu A.N.O. (je možné jim zavolat nebo napsat email) anebo jsem našel tyto odkazy - ZDE nebo ZDE (s těmito dalšími poradnami však nemáme osobní zkušenost a nemůžeme tak garantovat kvalitu jejich služeb/odpovědí). Další možností je obrátit se přímo na občanskou poradnu v okolí Vašeho bydliště, viz např. kontakt ZDE.

Zdraví poradna EXTC

 

 

skrýt odpověď ↑
12.7.2016

Poppers

dobry den popers XX je jen na cisteni kuze? nebo se da take pouzit k vdechovani pri sexu

alex Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Alexi,

obecněj je poppers označením pro různé nitrity a nitráty (včetně isobutyl nitritu, butyl nitritu a amylnitritu), tedy těkavé látky. Isobutyl nitrit a butyl nitrit se prodávají jako speciální čistící prostředky na kůži, hlavy u videorekordérů, atp., bývají přítomny také ve většině osvěžovačů vzduchu. Amyl nitrity se používají v některých lécích pro kardiaky, bývají součástí některých čichacích afrodiziak ze sexshopů. Než se prostřednictvím komunit gayů v disko éře rychlého sexu dostaly do prostředí tanečních párty, byly (a stále jsou) inhalovány ke zvýšení a prodloužení sexuálního požitku. Stejně jako všechny ostatní těkavé látky mají ovšem při užívání spoustu rizik. Více informací v našem textu, ZDE.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.7.2016

Nikotin a THC v moči

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na otázku v ohledu kouření a "hulení". Včera jsem měla poslední cigaretu a zítra dne 13.7. jdu dávat kontrolní moč jelikož jsem měla zánět moč.cest. Je možné že mi zjistí nikotin v moči? A v ohledu "hulení" čili požívání trávy. Já jsem vyloženě proti tomuto svinstvu,ale je to asi 2 týdny zpět,kdy jsem byla zahulené místnosti. Je možné,že mám v sobě taky THC a dalo by se to zjistit při té kontrolní moči? Děkuji za brzkou odpověď.

Gábi Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Gábi,

při bežných či kontrolních vyšetřeních moči (například po zánětu močových cest) se nikotin ani THC nezjišťuje. Toxikologické vyšetření by si musel někdo speciálně vyžádat a měla byste o tom být dopředu informována.

U pasivního "hulení", kdy je člověk v zahulené místnosti, je možné, že v testech z moči vyjde pozitivní, i když je to jen malá šance. Navíc po dvou týdnech je to také velmi nepravděpodobné. Viz naše tabulka o dobách detekce.

Ještě co se týče kouření cigatet. To, že by Vám mohli nikotin najít v krvi, není jediné riziko kouření, obzvlášť v tak mladém věku. Více o ostatních rizicích si můžete přečíst zde.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.7.2016

Moč, toxikologické vyšetření

Dobrý den, zajímalo by mne,jáké moči se posílají na toxikologická laboratorní vyšetření.

Tomáš Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Ahoj Tomáši,

podrobnější vysvětlení týkající se odběru moči a toxikologického vyšetření najdeš např. v rámci TOHOTO odkazu. Pokud bys chtěl ještě víc informací, tak doporučuji oslovit přímo některou z toxikologických laboratoří, která se obvykle nacházejí v rámci fakultních nemocnic.

Zdraví Tě poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.7.2016

ŘP, lékař testy

Dobry den, Přišel jsem o řidičský prukaz jelikož jsem při silniční kontrole měl v slinach podezření na THC, krevní zkoušky potvrdili přítomnost THC v těle a řidičský průkaz mi byl odebrán, po uplynutí trestu nyni žádám o vrácení řidičského průkazu zpět, kdy je povinnost projít lékařským posudkem o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, kdy můj lékař po zajištění že mi byl zabaven řidičský průkaz z důvodu THC v těle chce po mě test moči aby tedy vyloučil že nejsem již uživatelem THC. Chci se zeptat zda má na to muj lékař právo? Popřípadě zda je nutné abych se takovému testu podrobil abych kladný posudek obdržel? Děkuji za odpověď, Greg

Greg Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v naší poradně řešíme právní témata pouze okrajově, proto bude lepší vše probrat přímo s bezplatnou a anonymní drogovou právní poradnou A.N.O., a to buď telefonicky na číslech 222 585 932 či 736 760 701 anebo přes webový formulář ZDE. Zde Vám zodpoví všechny Vaše otázky a pomůžou Vám i naplánovat další postup.

Děkujeme za pochopení. Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.7.2016

Marihuana, testy z krve

Dobrý den, za jak dlouho mi vyprcha marihuana z krve, když jsem ji tak zhruba před měsícem užila třikrát za týden a znovu ji teď užila před 13 dny. Je možnost, že by se v krvy ještě vyskytla ?

pd Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za dotaz. Po 13 dnech od posledního užití je pravděpodobnost detekce marihuany z krve již velmi nízká, viz informace z naší tabulky Testy na drogy.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.7.2016

Metadon, falešná pozitivita

Dobrý den, Mam obrovsky problem, jsem momentálně v léčbě závislosti v psychiatrické nemocnici. Včera jsem měl vycházku mimo areál,když jsem se vracel, delali mi standartne testy z moci na pritomnost omamných látek, ale prý jsem byl pozitivní na metadon,pritom jsem nic neužil,dokonce jsem ani opiáty nikdy v životě neměl. V pondělí se to prý bude řešit na ranní komunitě. Ale proč píšu, neni možne, ze bych to mohla byt kontraindikace? například s nejakym jídlem, nebo leky? Beru pouze leky co mi dávají tady a to Velaxin a Derin. Mam opravdu velký strach, ze me z léčby vyhodi. Ve středu mam totiž končit a nastoupit do terapeutické komunity. Děkuji za odpoved.

Kryštof Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Zdravíme Kryštofe,

je nám líto, že se k Vám odpověď dostane až po pondělní vizitě, bohužel ale není v časových možnostech naší poradny odpovídat obratem. Co se týče Vaší otázky, tak by zde zřejmě opravdu mohlo existovat riziko falešně pozitivního testu na Metadon při užití Derinu (aka Quetiapinu), viz např. informace v TOMTO odkazu.

Věříme, že se situace vyřešila a že nadále pokračujete v léčbě. Držíme Vám palce! Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.7.2016

Alkohol, nepříjemné pocity

Dobrý den, mám dotaz ohledně stavů po dlouhodobé konzumaci alkoholu. Piju asi 10 let, z toho poslední dva roky hodně. Po posledních asi 14ti dnech, kdy jsem už musel přestat, se u mě dostavil stav, na který se chci zeptat. Jsem unavený, chci spát, ale stále se mi něco honí hlavou. Na nic nemyslím, ale mozek mi neustále vytváří různé scény.. jako když normálně usínáte a začínají se Vám zdát sny, ale jste ještě vzhůru, to zná asi každý. Tohle je takové, že už ztrácím vědomí, a mozek mi vytváří cca 10-15 vteřinové scény, kdy jakoby usínám, ale do toho mě probudí náhlé bušení srdce a pálení na hrudi, jako když Vás někdo probudí elektrickým šokem právě ve chvíli, kdy už si myslíte, že spíte.. a takhle to jde celou noc minutu po minutě, je to nesnesitelný pocit. Nesnažíte se na nic myslet, ale stále jste na hraně mezi snem a bděním a neustále se mi v hlavě vybavují různé scény, slyším v hlavě hlasy, jak si ti lidé povídají, nebo mi něco říkají, jsou to uplné nesmysly, ale jede to dokola jak kolovrátek a vždy to po několika desítkách vteřin skončí tím prudkým horkem na hrudi a rázným probuzením .. jeden z nejhorších psychických pocitů, jaké jsem kdy zažil. Díky za odpověď.

Jára Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Járo,

děkujeme za Váš email, ale poradna Extc se specializuje především na problematiku ilegálních psychoaktivních látek, nikoliv alkoholu. Vzhledem k velmi nepříjemnému průběhu těchto psycho-somatických stavů bych navíc doporučoval, abyste raději neriskoval a prodiskutoval je přímo s lékařem (nejlépe psychiatrem z oblasti léčby závislostí; je možné jej najít např. na pražské Klinice adiktologie, viz tento odkaz). Pokud se mám vyjádřit alespoň obecněji, tak bych měl hlavní hypotézu spojenou s abstinenčními příznaky, viz např. informace ZDE a ZDE, to by měl ale posoudit pouze a jen lékař.

Děkujeme za pochopení. Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.7.2016

Pervitin, táhnutí v krku

Dobry den,sem kazdodenni uzivatelka pervitinu, kdyz se sjedu,nemusi to byt dojezd,prave spis kdyz jsem sjeta neskutecne me tahne leva strana krku,obcas se pripoji neskutecne bolesti spanku, az nesnestelne, mravenceni hlavy, ale horkost krku vlevo jakkdyby ten sval a nejde to vydrzet proste to ovlivni cely ten stav,takze v podstate z toho stavu nemam nic. Co je na to dobre?snazim se pit,spat i jist.uz nevim co mam na to delat aby me to netahlo(nehorelo)!!!! Kdyz me tahne jen ten krk tak je to silenosr,ale potom se mi taky stalo ze se me k tomu pridali neskutecne navaly a to bylo asi prekopnuti, ale ptam se co s tim krkem?

Klaudinka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Klaudinko,

děkujeme za Váš dotaz, ale takto na dálku přes internet si netroufnu spekulovat, co dělat s takovýmito zdravotními problémy po užití a čím konkrétně jsou způsobeny. Zdravotní posouzení a následná doporučení může udělat jedině lékař, kterého v týmu této poradny bohužel nemáme.

Na závěr alespoň obecnější vyjádření. Podobné negativní stavy po pervitinu jsou často způsobené různými příměsemi, vliv může mít nedostatek minerálů, také svalové napětí po pervitinu, či nadměrné zatnutí svalů. Zároveň se může jednat o vážnější problémy, jako je počínající zánět, vnitřní absces, atd. Proto, pokud by Vám tyto potíže nepřestávaly, by bylo na místě ověřit, zda se nejedná o zdravotní problém, který je potřeba léčit. Obrátit se můžete například na svého obvodního lékaře, případně na pohotovost v Úrazové nemocnici.

Můžete se zkusit obrátit ještě na tuto drogovou poradnu kolegů, ve které mají k dipozici lékaře.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.7.2016

Mefedron, testy

Dobry den,mel bych otazku pokud jsem uzil drogu mefedron a byl mi udelan test na drogy, v testu se ukaze jako kokain nebo ve skupine amfetaminy a metamfetaminy ktere jsou spolecne v drogovych testech? Dekuji za odpoved

rico Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

s jistotou Vám tuto informaci bohužel nesdělím, jelikož jsem na ni nenašel spolehlivou vědecky ověřenou odpověď. V běžných orientačních testech by se mefedron neměl ukázat (chemicky se jedná o jinou látku). Nicméně podle některých internetových diskuzních fór uživatelů a experimentátorů došlo po užití mefedronu k falešně pozitivnímu orientačnímu testu na met/amfetaminy.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.7.2016

THC, testy

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda když jsem si dala po 10 měsících jointa a druhej den jsem si dala zase,tak jestli to budu mít za 8 dní v testech.Předem děkuji

Sára Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Sáro,

děkujeme za Váš dotaz. Záleží na tom, jaké testy Vám budou dělat (zda ze slin, z moči nebo z krve). Konkrétní doby detekce THC v testech najdete v této naší tabulce. Největší riziko je, že by THC mohlo být detekováno v testech z moči.

Pokud by Vám z testů vyplynuly nějaké potíže, můžete se obrátit na anonymní bezplatnou drogovou Právní poradnu A.N.O.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
9.7.2016

MDMA, zabarvení

Zdravíčko, nedávno jsem obdržel krystal MDMA v sytě červené barvě, neprůhledný, připomínal český granát.. po nadrcení byl narůžovělý a bílý... v nose nebyl nijak drásavý a u při maličkém množství fungoval znatělně a moc příjemně... podivuhodné bylo že mi mírně zužil zornice, než aby mi je rozšířil, ale tak příjemné naladění jsem nezažil po čistém mdma... Nemáte nějakou teorii, čím to, že byl tak rudý a nenásilně účinný? popř. čím mohl být řezaný? děkuji

Pavel Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Pavle,

díky za Váš dotaz, ale bez chemické analýzy (která je aktuálně v ČR možná jen za specifických podmínek) je jakákoliv odpověď na dané téma dosti spekulativní. Obecně vzato - důvodů a příčin jiného než bílého zabarvení může být mnoho. Zkusím uvést alespoň hlavní hypotézy. Odlišná barva může být způsobena např. nečistotami (jako jsou třeba zbytky safrolu v MDMA) či obsahem zcela jiné látky/látek v domnělé MDMA (potravinové barvivo, aj.) nebo příměsí látky chemicky příbuzné MDMA. Ohledně "nenásilných účinků" je moje odpověď totožná. Ve hře navíc může být ještě více proměnných zahrnujících také individuální citlivost uživatele vůči dané psychoaktivní substanci.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.7.2016

Pervitin, detekce

Dobrý den, měla jsem ve středu 6.7. pulku čáry pervitinu, cca po měsíci zhruba(dřív jsem používala drogu častěji td už až tak ne.. teď poslední dobou jsem měla jen koláče.) od toho dne neustále piju. Zřejmně v úterý 12.7 se chystá máma mi dělat testy z moči na drogy. Za jak dlouho to vyprchá ta půlka pervit.? Kdybych si dala dnes 8.7. bylo by to do úterka pryč z moči kdybych si dala zase jen půlku? děkuji za odpověď.

Seny Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

vzhledem k velkému počtu faktorů, které mohou případné odhalení ovlivnit (věk, váha, kvalita pervitinu, rychlost metabolismu a podobně) Vás mohu pouze nasměrovat na obecné časové rozmezí zjistelnosti dané psychoktivní látky, které je definováno cca 3 - 5 dny od posledního užití pervitinu (viz naše tabulka Testy na drogy). Riziko zjištění pervitinu by proto bylo ve Vašem případě již nizké.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
7.7.2016

Přítelkyně a podezření na drogy

Dobrý den dlouho sem zvažoval ci napsat nebo nenapsat mame s pritelkyni male dite 8 mesicni moc krasny chlapecek priznam se driv sem uzival pervitin ale nini sem cisty koupil sem si i kuli tomu testy primo na pervitin ale nyni mam jiny problem a to podezreni ze pritelkyne pervitin nadale uziva a lze mi do oci nespi ma rozjete zornice strasne zhubla propadle tvare nevim co mam delat :( nechci aby mela problemy ale nechci aby se neco stalo malemu .... ja chodim do prace 3 smeny provoz bydlime od sebe ona u babicky ja sam v byte nabidl sem ji spolecne bydleni ale nechtela a ke vsemu jezdi s malym autem .... nevim mozna se pletu ale nechci riskovat po par hadkach sem ji rekl at si teda predemnou udela test na pervitin a vse bude dobre kdyz se teda ukaze negativni ale jak mile videla test hned zacla rvat a utekla uz vazne nevim co delat poradte prosim :( a o huleni nemluve to kouri kazdej den i kdyz je s malym :( nevim co mam delat dekuji za radu

problem Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

je vidět, že nad celou situací intenzivně přemýšlíte, zvažujete různé strategie, už jste i s přítelkyní zkusil ohledně svého podezření mluvit. Bohužel to vedlo k hádkám a ani na testu se nešlo domluvit. Chápu, že Vám záleží na tom, aby se Váš syn měl dobře a bylo o něho postaráno. To se s užíváním pervitinu a obecně drog moc neslučuje. Zároveň nechcete, aby přítelkyně měla problémy.

Základem bývá v podobných případech otevřená komunikace, pokud možno v klidu a bez obviňování. Také záleží na způsobu, jakým přítelkyni sdělíte to, o co Vám jde. Není nutné mluvit o tom, co dělá nebo nedělá ona, ale spíše o tom, co to dělá s Vámi, jak Vy se cítíte a co je za tím. Stejně jako jste to napsal nám, že Vám jde o Vašeho syna a o to, aby se měl dobře. Že ani není Vaším cílem uškodit nějak jí samotné. A že si zkrátka nevíte rady, co s tím. Další tipy, jak vést věcný a konstruktivní rozhovor můžete najít třeba v tomto článku kolegů.

Pokud by i přesto rozhovory s přítelkyní nikam nevedly, můžete se jít ještě poradit s odborníkem osobně a naplánovat další kroky. Přeci jen se jedná o Vašeho syna, kdy i Vy můžete rozhodovat, v jakém prostředí vyrůstá. Společně pak můžete vymyslet, jak vyvážit zájmy syna a zároveň nedělání problémů přítelkyni. Kontakty na organizace, které se drogovou problematikou zabývají, najdete na této Mapě pomoci (hledejte například v kategoriích „ambulantní program" nebo „denní stacionář" či „kontaktní centrum").

Co může také v podobné situaci pomoci, je zapojení někoho dalšího. Ideálně někoho, kdo zná vás oba, věříte mu a můžete mu o svých obavách říct a mohl by si případně s přítelkyní také promluvit. Nikoli jako Váš spojenec, ale jako nezúčastněný prostředník.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.7.2016

Vyjádření k lékařské zprávě

Dobrý den, manžel s organickým psychosyndr.toxické etiol.po čtyřicetitříleté expozici org.rozpouštědlům - autolakýrník, čtyři hod.vyšetřován psycholožkou,prosil o ukončení, že už nemůže, ona sama toto popisuje ve zpr.verbální záchvat zlosti,řekl mi, že užil dva rivotrily (bez verifikace psycholožky,nelze ověřit, měl je zřejmě v kapse).Mne jako manželku a opatrovnici k vyšetření již v úvodu odmítla. Poté ho převedla k psychiatričce, tam vyšetřován čtyřicetpět min.Řekl mi, že i před tím si vzal rivotril.Zpráva psychiatrie popisuje doslova nesmysly(např.chodím rád na koupaliště, tam si hraji, jen tak se válím), které manžel lékařce napovídal, otázky, které by vedly k těmto manželovým sdělením ve zprávě nejsou.Považuji to za skandální přístup,mučení. Od rána do patnácti h.nejedl,naštěstí měl s sebou čaj! Pozván byl na tuto psychiatrickou kliniku pro posudkovoukomisiMPSV, sto km od našeho bydliště,dovezla jsem ho domů v žalostném stavu,který trvá již dva měsíce. I já jsem z toho psychicky na dně, jak se zachovali ke stabilizovanému člověku,který své onemocnění s pokorou přijal,maximálně se snaží,s medikací Ebixa,Sertivan,doplňkově Colostrum, pravidelná psychoterapie a trénink kognit.fcí,sice s nutností celodenního dohledu, motivaci a pomoci při všem. Ráda zašlu celou kazuistiku ojedinělého případu. Prosím o vyjádření k legalitě postupu lékařek s ohledem na člověka s neurodegenerat.postiž.CNS a účinku tří tbl.rivotrilu v rozmezí cca pěti hod.,zejména na psychiatrické vyš.,kdy už byla dávka zřejmě velká.gramáž nelze zpětně potvrdit, vzal si ho bez dohledu. S úctou děkuji za vaši odpověď

Vlastimila Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Vlastimilo,

děkujeme za důvěru v naši poradnu, obávám se ale, že Vám k daným tématům takto na dálku přes internet bohužel nemohu mnoho sdělit. Naše poradna se zaměřuje na problematiku ilegálních psychoaktivních látek  (nikoliv léků a těkavých látek), v týmu navíc nemáme lékaře a zároveň není v našich možnostech a kompetencích vyjadřovat se k lékařským zprávám.

Rád bych Vás podpořil, abyste zkusila přímo kontaktovat některou z právních poraden (např. poradnu A.N.O., která je anonymní a bezplatná) anebo můžete zkusit nejbližší adiktologickou ambulanci, viz Mapa pomoci.

Vzhledem k tomu, že píšete také o užití několika tablet rivotrilu (lék s velmi vysokým potenciálem vyvolat závislost s mnoha nežádoucími psychickými/somatickými následky) Vaším manželem, rád bych Vás na závěr odkázal také na poradnu specializující se na problematiku zne/užívání benzodiazepinů - www.benzo.cz a jejich léčbu.

Hodně sil přeje poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.7.2016

Divné pocity, přimíchání OPL do pití

Mám takú otázku boli sme na diskotéke a už prešiel asi týžden a pol a stale mam take divne pocity najskor sa mi zdalo ze to bola uzkost a teraz je to taky pocit akobyze nic necitim teda neviem sa tak tesit. Je mozne ze mi dakto daco primiesal?...Ked ano ako dlho bude tento ,,abstak,, trvat nechce sa mi verit ze po uziti trochu vacsieho mnozstva alkoholu mam taketo blbe pocity uz vyse tyzdna predtym mi tak nebolo. Vopred dakujem za oodpoved.

Maja Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Májo,

abych pravdu řekl, tak si netroufám takto prostřednictvím internetu odhadnout, zda Vám někdo do pití přimíchal jinou drogu. Ani nemám jasnější představu (podle Vašeho popisu), o jakou případnou látku by se mohlo jednat.

Pokud byste měla nadále podezření a stále jste se cítila "divně", tak zkuste vše probrat přímo s Vaším obvodním lékařem. Nutno ovšem dodat, že obdobná podezření na přítomnost drogy v těle je obvykle možné spolehlivěji potvrdit či vyvrátit bohužel pouze pomocí toxikologických testů (např. z moči) a to většinou pouze několik málo dnů od užití.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.7.2016

Vrácení ŘP, nestandardní postup

Dobrý den. Před rokem v Sokolově při policejní kontrole mi byl odebrán řidičák neoprávněně kde mi policie odcizil a i prokazanou finanční hotovost.do roka se nic nevijasnilo. S jedním s policistů jsem měl osobní konflikt kde jeho družka strávila svou jednou nezapomenutelnou hodinu v soukromí. Ze msty se policista snaží mi snížit navrácení řidičského průkazu. Má otázka zní. Do jednoho roku nebylo rozhodnuto. Můžou nadále protahovat navrácení? Děkuji

Goli Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ale právními otázkami se zabýváme pouze okrajově. Pokud Vám byl ŘP odebrán v souvislosti s užitím drog, doporučujeme se obrátit přímo na drogovou Právní poradnou A.N.O. (telefonicky nebo emailem), ve které můžete probrat i nestandardní postup policie a to, zda mohou protahovat navrácení ŘP.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.7.2016

Marihuana, účinky, kdy to přejde?

Dobrý den, přibližně před 6-7 dny jsem poprvé užil marihuanu. Kamarádi donesli hodně silný vzorek, ze kterého jsem si potáhl asi 3x (2x slabě, 1 silně). Dále mi kamarád doporučil, abych si zakouřil pro lepší účinek. Asi po hodině to všechno začalo působit na 100%. V tu chvíli jsem měl pocit, že upadnu do bezvědomí. Kamarádi mě odvedli domů, kde jsem se pokoušel usnout. Při usínání mě palilo v zadní části hlavy (temeno) a měl jsem pocit, že mi srdce bije až v hlavě. Další 2 dny jsem měl bolesti v temeni. 3 den vše přešlo a s kamarády jsem se rozhodl jít stanovat. Večer jsme trochu pili. Kolem 4 ráno mě vzbudila zimnice a špatné dýchání. Špatně se mi dýchalo asi 2 dny. Včera večer mě přepadlo balení břicha ve střevech, stejná zimnice a zvyšení teploty. Dnes se mi pouze točí hlava. Rád bych se zeptal, jestli tyto účinky mohla vyvolat marihuana a kdy přejdou. Předem děkuji za odpověď.

Tom Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Tome,

těžko takto na dálku odhadovat, co způsobila marihuana a co už ne. Jak známo, účinky psychoaktivních látek (a dopady jejich užití) mohou být u každého trochu jiné a je tak vždy složité cokoliv hodnotit. Pokud bych se měl alespoň pokusit o vyjádření k tomu, co marihuana běžně nepůsobí, tak bych zmínil zimnici, špatné dýchání, bolesti břicha a zvýšení teploty, které by mohly poukazovat spíše na nějakou akutnější virózu (i s ohledem na stanování venku).

Přesto, pokud byste nebyl do chvíle, než k Vám dorazí moje odpověď, zdravotně v pořádku, tak raději neriskujte a navštivte obvodního lékaře. Zároveň na sebe dávejte pozor a pokud možno již takto neriskujte (alespoň dokud nebudete dospělý). Stavy charakteru "upadnu do bezvědomí, pálení části hlavy, srdce mi bije až v hlavě" bych nebral na lehkou váhu. Jedná se o varovné signály Vašeho těla, které mohou pouzakovat např. na to, že jste se vystavil velmi silné THC potentní marihuaně; že jste na tuto látku velmi citlivý (a to i s ohledem na věk) atd. a že by experimentování s ní mohlo být pro Vás zvýšeně rizikové.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.7.2016

Testy na THC

Dobry den chtel bych se dozvedet jestli je mozno za 14 dni dostat thc z moci jsem dlouhodobi uzivatel a chci stim skoncit chci jit do armady ale testy na thc tam sou jisty takze cim drive tim lepe prosim

Lukas Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Lukáši,

THC při pravidelném a dlouhodobém užívání vydrží v moči cca 7 až 30 dní, viz naše tabulka. Doba zjistitelnosti se u každého člověka liší, vždy záleží na různých faktorech: na rychlosti metabolismu, výšce, váze, četnosti kouření, na síle marihuany a podobně. U někoho je za 14 dní možné dostat THC z moči, u někoho se to nepovede.

Mírně urychlit proces odbourávání THC můžete pomocí zvýšené fyzické aktivity (sport, cvičení, atd.), při které dochází ke spalování tuků, kde jsou metabolity THC uloženy a tělo se jich může zbavit dříve. Vhodný je dostatečný přísun tekutin, správná životospráva, dostatek spánku, aby se tělo mohlo snáze pročistit.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 5179 → stránka: 12