Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

MDMA a sex

19.10.2023

Dotaz

Dobry den, dlouho premyslim o tom zkusit s partnerem sex pod vlivem nějaké menší dávky mdma (pouze já bych byla pod vlivem). V dětství jsem byla zneuzita a se sexem mam stále problém nedokážu se uvolnit. Partner je chápavý trpělivý takze z jeho strany dostávám maximum. Chut na sex mam ale vždycky znervoznim. Myslíte ze by mi to mohlo pomoci? Vzít tento zážitek nějak terapeuticky, třeba ze by ze me ten stres pak opadl a zlepšilo by se to do budoucna? Dekuji předem za odpoved

40721
 

Odpověď

Dobrý den,

rozumím, že hledáte způsob, který by mohl pomoci s potížemi při sexu, které popisujete. Pokud se podívám na účinky MDMA, tak kromě jiného skutečně způsobuje uvolnění zábran, podporuje pocit slasti, pohody a blízkosti s druhým člověkem. Dalo by se tedy uvažovat o tom, že může vytvořit podmínky, které nějak ovlivní Váš prožitek.

Byla bych však opatrná s očekáváním, že MDMA zafunguje přesně tak, jak byste si přála, tedy aby stres opadl a do budoucna se to zlepšilo. Užití MDMA zkrátka má svá rizika, jednak je to zátěž pro tělo, jednak může působit negativně na psychiku, má také potenciál psychické závislosti (a to právě i užívání při sexu). Každopádně je fajn, že uvažujete o menší dávce, což rizika alespoň zmírňuje. A je pravda, že se v případě MDMA mluví i o terapeutickém využití, to je však vždy v kontextu spolupráce s odborníky a v kombinaci s terapií.

Říkám si, že podobná situace si každopádně zaslouží péči, obzvlášť pokud máte z dětství zkušenost se zneužitím. Jednou z cest může být psychoterapie, která Vám může pomoci to zpracovat bezpečněji a komplexně.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
11.03.2023
"Brain we are" - Kratom, psychdelika, psychonautství a harm reduction

Zajímáte se o psychedelika, harm reduction? Nebo byste se chtěli dozvědět něco více o kratomu, je...

Více ...
Všechny aktuality