Jak najít dobrého psychoterapeuta?

11.9.2017

Málokdo ví, že výběru psychoterapeuta je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Je potřeba zvážit, s kým se nám líp povídá, komu se snáze dokážeme svěřit a jestli chceme chodit raději k muži nebo k ženě, jaká věková kategorie nám nejvíc sedí a budí důvěru. Odborník z oblasti léčby psychické nerovnováhy by nám měl sednout i osobnostně a takzvaně „lidsky". Měli bychom si promyslet, jakých vlastností si ceníme, jaký typ člověka a styl řeči nám vyhovuje, a co od psychoterapie vlastně očekáváme...

Zároveň není třeba chodit k prvnímu terapeutovi, na kterého narazíte či kterého Vám doporučí někdo známý (nebo např. sociální pracovník). Máte právo si terapeuta vybrat, pokud si nesednete, nestačí Vám jeho kvalifikace nebo je Vám terapeut osobnostně nepříjemný, je lepší jej změnit a jít k jinému. Profesionál by to měl bez problémů akceptovat.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době můžete narazit i na širokou nabídky neprofesionálů bez řádného vzdělání a výcviku, přinášíme tyto stránky, kde je popsáno, k čemu má sloužit psychoterapie a jak by mohla pomoci:

1) http://www.dobra-psychoterapie.cz/

2) http://www.dobry-psycholog.cz/ctyrlistek-dobreho-psychologa/

3) https://psychologie.cz/jak-najit-dobreho-psychoterapeuta/

Přejeme Vám šťastný výběr!

Poradna EXTC

zpět na přehled aktualit