Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Subuxone, sucho v ústech, Tisercin vs Chlorprothixen

10.5.2023

Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Užívám 2x denně Suboxone 8/2mg,3x denně Rivotril 2mg a 1 Tisercin na noc. Suboxone 4roky, Rivotril s Tisercinem od roku 2010. Jak vysadit Tisercin? Už mně absolutně proti nočním můrám nezabírá a hlavně mám po něm půl dne pusu bez slin a nemám žádné zuby, což mě oboje silně ztěžuje ranní správné užití Suboxone. Můžete mi prosím poradit? Psychiatrička mi napsala Chlorprothexin 50mg, ať to zkusím zaměnit,ale na tento lék jsem nenašla odvahu. Mimo jiné v příbalovém letáku také píší jako nežádoucí účinek sucho v ústech. Suboxone užívám sublingválně, vím že zuby nepotřebuju,ale slinné žlázy jsou jakoby hned v dásni pod vytrhanými zuby. Můžete mi nějak pomoci? Moc prosím o radu. Suboxone mně max. vyhovuje,ale nesprávné užití mě hrozně rozhozuje. Děkuji za vaši pomoc a za váš čas.

40632
 

Odpověď

Dobrý den,

rozumím, že obtíže spojené s užíváním léku Tisercin mohou být náročné. Bohužel však v našem týmu nemáme psychiatra a v tomto případě je opravdu potřeba konzultovat svou situaci přímo s ním, jelikož kombinace léků je velmi specifické poradenství, na které nikdo z nás nemá dostatečné vzdělání. Ideálně se tedy otevřeně pobavit pokud možno s lékařkou, která zná Vaši anamnézu. Pokud s ní nejste spokojena, je samozřejmě možné zkusit vyhledat jiného lékaře.

Ráda bych ale zmínila, že seznam nežádoucích účinků na příbalovém letáku není určující v tom smyslu, že pokud budete tento lék užívat, tyto příznaky se u Vás objeví. Sucho v ústech je navíc zmiňováno až v seznamu méně častých účinků. Pokud máte už nyní s tvorbou slin problém, je možné vyzkoušet orální spreje, které jsou přímo na tento problém určeny, a samozřejmě je velmi důležitý dostatečný přísun tekutin.

Říkám si tedy, že pokud Vám stávající lék (Tisercin) nevyhovuje ani z hlediska účinnosti (nezabírá na noční můry), jestli by nestálo za to Vámi zmíněný Chlorprothixen vyzkoušet a až v momentě, kdy budete vědět, že se potíže nadále vyskytují začít hledat jinou alternativu.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
11.03.2023
"Brain we are" - Kratom, psychdelika, psychonautství a harm reduction

Zajímáte se o psychedelika, harm reduction? Nebo byste se chtěli dozvědět něco více o kratomu, je...

Více ...
Všechny aktuality