Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

Nalezené záznamy pro výraz :

zobrazeno: 1-25 z 6565 → stránka: 12

10.12.2018

Záznam v RT

Dobrý den. Mám dotaz. Policie mě chytla s kokainem a extazemi, přičemž extází bylo více než malé množství. Do trestního rejstříku se to zapíše až bude vyměřen trest nebo už to tam je? Mám totiž možnost jít pracovat do zahraničí. Ale se záznamem mě tam nevezmou tak bych rad věděl jestli mám na nabídku odpovědět.

Láďa Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

nejsme přímo právní poradna, takže Vám za nás mohu odpovědět pouze obecně.

Vzhledem ke znění zákona by zápis do Rejstříku trestů (RT) měl být proveden po odsouzení. "(1) V evidenci Rejstříku trestů jsou založeny údaje z trestních listů všech osob pravomocně odsouzených soudy České republiky."

Pokud chcete mít jistotu, můžete si nechat vystavit výpis z RT na kterémkoli kontaktním místě veřejné správy (tzv. CzechPOINTu) za poplatek 100Kč. Každý zaměstnavatel pak má jinou lhůtu, jak starý výpis lze při nástupu do zaměstnání doložit (v řádu týdnů až měsíců). Z toho následně můžete vyjít při zvažování, jestli na nabídku odpovědět.

Pro více informací můžete zavolat či napsat do této právní poradny, kde se na to přímo zaměřují.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.12.2018

Nateklé uzliny

Dobrý den Chtěl by jsem se zeptat jelikož jsem měl minulý víkend speedy, pár prášků neurolu a extázi tak se mi nezdá jedna věc jelikož extáze mám každý víkend tak mi natekli uzliny na krku a bojím se jestli mohu jít dnes zas na party protože... Nic na ty uzliny nepomáhá nevíte jestli to nemůže být nějaká nemoc spíše?? Jelikož se to objevilo tak po dvou až třech dnech tak jsi nejsem jist.

Mlaskač Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

těžko takto na dálku bez přímého vyšetření odhadovat, s čím mohou konkrétně souviset Vaše nateklé uzliny (v týmu navíc nemáme k dispozici lékaře). Na druhou stranu Vám ovšem mohu napsat, že látky, které jste mixoval (jak samy o sobě, tak především v kombinaci) mohou být pro organismus extrémní zátěží a mohou negativně ovlivňovat imunitu (a zároveň také srdce a oběhovou soustavu, mozek/psychické funkce atd.). Propuknutí nemoci (a např. zánětu) by tím pádem nebylo až tak překvapivé.

Pokud ve chvíli, kdy k Vám dorazí tato moje odpověď nebudou uzliny v pořádku, tak může být bezpečnější zajít raději co možná nejdříve za Vaším obvodním lékařem, potíže s ním probrat a dodržovat klidový režim.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
7.12.2018

Antibiotika a marihuana

Dobrý den, rád bych se zeptal. V současné době (5 dní) beru antibiotika Biseptol 480 a rád bych si pokouřil menší množství marihuany s kamarádem. Chtěl bych se zeptat zdali to na mě bude mít výraznější vliv a způsobí to problémy nebo ne. Děkuji za odpověď hezky den přeji

Jirka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Jirko,

přímá interakce marihuany a antibiotik by nastat neměla. Nicméně možné riziko tkví spíš v tom, jestli to je v souladu s doporučeným léčebným postupem. Zkrátka v době, kdy je tělo zatíženo antibiotiky a mělo by odpočívat, může být kouření marihuany další výraznou zátěží.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.12.2018

Kontrola PČR

Dobry den. Před měsícem a půl byla u mě v Praze provedené osobní prohlídka a našlo se par gramu MDMA. Cela věc byla vyřešena prestupkem a udělení půl roční podmínky. A můj dotaz zní. Jestliže mě zastaví hlídka PČR. Uvidi při lustraci osoby ze jsem měl tenhle problem? Jestli ze ano. Uvidi to i po uplynutí toho půl roku? Nebo to o mě nemají šanci při běžné kontrole jakkoliv zjistit. Dekuji

Michael Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Z obecných informací, co jsem objevil na internetu viz tento článek, by záznam měl být uchováván 5 let od dne nabytí právní moci. To znamená, že pokud Vás policie bude kontrolovat podle osobního dokladu, tento záznam pravděpodobně uvidí.

Nemáme však v týmu právníka a na právní dotazy se přímo nespecializujeme. Pro více informací můžete oslovit TYTO naše kolegy z anonymní, bezplatné právní poradny. U nich také zjistíte, zda a kdy je možné požádat o nějaký výmaz nebo zda a za jakých podmínek to bude u PČR vedené déle.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.12.2018

Marihuana - špatný stav

Mám dotaz... Včera jsem si dala s kamarádkou odpust. Dala sem si tak půlku a 4 hodiny sem měla hroznej stav. Když jsem jela tramvaji tak se mi udělalo zle a musela jsem vystoupit. Byla jsem zasekaná a nedokázala ani polknout a ze začátku mi hrozně bušilo srdce. Chodila jsem cely ty 4 hodiny po parku protože sem nechtěla tropit. Pak sem byla cca po 5ti hodinách už pohodě a normálně sem vnímala. Ale dneska se mi to vrátilo ale ten stav byl minimální a normálně sem vnimala jen mi bylo uzko. Spala sem hodinu a trochu se to zlepšilo ale bojím se ze to bude nějak v těch malých dávkách přetrvávat tak by mě zajímalo jakou dobu... Jinak skoro vůbec nehulim jen cca 1 za 6 měsíců a to ani ne. Nepotrpim si na to a po tomhle už trávu nechci vidět. Mám špatný zkušenosti po tomhle. Předem děkuji za odpověď.

Tereza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Terezo.

Děkujeme za dotaz. Intenzivní nepříjemné stavy, které popisujete, jsou po užití většího množství silnější THC potentní marihuany poměrně časté a to včetně toho, že se nemusíte cítit úplně v normálu i během dalších dní. Během krátké doby by to však mělo odeznít. Občasně se může objevit i takzvaný flashback - tedy krátké, zábleskovité, často útržkovité návraty prožívání určitých situací či stavů, které jste zažila v minulosti v souvislosti s užíváním psychoaktivních látek.

Na závěr bych Vás chtěl pochválit, že jste se po takovémo zážitku rozhodla to s marihuanou dále neriskovat. Je možné , že jste užila větší množství nebo také, že jste na tuto látku více citlivá a podobné zážitky by se pak mohly opakovat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.12.2018

Žvýkací versus šňupací tabák

Dobrý den chtěl bych přestat s kouřením a přemýšlím že zacnu užívat žvýkací tabák a nebo snupaci tabák Jake jsou jejich výhody a nevýhody? Je to lepší než kouření?

Pikomam Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

Váš dotaz svým obsahem bohužel spadá mimo zaměření naší poradny (specializujeme se na nelegání psychoaktivní látky a problematiku spojenou s jejich užíváním, viz pravidla). V dané věci se můžete obrátit např. na tuto či tuto poradnu.

Základní informace na dané téma pak najdete v tomto článku.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.12.2018

Testy THC

Dobrý den, rodiče mi chtějí dát test a já si před dvoumi dny dal jointa. Je to test na moč a chtěl bych se zeptat jestli se to dá nějak obejít třeba nějakou kapalinou, která ukáže že je test negativní. Děkuji

Dan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Dane,

děkujeme za dotaz, ale není tak úplně smyslem naší poradny odpovídat na dotazy z kategorie "jak obejít testy na drogy". Alespoň obecně Vám mohu napsat, že na internetu sice existuje množství "zaručených" tipů jak obejít testy viz např. "Pass drug test", jejich účinnost však není prokázaná a jde tak spíše o různé marketingové triky. Podle našich informací neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak se rychle zbavit metabolitů THC z těla. Určité urychlení nabízí fyzická aktivita, kterou se odbourávají tuky a dochází tak k rychlejšímu pročištění organismu, jak již jsem ale zmínil, jedná se pouze o mírné urychlení tohoto procesu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.12.2018

Drogy na pracovišti

Dobry den Mam dotaz, kdo muze na pracovisti delat test na drogy? Muze to byt pouze mistr (vedouci smeny) nebo toto musi provest tzv "bezpecak" v dane tovarne ci ochranka zavodu??? Problem je totiz v tom, ze bezpecak je pouze na ranni smene a casti odpoledni. Ochranka jako takova (vratny) je tam pouze pres vikendy. Proto do techto testu nuti vedouci pracovniky na dane smene. Ovsem kdyz jsem videl, jak se provadi test na pritomnost drog z moci a posleze i ze slin, pripada me to znacne nehygienicke delat toto vse v kancelari mistru. Dekuji za odpoved

Horst Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

zcela rozumím tomu, že Vám tento postup přijde nehygienický. Za mne je navíc také s podivem to, že by měl své podřízené testovat mistr (takový přístup mj. může výrazně narušovat vztahy na pracovišti). Dává tak smysl spíše využití externího pracovníka a nejlépe mimo standardní pracovní prostředí. Zároveň mohu dodat, že by okolnosti testování zaměstnance měly být stanoveny nařízeními, případně pracovní smlouvou (pokud by nebyly, mělo by být možné je odmítnout), pravidla se ovšem mohou lišit podle konkrétního pracoviště.

Pro více podrobností (a možnosti právní obrany) bych Vás ovšem naměroval přímo na naše kolegy z TÉTO bezplatné a anonymní drogové právní poradny, která se na danou oblast specializuje (můžete jim zavolat nebo napsat email). Případně můžete zavolat na ispektorát práce a anonymně se informovat, jak by to mělo být.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.12.2018

Sdílení vlastní zkušenosti

Pěkný den :) Užívám pervitin přes rok šňupáním.. Ale můj dotaz nesměřuje k problému s drogou nebo pomocí ohledně užívání atp.. Je mi 19, žiju normální život, školu jsem dokončila a momentálně pracuji. Jsem zvídavý člověk, ráda experimentuju, ráda se bavím o tomhle tématu a celkově mě odmala zajímaly drogy a věci okolo. Bavilo mě se o nich bavit/učit ve škole, mimo školu, číst, sledovat filmy a dokumenty, konverzovat o nich a podobně.. Jen jsem nikdy nečekala, že se jednou stanu uživatelkou. Nechci aby to snad vypadalo, že se užíváním pervitinu chci chlubit, to v žádném případě ale chtěla bych se zeptat jestli je nějaká možnost a nejlépe anonymní samozřejmě, abych se nějak online “vyzpovídala” o užívání drog a věcí okolo nich, mých pocitů a o celkovém působení drogy na mojí osobě. Ráda čtu články a rozhovory, kde lidi odpovídají na otázky ohledně jejich závislosti a chtěla bych si něco takového vyzkoušet taky. Chapu, že je to asi naprosto bláznivý a asi by se o tom lidé takhle bavit nechtěli.. ale pokud by byla možnost naprosté anonymity, jen článek, tak bych si to chtěla vyzkoušet. Budu ráda, když mi na takový zvláštní dotaz odpovíte a pokud možno mi i třeba poradíte. Předem děkuji a omlouvám se za takový dotaz. Přeji hezky den :) Beth

Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Beth,

děkuji za Váš dotaz. Ptáte se na možnost se někde online vyzpovídat o užívání drog a tom, jak to prožíváte. Taková zpověď může být přínosná pro Vás ve směru utřídění myšlenek nebo sdílení témat, která jinde sdílet nemůžete nebo nechcete. Pro čtenáře zase může být cenným zdrojem poměrně konkrétních a osobních informací.

V současné době bohužel nevím o nějakém konkrétním médiu (časopisu, webové stránce, rádiu apod.), kde by chtěli nabídnout prostor pro něco takového. Napadá mne však, že na internetu existují diskuzní fóra, kde si lidé píšou o různých tématech a sdílejí zde svoje zkušenosti a prožitky (nejen z oblasti užívání návykových látek). U nás je takovým fórem například Nyx.cz a ZDE najdete odkaz na mezinárodní fórum v anglickém jazyce. Další možností také může být založení osobního blogu, kde můžete také psát své zpovědi zcela anonymně.

Je fajn, že chcete svými zkušenostmi obohatit další lidi. Napadá mne však, že na některé lidi by mohlo podobné čtení působit návodně. To se dá ošetřit například upozorněním, že na blogu se objevují témata nevhodná pro mládež apod.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
4.12.2018

Marihuana, testy

Zdravim, uz rok kourim travu, posledy jsem mel pred 3 dny. Nyni jsem nemocnej, nejspíš nachlazeni nebo chřipka. Každopádně jdu k doktorovi ktery mi bude brat krev a moč. Bude delat rozbor krve, chci se zeptat jestli pri takovýchto rozborech se da nalezt THC v krvi. Předem děkuji za odpověď.

Jan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

při obdobných testech a vyšetřeních k toxikologickým testům standardně nedochází, takže můžete zůstat bez obav. Pokud by Vás zajímala přibližná doba detekce marihuany, můžete ji najít v naší tabulce Testy na drogy.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
3.12.2018

Xanax, jak si vysvětlit události?

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli byste mi mohli vysvetlit jednu z predchazejicich udalosti. Minuly tyden jsme se s kamaradem rozhodli uzit xanax. Meli jsme deset 1mg xanaxu. Nejdriv jsem dala ja 2 a on 3, pak uz si jen pamatuji, jak rikame ze si dame jeste kazdy 1. Meli nam zbyt 3 pilulky,ale nezbyla nam ani jedna. Nepamatuju si nic z celeho toho dne, jen mam vzdycky treba zablesk. Vubec nevim jake jsem z toho mela pocity ani nic, takze chtela bych se zeptat jestli to jde nejak vysvetlit. Mam v mlze i cqst dalsiho dne. A prisla jsem si nasledujici dny celkem mimo.

Xxx Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

ačkoli v této poradně nejsme přímo lékaři, vysvětlení bude celkem prosté. Xanax patří mezi léky ze skupiny benzodiazepinů, které se předepisují lidem s psychickými potížemi, nejčastěji při úzkostných poruchách. Působí tak, že člověka zklidní, utlumí a uvolní svalstvo. Potom v situaci, kdy člověk užije větší množství, působí silně tlumivě a narušují pozornost a bdělost a tedy i paměť.

K tomu sedí i to, co popisujete, že si nepamatujete nic z celého dne a i následující dny jste si přišla mimo. Takové jsou zkrátka účinky Xanaxu, kdy útlum po velkém množství může přetrvat i delší dobu.

Při množství, které jste s kamarádem užili, bych ještě chtěla upozornit na to, že předávkování Xanaxem může být nebezpečné. Může nastat dehydratace, útlum dechu a až bezvědomí, kdy hrozí udušení nebo vdechnutí žaludečního obsahu.

Říkám si proto, pokud budete ještě s podobnými experimenty pokračovat, je na místě užít co nejmenší množství. A ideálně nemít další pilulky u sebe, obzvlášť když sama píšete, že jste neplánovaně užili víc.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
3.12.2018

Kouření, testy

Ahoj prosimte v pátek mám jít na testy krve a moci kouřila sem naposled dnes tedy v pondělí a před tím jsem měla o víkendu asi 6 cigaret podle mě je to problém...Ale ptám se radši. Jinak možná se to přeloží na další pondělí pomůže to?? Předem díky za odpověď. Jo jinak mám asi metr 155 A cca 50 kg jestli ti to pomůže:)

Kaca Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

co se týče tabáku, respektive nikotinu a jeho detekce, uvádí se, že nikotin (a jeho metabolit cotinin) může být zjištěn v těle ještě následujících cca deset dnů. Tento údaj je shodný pro testy ze slin, moči i krve (záleží pak samozřejmě i na frekvenci kouření, rychlosti metabolismu atd.). Přeložení by pochopitelně mohlo ještě o něco snížit pravděpodobnost zjištění, že jste kouřila.

Na druhou stranu bude také záležet, jaké vyšetření máte absolvovat. Pouze v případě toxikologických testů (zaměřených na užívání drog) se odhaluje kouření či užívání jiných psychoaktivních látek.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.12.2018

Marihuana a líbání

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat na něco co mi poslední dobou vrtá dost v hlavě. Nedávno jsem udělal řidičák a stopli mě státní a dali mi líznout (nenalízal). Můj dotaz ale zní - když nehulím, ale moje přítelkyně hulí často a budeme se líbat, nalížu? mám obavy kvůli řidičáku protože řídím často a nerad bych platil pokutu a přišel o papíry. Chtěl bych to vědět abych předešel této chybě. děkuji.

Anonym Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Tímto způsobem není možné, aby se účinné látky z marihuany dostaly do Vašeho těla, takže se o ztrátu řidičkého průkazu nemusíte obávat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.12.2018

Marihuana, Fraxiparine

Dobrý den . Přeřízl jsem si litkovy sval. Teď si musím pichat fraxiparine 0.6ml. Každý ráno v 10 . A jsem kuřák marihuany a vím že po celou dobu píchani nezvládnu nehulit. Má thc nějaký špatný vliv na to ? Myslíte že bude zdravé aspoň jednou za dva dny si dát dva-tri prdy ? Děkuji za odpověď

Tony Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v této poradně nejsme přímo lékaři, proto Vám mohu odpovědět pouze obecně. Pro detailnější informace doporučujeme, abyste oslovil přímo některou z lékařských poraden, např. tuto.

Co se týče daného tématu. Bylo zaznamenáno několik kazuistik (popř. anglicky), které popisují souvislost užívání marihuany a následné trombózy, ve smyslu zhoršení srážlivosti krve po jejím užití. Jak již jsem ovšem napsal, těžko takto na dálku přes internet odhadovat míru rizik pro Vaši osobu (bez vyšetření, znalosti zdravotního stavu a navíc jakožto nelékař).

Jediné co mohu uvést je předpoklad, že by za určitých okolností mohlo být nebezpečí případných potíží zvýšené a že je bezpečnější marihuanu vynechat, alespoň do doby, dokud budete užívat Fraxiparine (ZDE je pár základních tipů jak případně na to).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.12.2018

MDMA, testy

Zdravím rád bych se zeptal jestli nalizu MDMA (emko) kdyz ho frknu ( aplikuju nosem). Dekuji za odpoved.

Pepa N Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

ano, po určitou dobu (viz tato naše tabulka) bude možné MDMA detekovat pomocí testů ze slin (i pomocí testů z krve či moči). Způsob užití nehraje roli.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
30.11.2018

Drogový test

Dobrý den,kvůli doplňkům stravy,které mi nedělali dobře,jsem musel na odběry krve a moči. Zhruba 4 dny před odběrami jsem kouřil trávu(2 skla).Zařídili mi to rodiče,ale jen kvůli doplňkům stravy.Bylo to u mé dětské lékařky,kde jsem přinesl moč a kde mi také vzala krev. Odběry prý byli zadarmo a nic se neplatilo. Na místě mi řekli,že moč je v naprostém pořádku. Ale krev ještě nevím, je možné aby mi z krve zjistili THC? Je to drogový test na THC,když mi na místě řekli, že moč je v pořádku?

H. Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

obecně vzato, při obdobných vyšetřeních k toxikologickým testům nedochází, takže je praticky nulová pravděpodobnost, že by se v případě rozboru krve jednalo o drogový test.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
30.11.2018

Marihuana, pot

Dobry den prosim vas o radu. Kdyz si dnes vecer dam travu , muzu pristi tyden ve ctvrtek pachnout po mariuhane(vlivem poceni) i kdyz to je asi blbost chci se ujistit. Diky

Dejža Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

je zcela nepravděpodobné, aby Váš pot zapáchal po marihuaně, respektive, že by mohlo jít poznat, že jste ji kouřil. Vzhledem k Vašemu věku, kdy se Váš organismus teprve vyvíjí (a rizik spojených s užíváním psychoaktivních látek je mnohem více oproti dospělém věku), chci na závěr přidat ještě odkaz na obecné informace o účincích/rizicích užívání marihuany.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
29.11.2018

Otok na ruce

zdravíčko....potřeboval bych poradit jestli zajít do špitálu,což se mi moc nechce...nebo,co to může být a popřípadě,co na to,respektive proti tomu pomůže.Jsem zkažený ogar,jsem pro každou špatnost.V drogách si celkem libuji...a můj dotaz je ohledně perníku...dnes ráno jsem se šel bodnout,jehlu jsem použil tak 3x,ale proplachovaná alpou a tak podobně když už jsem neměl čistou....no,jelikož mám za sebou celkem šílenou jízdu...jo..mžitky..slyšiny...vidiny...tak jak to má být,ale při nápalu jsem se nějak ztratil orientaci či co,asi jsem se dostal ven z žíly a už to bylo...dal jsem si do zápěstí,z vrchní strany u kloubů...začatek pohoda,ale pakto zabolelo no...bolí to do teď.Ruka je oteklá,bolí až v předloktí(mohou asi být i předchozí vpichy)a nemohu s ní pořádně hýbat...v bolestech no.Mimo žílu jsem se už párkrát pleskl,ale nikdy taková bolest a omezení pohybu,tak bych chtěl vědět co to může být...a co s tím...Děkuju s pozdravem slušný narkoman

já sám Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. V naší poradně bohužel nemáme lékaře. Nicméně ze zkušeností s prací s nitrožilními uživateli drog mne napadá několik možností. Mohlo dojít k tomu, že jste aplikoval mimo žílu a že se Vám u zápěstí začal tvořit absces. Dále také jehla mohla zasáhnout nerv a způsobit tak silné podráždění a bolestivost, příměsi přítomné v pervitinu mohly způsobit alergickou reakci nebo bakterie z několikrát použité jehly mohly vyvolat zánětlivé procesy a zadělat na vážnější komplikace. Takto na dálku přes internet lze však jen těžko určit přesnou diagnózu, od které se pak odvíjí vhodná léčba.

Například absces se léčí aplikovaním tenké vrstvy Ichtoxylu (černá mast) přímo na bouličku několikrát denně. Na modřiny a bolest v místě vpichu se používá Ibalgin krém, který má jak analgetické tak protizánětlivé účinky. Pokud se však ruka nebude lepšit, bude stále oteklá, bolestivost bude přetrvávat nebo se dokonce stupňovat, či budete mít zvýšenou teplotu, je potřeba neodkladně vyhledat lékařskou pomoc, neboť některé z výše zmiňovaných komplikací mohou člověka i ohrozit na životě.

Závěrem bych chtěla dodat, že jako prevence komplikací způsobených injekčním užíváním se doporučuje dodržovat zásady Harm reduction - zejména používat vždy nové sterilní jehly a ty používat opravdu jednorázově, důkladně filtrovat užívanou substanci, dodržovat zásady hygieny, místo vpichu ošetřit před aplikací dezinfekcí, snažit se střídat místa pro aplikaci a ideálně i způsoby aplikace (nahradit občas injekční formu užití za nějakou méně nebezpečnou, například sniff či užití v kapsli). Pro čistý injekční materiál a základní zdravotní ošetření (pokud se bojíte k lékaři) můžete využít službu nejbližšího terénního programu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
28.11.2018

Lék proti chutím

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat zda existují nějaké léky na potlačení chuti na drogy..?? Mám za sebou osmi měsíční léčbu na návykových látkách a alkoholu.. Momentálně jsem necelý půl rok čistá což znamená od ukončení léčby.. A posledních 14 dní mám hrozně velké chutě na cokoliv.. Nikdy jsem si tedy nepíchla.. Dá se s tím něco dělat..??

Nika Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za důvěru a za oslovení naší poradny. Moc oceňujeme, že po absolvované léčbě na sobě v tomto směru pracujete a hledáte informace, jak se zbavit chutí.

Ze zkušeností z praxe Vám mohu napsat, že se s tím určitě dá něco dělat a že se chutě (či craving/bažení) jednou za čas objevovat mohou, nejde tedy o nic ojedinělého. V takové chvíli pak může být bezpečnější na to raději nebýt sám a mít někoho, kdo Vás v nejtěžších chvílích může podpořit anebo přímo začít navštěvovat psychologa/adiktologa (viz např. tento odkaz) a okolnosti chutí s ním pravidelně v rámci terapie probírat. Co se týče anticravingových léků, tak ty jsou již otázkou zejména pro psychiatra, toho v týmu nemáme. TENTO text o nich však pojednává. ZDE pak ještě můžete najít další doporučení a postupy, které jsou účinné proti chutím. Obecně se doporučuje najít něco, co Vám odvede pozornost, co Vám bude dávat smysl, čím se zabavíte ve volném čase a co Vás bude bavit, abyste zaplnila prostor, který byl dříve věnován užívání.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
27.11.2018

Testy z krve ve škole

Ahoj, příští týden jdeme se školou testovat nikotin a marihuanu z krve a já měl naposled marihuanu před měsícem asi jeden bong a jednoho kybla a kouřil jsem naposled 26.11. A na testy jdeme 4.12 Můžu tam jit bez toho aby to poznaly

455 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Ahoj,

díky za dotaz. Marihuanu by z krve po měsíci od posledního kouření už zjistit neměli. Nikotin v krvi vydrží cca 7 - 10 dní (podle toho, jak často se kouří, kolik cigaret atd.). U tebe to bude devět dní a tak je šance, že ho taky už nezjistí. Zároveň se to však stát může a bylo by dobré se připravit na obě varianty.

Nutno dodat, že odhalení v testech není jediné riziko kouření cigaret a marihuany, obzvlášť v takhle nízkém věku. Víc informací si můžeš přečíst tady, tady nebo tady.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
27.11.2018

Odevzdání ŘP

Dobrý den chtěl bych se zeptat že když zapomenu ŘP a zastaví mě hlídka PČR, dá mi test na drogy který bude pozitivní (i když vím že krev bude negativní) tak půjdu na odběr krve a budu čekat na výsledky..teď mě zajímá jestli se řidičák musí odevzdat do nějaké lhůty nebo jestli můžu nadále řídit dokud se prokáže že jsem neřídil pod vlivem? Jde mi o to že mi už jednou odebrali ŘP za pozitivní test na drogy ale výsledky z krve prokázali že jsem neridil pod vlivem ale trvalo jim to 5 měsíců. Nechci tohle už nikdy podstoupit, to raději zaplatím 2000 pokutu..dekuji

Caine Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

rozumím Vašim úvahám. Z informací, co máme k dispozici, tímto způsobem řidiči, kteří žádnou látku neužili, občas podobné situace řeší vzhledem k faktu, že orientační drogové testy nejsou 100% spolehlivé.

Z toho, co je mi známo, záleží na tom, zda je řidič posouzen jako způsobilý jízdy. Pokud ano, řidičský průkaz si může ponechat do doby, než je vše vyřešeno. Předpokládám, že jinak by Vám byla sdělena případná výzva k odevzdání řidičského průkazu.

Právními tématy se nicméně zabýváme pouze okrajově, proto bych Vám doporučil v dané věci přímo kontaktovat kolegy z TÉTO anonymní, bezplatné, drogové právní poradny (můžete jim přímo zavolat anebo napsat email), kteří mohou konkrétně posoudit tento krok a možná rizika (sankce).

Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
26.11.2018

LSD a vyšetření krve/moči

Dobrý den, všude se dočítám, jak dlouho se po použití lysohlávek nebo LSD dá zjistit v krvi. Moje otázka zní, zdali jsou lysohlávky nebo LSD zjistitelné při běžném vyšetření krve? Mám jít k doktorovi na zdravotní prohlídku kvůli způsobilosti k práci, kde je součástí odevzdání moči a odběr krve. Budou to moct zjistit bez zaměření se na drogy? Dejme tomu, že plánuju 3/4 dávky LSD v pátek a k doktorovi jdu v pondělí. Díky za odpověď.

Martin Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Martine,

při běžném vyšetření krve a moči u lékaře se požití lysohlávek nebo LSD obvykle nezjišťuje. Na to je potřeba speciální toxikologický rozbor, který je finančně nákladný. Záleží však na typu zaměstnavatele a na tom, zda před nástupem požaduje i toxikologické testy.

LSD má navíc to specifikum, že účinkuje v tak nízkých účinných dávkách, že je obtížné jeho užití laboratorně ověřit a často se ani v toxikologických laboratořích z krve ani z moči nestanovuje. V rámci výzkumů bylo však zjištěno, že LSD se dá detekovat cca do tří dnů od posledního užití.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
26.11.2018

Tramal

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak vypadá prášek Tramal? Jakou má barvu? Našla jsem něco u přítele, prý Tramal, který bere na bolest zubů. Myslím, že mi neříká úplně pravdu a bere i něco jiného. Děkuji

Eva Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Evo,

děkujeme za dotaz, nutno však dodat, že se naše poradna na léky bohužel nespecializuje (k tomu by Vám mohla sloužit např. tato poradna).

Z informací, co mám k dispozici z příbalového letáku mohu citovat: Tvrdé želatinové tobolky, víčko zelené, spodní část světle žlutá, uvnitř bílý až nažloutlý prášek, na tobolce černý potisk - logo firmy XXX. Tramal tobolky je balen do blistrů a dodáván v krabičkách s 10 nebo 20 tvrdými tobolkami.

Pokud máte obavy, že Váš přítel užívá ještě něco jiného (zároveň by mohlo být rizikové i samotné užívání jmenovaného léku, který je jakožto opioid silně návykový), tak můžete zajít do nejbližší Adiktologické ambulance či Terapeutického centra, viz Mapa pomoci a vše raději ještě probrat s odborníky z oblasti adiktologie.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
26.11.2018

Pozitivní test na kokain

Dobrý den. Když mě policie odvezla na testy na drogy a test byl pozitivní na kokain, uvědomí doktor který test provedl mou praktickou lékařku? A pošle policie nějakou zprávu zamněstnavateli? Děkuji

Láďa Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

z obecných informací, co máme k dispozici by daná záležitost měla být řešena pouze s Vámi. Pro detailní údaje (či možnosti případné právní obrany) ještě můžete přímo zavolat (tel: 222 582 932, mobil: 736 760 701) těmto našim kolegům, kteří se na to přímo specializují.

Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
26.11.2018

Za jak dlouho můžu sednout za volant?

Dobrý den.Kouřím travu 18 let. poslednich 8 let nekolikrat denně.Ted sem si koupil auto a proto sem začal omezovat. poslední tyden nekouřím vůbec a 3 týdny před tim sem kouřil jednou za den a to 2 šluky před spaním. jaká je pravděpodobnost nalízaní když mě zastaví? A když budu ted kouřit jen jednou za týden za jak dlouho budu moct sednout zavolant?

Pavel Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Pavle,

základně se můžete orientovat podle této naší tabulky. Dá se předpokládat, že se Vaší nynější úpravou užívání dostáváte zhruba na hranici jednorázového a pravidelného užívání. Samozřejmě platí, že čím menší množství a méně často, tím rychleji se THC dostane z těla ven. Nicméně konkrétní dobu je těžké dopředu odhadovat, protože záleží na síle kouřené marihuany, rychlosti Vašeho metabolismu a dalších věcech. Nejjistější bude pořídit si test (například ze slin nebo potu) domů a vyzkoušet ho přímo na sobě, jsou dostupné v lékárnách nebo na internetu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 6565 → stránka: 12