Slinné testy a doba detekce THC - aktualizace údajů

7.4.2013

Vážení čtenáři poradny Extc, vzhledem k novým informacím z oblasti slinných testů (Drugwipe etc.) a velkému množství dotazů na toto téma, uvádíme některé doplňující údaje, z kterých aktuálně (od února 2013) vycházíme při našich odpovědích.

Berte tedy prosím v potaz následující:

a) spolehlivost testů (nejen Drugwipe) ze slin není 100 %, je pouze ORIENTAČNÍ. Pro dosáhnutí přesnějších výsledků je vždy nutné provést další konfirmační laboratorní toxikologické testy (nejlépe z krve)

b) DOBA DETEKCE se zásadněji liší a to uživatel od uživatele (v závislosti na proměnných typu - věk, váha, "síla" marihuany, rychlost metabolismu atd.). 

c) časový rozptyl detekce THC ze slin je ZNAČNÝ - obvykle okolo 12 - 48 hodin (týká se zejména ojedinělých a příležitostných uživatelů) od poslední konzumace marihuany.

d) u chronických a pravidelných kuřáků může být detekce thc ze slin VÝRAZNĚJI DELŠÍ. V extrémních případech 5 - 7, ale i více dnů.

Poznámky: 

+ chcete-li další informace na dané téma, případně na ostatní související témata (např. užívání psychoaktivních látek a testy PČR, odebrání řidičského průkazu, hrozící sankce aj.) doporučujeme přednášku Hany Fidesové z internetové právní poradny A.N.O a zástupce poradny Extc Jakuba Černého, která se odehrála v březnu 2013 v pražském klubu Cross:

http://radio23.cz/downloadMP3.php?file=podcast/UFOSS/UFOSS_jak_neprijit_o_papiry.mp3


+ článek PhDr. Jiřího X. Doležala na dané téma

zpět na přehled aktualit