Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

Nalezené záznamy pro výraz :

zobrazeno: 1-25 z 6405 → stránka: 12

17.9.2018

Kde sehnat lék

Dobry den prosim o radu kozni lekarka mi pise na psoriazu penu Clarelux 500 ,ale jiz nekolik mesicu ji marne schanim po vsech lekarnach, kde bych ji mohla sehnat,dekuji za radu

ALENA Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Aleno,

v této poradně se specializujeme na dotazy z drogové oblasti, nejsme zde lékaři ani lékárníci, proto na Váš dotaz nedokážu odpovědět. Zkuste se obrátit na některou z lékařských či lékárenských poraden (např. ZDE nebo ZDE).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.9.2018

Jsem normální?

MAM HOLKU ALE SAMOZDREJME I CHUTE SPAT S KAŽDOU DRUHOU!!! JSEM NORMALNÍ (PODLE NI NE , I KDYZ SE ONA SPUSTILA S JINYM A O JINYCH JEN SNIM ČI MLUVIM ) MAM SE SPUSTIT NEBO NE??? A TED KDO JE VETŠI KRETEN A VERNEJŠI DEBIL JA ŽE. POKUD JSEM NORMALNI A VY PRITAZLIVA ZENA TAK NEVLITNEM NA TO ??? TAKOVE VTIPKY ONA NECHAPE TAK ME ZAJIMA JESTLY VUBEC NEJAKA ŽENSKA JO DIK SAMUEL

TURBOKAR Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

tato poradna je zameřena na pomoc lidem, kteří se dostali do potíží v souvislosti s užíváním drog a jejich blízkým (viz pravidla poradny). Váš dotaz je tedy mimo naši odbornost.

Můžete se zkusit obrátit na internetové poradny zameřené na sexuologickou či vztahovou tématiku. Případně osobně vyhledat manželskou nebo sexuologickou poradnu v místě Vašeho bydliště.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
12.9.2018

Kratom a testy

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jestli mohu nalízat z kratomu?

Olma Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

pokud "nalíznáním" myslíte screeningové slinné testy, které používá policie při silniční kontrole anebo zaměstnavatel za určitých přesně daných podmínek anebo jiné subjekty, tak běžně používané testy nedetekují kratom (a jeho hlavní účinné látky). Má totiž jinou chemickou strukturu než běžně testované látky.

Nicméně existují i zprávy od některých uživatelů, že kratom ukázal tzv. falešnou pozitivitu na některou z běžně testovaných látek (opiáty). Jedná se o velmi ojedinělé případy, každopádně další laboratorní testování prokáže, přesně o jakou látku se jedná.

Přesto je potřeba dodat, že v případě vyšetřování nehody nebo nějakého přečinu v souvislosti s řízením by se stejně mohlo řešit, zda Vaše řízení nebylo ovlivněno nějakou psychoaktivní látkou. Berou se v potaz jakékoli látky, které by toho byly schopny, legální i nelegální. Pak by zřejmě došlo i na laboratorní testy, které by takovou látku hledaly již přesnějším laboratorním rozborem. Tam by pak kratom odhalitelný mohl být.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
12.9.2018

Soudem nařízené testy na drogy

Dobry den, rada bych se zeptala na drogove testy narizene soudem v pripade, ze chceme zazadat o svereni nezletile osoby do pece. Nejdrive ale kratce nas pribeh. Jedna se o triletou dceru meho pritele. Dlouhodobe ( vice jak pul roku ) mame problemy s jeji matkou (expritelkyni), ktera ma caste vykyvy nalad, nedodrzuje dohody, na malou se az nezdrave ( dle meho nazoru ) fixuje, pouziva ji jako ,,nastroj,, k vydirani a taha ji vsude s sebou jako kote. Neni schopna si udrzet stabilni praci a neni ochotna vyuzit nabizenou pomoc rodiny, ktera i pres jeji chovani stale trva. Mala nema dostatek klidu a zazemi a hlavne je velmi casto pritomna matcinym depresivnim naladam, navalum vzteku nebo naopak smutku a propadu v plac, neprijemnym a agresivnim telefonatum nejen otci, ale i ostatnim pribuznym. Take uz byla svedkem nekolika agresivnich vypadu ze strany matky cilene na ( meho partnera ) otce. Moje dorazy.... 1. Za jakych podminek muze soud naridit testy na pritomnost drog? 2. O jaky druh testu se jedna? Z moci, krve nebo vlasu? 3. Jakym zpusobem pak testy probihaji? Za jak dlouho od narizeni testy probehnou? - mam obavy, ze kdyby matka vedela termin dostatecne dopredu, byla by schpna po odpovidajici dobu abstinovat. Pokud by se tedy nejednalo o testy z vlasu. Domnivam se, ze neni kazdodennim uzivatelem, ale 1-2x v tydnu a pak casteji pri prilezitostech festivalu, party atd a nebo kdyz je mala na vikend u nas. To pak po vraceni male zpravidla zazivame ,,peklo,,. A mala je tomu samozrejme pritomna :( Rada bych take rekla, ze i partner ma drogovou minulost, opravdu minulost a ted je zodpovedny, milujici tata se stabilni praci, bydlenim a zdravou budoucnosti. Na male mu zalezi a tak se rozhodl svuj zivot zmenit. Moc vam dekuji za odpoved nejen na moje dotazy, ale kdyby vas napadlo i neco navic, neco duleziteho, jak nam poradit, budu moc rada :)

Mimi Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Předně bych Vás chtěla ocenit za to, že se celou situaci snažíte řešit, hledáte informace a pomoc.

Ptáte se, kdy může soud nařídit testy na drogy a jak pak celý proces soudně nařízeného testování probíhá. Podle informací zde je možným řešením podat u soudu návrh na změnu úpravy péče o nezletilé dítě, ve kterém uvedete, že máte podezření na užívání drog u matky dítěte. Soud se tím pak bude zabývat a v rámci prošetření může nařídit testování. To pak obvykle probíhá v nejbližší toxikologické laboratoři, nejčastěji z moči, krve nebo obojího. To, jak dopředu to bude matce dítěte oznámeno, se mi bohužel nepodařilo dohledat.

Celý proces soudem nařízeného testování je spíše právní téma a v naší poradně bohužel právníka nemáme, proto doporučuji obrátit se na bezplatnou Právní poradnu A.N.O. nebo na Vašeho právního zástupce. Co se týče doby, po jakou lze drogy ve vzorcích biologického materiálu zachytit, můžete se podívat na naši tabulku zde. Je potřeba ještě zmínit, že samotný fakt prokázaného užívání drog ještě nemusí vést k nezvládnutí péče a k odebrání dítěte. Je nutné skutečně prokázat, že daná osoba péči o dítě nezvládá či zanedbává.

Pokud byste měla o partnerovu dceru akutní obavu, doporučuji kontaktovat příslušný OSPOD. Pro podporu se můžete obrátit také na některou z občanských poraden v místě Vašeho bydliště.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.9.2018

Pervitin, reakce

Dobre rano . Chci se zeptat co znamena když pervitin po zapálení ve skle zezelena . Před tím byl bílý

Cico Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

velmi pravděpodobně půjde o chemickou reakci způsobenou zahřátím pervitinu. Pervitin navíc běžně může obsahovat různé jiné příměsi, které můžou různě reagovat. Nikdo v týmu nicméně nemá dostatečné chemické vzdělání, aby Vám vše podrobněji vysvětlil.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
10.9.2018

Řízení, THC, výslech spolujezdce

Dobrý den , Chci se zeptat cca 4 měsíce jsem jsem nalizal , kourim marijanku pravidelně . Klasika zastavení test na drogy , Bouzel mi vyšel i amfetamin a thc . Z krve mi vyšlo ze amfetamin nic , ze se našlo pouze thc . Uplynula nějaká doba cca 4 měsíce a furt nic . Dneska mi volal kamarád co byl semnou kdyz jsem nalizal ať se staví ohledně tohoto na výslech . Nechápu jaký to ma důvod ? Papiry mi zatím nechali . Předem děkuji za odpověď :)

PavelP Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Další postup by se měl odvíjet podle toho, zda jste v krvi měl hladinu metabolitů THC pod limitem 25ng/ml nebo nad ním. O tom si můžete více přečíst zde.

Také neznáme důvod, proč byl Váš kamarád předvolán na výslech ani jsme se s tím ještě nesetkali. Bylo by proto lepší, abyste se s touto otázkou obrátil na anonymní právní poradnu, která se tím přímo zabývá (můžete jim napsat email ppano@asociace.org nebo zavolat: 222 582 932 nebo 736 760 701). Na stejném místě Vám také mohou pomoci, pokud by Vám z výsledků krve či výslechu kamaráda vyplynuly obtíže.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.9.2018

Rozdíl mezi amfetaminem a metamfetaminem

Ahoj. Chtela bych se zeptat, jaky je rozdil mezi amfetaminem a metamfetaminem? Ktery z nich je pervitkn a co je tedy ta druha latka? Nebo jsou obe dve soucasti pervitinu? Dekuji za odpoved.

Klara Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Obě tyto příbuzné látky lze zařadit do skupiny zvané amfetaminy. Metamfetamin (pervitin) má oproti amfetaminu (slangově označovanému jako speed) výrazně vetší intenzitu a délku účinků, které jsou jinak velmi podobné. Více si o těchto látkách můžete přečíst skrz odkazy na naše webové stránky, případně také ZDE.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
5.9.2018

Pervitin, bolest ucha

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Tri měsíce užívám pervitin.Nejdriv jen jako zábavu ze jsem si řekla ze jen 1 do měsíce, ale potom se z toho stala sranda na 4 dny v kuse.a stále jsme si dávala třeba jednou za 14 dnů určitě.Ted po poslední dávce(cca před 3 dny) mě začalo hrozne bolet ucho.Myslite ze to muže být kvůli tomu? Jestli ano tak doktor pozná ze je to kvůli tomu ze jsem snupala něco? Moc Dekuju za odpověď.

Irina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Doktor nejspíš nepozná, že by bolest ucha mohla souviset s užíváním pervitinu, pakliže byste mu o něm přímo neřekla.

Co se týče první otázky, tak hypoteticky by dané potíže (pakliže by se např. jednalo o zánět zvukovodu) mohly být nepřímo propojené s konzumací pervitinu, jelikož metamfetamin snižuje imunitu a jeho uživatel tak může být mnohem více ohrožen různými infekcemi a záněty.

Vzhledem k Vašemu nízkému věku a také vzhledem k tomu, že se Vám pervitin začíná vymykat z rukou bych Vás chtěl podpořit, abyste na sebe byla mnohem víc opatrná a případně se neobávala říct si o pomoc/podporu oborníků z oblasti adiktologie (viz např. tento odkaz).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
3.9.2018

Žvýkací tabák, testy

Ja bych se chtel jen zeptat jak dlouho muze byt znat výskyt nikotinu ze žvýkacího tabáku,dekuji

Xddd Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

podobně jako u cigaret by mělo jít v případě nikotinu (a jeho metabolitu cotininu) o detekci v těle ještě následujících cca 7 - 10 dnů po poslední užití (údaj je shodný pro testery ze slin, moče i krve), viz spodní údaj v této tabulce. Lze ovšem přepokládat, že dlouhodobý, pravidelný uživatel by mohl pro kompletní „vyčištění" organismu potřebovat čas o něco delší. Pro jistotu se uvádí časové rozmezí jednoho měsíce, po kterém by měly být všechny testy negativní.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
3.9.2018

Ritalin

Dobry den muj ctyrlety syn ma ADHD a poruchu pozornosti a od pani psychiatričky dostal lek Ritalin. mate prosím Vás s tímto lekem zkušenosti? dekuji moc

Lucík Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v této poradně nejsme přímo lékaři, proto Vám bohužel nemůžu napsat víc k Vaší otázce. Doporučuji Vám obrátit se na některou lékařskou poradnu anebo požádat o názor jiného psychiatra.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.9.2018

Antipsychotika a marihuana

Dobrý den, chci se zeptat jak moc nebezpečná je kombinace antipsychotik a marihuany. Mam maminku (60 let), která má už nejmíň 12 let bipolární poruchu a problémy s alkoholem. Největší problém je asi ten, že nemůže skoro vůbec spát, denně spí max 3 hodiny a pak už usnout nemůže. Nejvíce jí pomáhá kombinovat prášky s vínem, ale to je pak v tak strašném otupělém stavu, že se jí bojíme nechat samotnou doma... Proto mě napadlo, že bych jí mohla sehnat nějakou slabší trávu (prý je na spaní lepší Indica), kterou by buď kouřila, nebo by si jí přidávala do pečiva. Samozřejmě bychom pohlídali dávku, aby začínala jen s nepatrným množstvím.. Mohlo by to pomoct jak na spaní tak i na zmírnění depresí, ale nevím.. Maminka je celý život nekuřák a s užíváním jakýchkoliv drog nemá žádné zkušenosti, za to těch prášků, co bere... Tady je seznam antipsychotik, které momentálně užívá: Apo-gab (1-1-1) Valproát 500 (1-0-1,5) Trittico 150 (0-0-1) a pak prý podle potřeby : Quetiapin 200 (0-0-2) Kventiax prol. 200 (0-0-1) S mamkou jsem to probírala, snažila jsem se jí vysvětlit, jak se člověk cítí po požití marihuany. Není proti tomu, klidně by byla schopná to vyzkoušet, jen obě nevíme, jaké by to zrovna u ní mělo účinky. Svých psychiatrů a psychologů se prý ani ptát nemusí, ty jsou jasně proti.Popravdě už jsem opravdu zoufalá, ty prášky co mamka bere jsou podle mě strašný s*ačky a o antipsychotikách jsem celkově četla, že jsou dost nebezpečné samy o sobě. Ráda bych jí jakkoli pomohla, meditace a pobyt v přírodě jí bohužel nestačí. Ještě jsem slyšela, že ketamin je prý při téhle poruše docela účinný, stejně tak i LSD, ale to už mi přijde pro mamku moc silné, když nemá s psychedelikama žádnou zkušenost. I když, bůhví co za stavy prožívá na těch svých antipsychotikách... Co jsem hledala na netu, tak toto téma asi ještě není moc objasněné, i tak Vám ale budu moc vděčná za jakékoli rady a informace! :)

Terez Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz a důvěru. Chápu, že chcete Vaší mamince pomoci, aby se její potíže zmírnily. Nicméně přiznám se, že v této oblasti nemáme dostatek erudice a je především pro lékaře/psychiatra. Zároveň máte pravdu, relevantní vědecky ověřené informace jsem také nenašel.

Podobně jako Vámi zmiňovaní psychiatři/psychologové bych měl obavy, aby se psychický stav Vaší mámy nezhoršil. Při kombinování takto silných medikamentů (typu antipsychotik) a u diagnózy typu bipolární porucha by mohlo být mixování více substancí potenciálně nebezpečné a mohla by se tak vyplatit obezřetnost.

Dokážu si například představit, že především marihuana s vyšším obsahem THC (a možná s jakýmkoliv obsahem THC vyšším než několik málo procent) by mohla být zásadní kontraindikací vůči obdobným typům léků/diagnóz, jelikož u vysokého procenta osob způsobuje (především v rámci intoxikace, ale někdy i déle po ni) problémy s psychickou stabilitou a v krajním případě i psychotické epizody, viz např. tento článek.

Doporučil bych Vám případně ještě zkontaktovat organizaci Konopí je lék (anebo spolek Kopac), která se marihuanou a jejím léčebným využitím dlouhodobě zabývá. Co se týče ketaminu, teprve probíhají první studie (v rámci ČR např. v NUDZ) se slibnými výsledky pro ovlivnění těžké deprese. Souhlasím ale s Vámi, že obě látky, jak ketamin, tak LSD velmi silně mění vědomí a mohou být v domácím prostředí enormně rizikové (tzn. při podání bez odborného dohledu a také u starších osob).

Za mě by v případě bipolární poruchy mohlo být důležité zvažovat a konzultovat medikaci (a různé možnosti) s kvalitním a otevřeným psychiatrem (v Praze můžete prověřené kontakty získat například ZDE nebo ZDE) a zároveň pravidelně a frekventovaněji docházet za psychologem/terapeutem, viz tento text.

Další možností je přihlášení do této výzkumné studie (NUDZ), která by na oplátku Vaší mámě mohla nabídnout inovativní péči v terapii bipolární poruchy. Ještě si neodpustím poznámku, že užívání alkoholu na takto silné léky je bohužel opravdu rizikovým podnikem, který z dlouhodobého hlediska nic neřeší, naopak vše může výrazněji zhoršovat.

Proto rozumím Vašim obavám z celé stiuace. Nicméně je hodně důležité a oceňuji, že s maminkou její situaci řešíte, hledáte různé varianty a zároveň zjišťujete možná rizika.

Držím vám palce! Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
31.8.2018

Testy na pervitin

Myslite ze je mozne aby mi nasli v toxigologickych testoch(moc a krv) na vsetky drogy niake pozostatky pervitinu, respektive to co sa da detekovat po presne 21 dnoch? Mal som ho raz (cca 0,11g a fajcil som to po malych castiach cely ten den) pred tym som nemal vobec ziadnu drogy po dobu 3 mesiacov a od posledneho uzitia som stale cisty. Zijem obycajny zivot bez party (dam si tak 2 piva tyzdenne), snazim sa rekreacne sportovat pomerne casto, rano vzdy vypijem vodu s citronom, naordinoval som si aj urologicke caje a doplnky vyzivy na regeneraciu pecene kvoli tejto situacii s testamy. Vsetko si davam s mierou a moc to nekombinujem. Osobne si myslim ze mam dost rychli metabolizmus a ku tomu som mlady chalan. V praci dost vypotim hlavne teraz cez leto a chcem sa spytat ci si myslite ze by to mohlo pomoct pri vylucovani ostatkov drog z tela(potenie, cvicenie, caje atd.). Dalsia moja otazka je ci aj prizmesi ktore mozno boli v tom pervitine ktory som uzil sa vyplavuju v podobnom tempe, lebo urcite to nebolo 100% ale nebol to ani ,,hnus’’. A este toto. Ked mi vysiel test z lekarne na metanfetamin negativne myslite ze som uz v suchu alebo tie toxikologicke testy mozu nieco najst ak ked tento provizorny vysiel negativne. A len tak bokom, mam kamarata ktory pervitin berie alebo bral dost casto tak kazdy druhy den a ked mal testy do prace (tiez toxikologicke) po 5 dnoch nebrania drogy mu vyslo vsetko negativne. Narozdiel ja mam testy u probacneho pracovnika a on mal testy do zamestnania (opatrovatel v domove dochodcov) a chcem sa spytat poslednu vec ci nahodou je rozdiel v tychto testoch. Myslim tym prisnost alebo tak. Alebo toxikologicke testy su proste vsade tie iste a je jedno kam a kto vam ich robi. Som totiz zmeteny lebo na internete je vela roznych informacii o tom ako dlho to budem mat v moci a krvi. Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

Kuba Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Kubo,

pervitin se dá nejdéle najít v testech z moči, jde o maximálně 6 dnů od posledního užití. Těch 6 dnů přitom platí pro dlouhodobé a pravidelné uživatele, v případě jednorázového užití to bude ještě kratší doba (viz tato tabulka). Po 21 dnech už tedy nebudou jeho stopy zjistitelné žádnými běžnými testy (z moči, slin, potu ani krve). Pokud jste si navíc dělal i test z lékárny, mělo by být vše v pořádku. Tyto orientační testy prodávané v lékárnách jsou podobně citlivé jako běžné laboratorní toxikologické testy, takže si podle nich určitě můžete udělat představu, jak na tom jste.

Každopádně je dobře, že se o své tělo staráte a dopřáváte mu sport a doplňky výživy. I proto není důvod k obavám, že by příměsi pervitinu měly mít nějaké výraznější následky pro organismus. Lze předpokládat, že se z těla budou vylučovat podobným tempem.

Ještě k situaci s Vaším známým a testy v práci, tak je klidně možné, že 5 dní už pro něj byla hranice, kdy testy vyšly negativně (viz tabulka výše). Testy, které se běžně používají v zaměstnání, screeningové testy policie, testy ve školách pro žáky, tak všechny jsou v zásadě podobné a ukazují stopy drog po stejných dobách od posledního užití.

Co může být matoucí, tak rozdíl mezi tím, o jaké jde testy. Jedny testy (nejčastěji z moči, potu a slin) se používají ke zjištění, zda člověk užil drogu někdy v minulosti. Tam platí třeba u pervitinu doby uvedené v tabulce výše. A pak jiné testy (krevní) se používají ke zjištění, zda je člověk aktuálně pod vlivem drogy. Ty používá především policie a platí tam mnohem kratší doba, po kterou je v krvi tolik drogy, aby se člověk považoval za přímo ovlivněného drogou. Více si můžete přečíst v článku nad tabulkou.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
30.8.2018

Extáze, tlak v hlavě, závratě

Dobrý den, před 5 dny jsem na dvoudenním festivalu požila každý večer 1,5 tablety extáze,první večer byl účinek správný, druhý večer to na mě již moc nepůsobilo. Cca po třech dnech mi začalo být těžko, občas pocity na zvracení a hlavně divný tlak v hlavě, občas pociťuji závratě a celé vnímání okolí je nepříjemné. Často mi buší srdce, občas mě přepadne panika, že mám ze špatné extáze nějaké poškození v mozku. Tento stav začne vždy tak po třech hodinách po probuzení a k večeru je to nejhorší. Nevíte, o co by se mohlo jednat? Extázi jsem nemichala s alkoholem ani jinými drogami. Děkuji za odpověď.

Sára Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Po užití extáze je běžným jevem, že v několika dalších dnech od posledního užití se dostaví tzv. dojezd. Obvykle se projevuje jako nápadný propad nálady se zvýšenou únavou, zhoršeným soustředěním apod. Pocity a obtíže o kterých píšete vy (vzdáleně připomínající panický záchvat), nejsou až tak obvyklé. Bohužel v naší poradně nemáme lékaře, proto nejsme schopni určit, o co přesně se jedná. Mohl by to být i nějaký vážnejší problém, který s užitím extáze může a nemusí souviset. Pokud v době, kdy k vám dorazí naše odpověď, budou obtíže přetrvávat, doporučujeme navštívit odborníka (psychologa/terapeuta či psychiatra) a vše s ním podrobněji probrat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
30.8.2018

Pervitin, potlačení účinků

Dobrý den, chtěl bych se optat, jestli je známo, jak potlacit(neutralizovat) účinky pervitinu?Mám zkušenost se směsí čajů, která během hodiny tyto účinky potlačí.Opravdu se během hodiny sníží tlak a tepová frekvence, dostaví se hlad a ospalost.Tak by mě zajímalo,která z bylin v čaji to může způsobovat.Dekuji za odpověď. S pozdravem JOSEF

Josef Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Josefe,

děkujeme za dotaz. Co se týče potlačení účinků pervitinu, tak zdravotníci (při předávkování) používají léky se sedativními účinky na utlumení excitace či léky na normalizaci tlaku a tepu a podobně. A ohledně Vaší zkušenosti abych řekl pravdu, tak bohužel nedisponuji informacemi ve smyslu takto rychlého potlačení účinků pervitinu během jedné hodiny pomocí čajů. Není mi známo, že by jakýkoliv relevantní výzkum něco takového potvrzoval, ani jsem nic obdobného neslyšel od našich klientů. Osobně mne spíše napadá vliv placebo efektu (viz např. tento článek MUDr. Honzáka), který může být velmi zásadním činitelem v ovlivnění psychosomatických funkcí. Mám-li se alespoň obecněji vyjádřit, které bylinky jsou brány jako uklidňující, tak se častokrát jedná o meduňku či třezalku.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
29.8.2018

Marihuana, testy

Zdravím už jednou jsem měl problém s papírem a už si dávám pozor přestal jsem kvůli tomu i hulit ale padla dovolená tak sem si dal 2 sklenenky dneska 29.8 a v pondělí potřebuju řídit tak se chci zeptat myslíte že i po 4/5 dnech pozná papírek že sem hulil kdyz sem pul roku nic nemel Jedná nepříjemná zkušenost stačí děkuju za odpověď

Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Na úvod musím poznamenat, že bohužel není v možnostech naší poradny odpovídat takto rychle (viz pravidla naší poradny).

Co se týče Vaší otázky. Přibližnou dobu detekce marihuany najdete v této naší tabulce. Ve zkratce, v rámci občasného užití marihuany by po 4 až 5 dnech již měl být orientační test negativní. Nutno ovšem dodat, že orientační drogové testy nejsou 100 % spolehlivé (a někdy vykazují tzv. falešnou pozitivitu). Jistotu tak poskytují pouze následné toxikologické laboratorní testy z krve, u kterých po cca 14 - 48 hodinách již obvykle nebývají detekovány aktivní metabolity THC (anebo jsou pod touto hodnotou a na řidiče pak není pohlíženo, že řídil "pod vlivem").

Zdraví Vás poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
27.8.2018

Testy na drogy

Dnes jsem měla drogu v ranních hodinách.ve středu jdu na krevni test.jak ovlivnim aby byl negativní? A za jak dlouho jsou výsledky?

Petra Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

záleží na tom, jakou drogu jste užila a o jaký se jedná test. Pokud to bude toxikologický rozbor krve, pak můžete zjistit doby detekce jednotlivých drog v těchto tabulkách. Ovlivnit test, aby vyšel negativní bohužel nelze.

Za jak dlouho budou výsledky Vám sdělí přímo v laboratoři, kde Vám budou krev odebírat. Někdy je to velmi rychlé, jindy jsou výsledky do týdne, ale trvá delší dobu než se dostanou k testovanému.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
27.8.2018

Pervitin/speed a alkohol

Dobrý deň.V sobotu večer som klasicky popíjala s kamarátkami a kamarátmi..Zrazu jeden kamarat doniesol pervitín alebo speed niesom si ista nakoľko som bola vtedy kus pripita.Vedeli to len niektorí ľudia čo sme boli na byte.Nakoľko ja som si snimi asi cca pred mesiacom dala speed zavolali aj mna.Tak sme sa zamkli v jedej izbe a zacali robit čiary.Dala som si jednu velmi hrubu ciaru do nosa.Potom som popijala a išli sme sa baviť dalej na party.Bolo mi super...Okolo piatej sme sa rozhodli že pôjdeme na chatu tak sme šli a tam som prvý x fajčila no netušim či to bol speed alebo pervitín.A po fajčení som si dala ešte jednu väčšiu čiaru do nosa. Bola som v pohode kecali sme az do druhej poobedia.Nakoniec sme sa rozhodli že už pôjdeme domov a vtedy to začalo.Išla som do obchodu a prišlo mi nejak zle.Nepripuštala som si to. Prišla som domov začali sa mi triast ruky.Som chodila fajčiť ešte aj cigarety doma lebo som bola kus mimo stoho..Zrazu sa pozriem do zrkadla ako keby červene flaky mam po tvári a pery uplne červené.Začala som piť viac vody nech mi je lepšie.Potom mi bolo už aj strašne teplo.Zreničky som za celý deň nemala také veľké ako teraz.Motala sa mi hlava či ako to nazvať,strašne mi bušilo srdce.Okolo 150 bpm.Snažila som sa ukludniť ale nešlo to. Vkuse mi srdce bilo od 100 do 155. Potom som si nasilu vopchala prsty do ust nech sa vyzvraciam ale ani to nepomáhalo stále mi bolo špatne. Chcem sa opýtať môže to byť tým že som to prehnala ? alebo ja neviem? lebo vážne za celý večer aj ráno som take zreničky nemala až keď som šla o 15:00 do obchodu to začalo... a najhoršie na tom bolo že zaspať som nevedela...myslela som že už zomriem nikdy mi tak zle nebolo.Chodila som sa schladzovať do vani takou letnou vodou.Horelo mi všetko ruky nohy hlava....už ma aj ako keby aj bolelo srdcecíi ako to mám nazvať...konečne po 39 hod nespania som ako tak zaspala.Samozrejme spánik bol taký kadejaký..čím mohli byť spôsobene tieto stavy? Ďakujem za odpoveď.

Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

popisujete řadu potíží, které se u Vás objevily po užití alkoholu společně s pervitinem nebo speedem. Píšete, že Vám nikdy tak zle nebylo a popravdě si i já říkám, že spoustu z toho už lze brát jako varovné signály Vašeho těla.

Vaše úvahy míří správným směrem, může to být jednoduše tím, že jste to přehnala. Samozřejmě roli může vždy hrát i celkový zdravotní stav, Vaše individuální citlivost na různé látky, ale v tomhle případě bylo myslím zásadní, že toho na Váš organismus zkrátka bylo příliš.

Už samotná kombinace alkoholu a stimulačních látek (pervitin nebo speed) je pro tělo velkou zátěží, navíc pokud šlo o větší množství v průběhu krátké doby. A to i přesto, že jste si potíže nepřipouštěla a zle se Vám dělalo až doma. Pervitin totiž také umí potlačit jak účinky alkoholu, tak různé nepříjemné pocity. Následný dojezd může být o to horší, vše se pak plně projeví a ani není neobvyklé, že to trvá delší dobu.

Všechny potíže, které jste zmínila, tedy mohou být následkem užitých látek. Dá se předpokládat, že časem odezní, ideálně pokud tělu s regenerací ještě pomůžete správnou životosprávou (dostatek spánku, tekutin, živin a vitamínů apod.). Pro jistotu, abyste nic nezanedbala, můžete ještě navštívit svého lékaře v případě, že by některé potíže přetrvávaly i nadále.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
25.8.2018

Pervitin, testy

Dobry den chtela bych se zeptat uzila sem pervitin po dlouhe dobe dala jsem si v sobotu a jak dlouho mi to pujde zjistit pritel me chce testovat nevim jestli moci nebo krvi tak se chci zeptat jak dlouho to tam asi bude

Malickapipina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

přibližnou dobu detekce můžete zjistit z této naší tabulky. Tzv. orientační drogové testy, které se používají nejčastěji, bývají většinou ze slin, potu či moči. Více o nich si můžete přečíst např. v tomto textu.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
23.8.2018

Extáze a dlouhý dojezd

Pěkný den, vyzkoušela jsem na hudební akci poprvé extázi, zážitek to byl asi 4hodinový velmi příjemný, ale k ránu se vše otočilo, největší intenzita sice polevila, ale od té doby mám silné výkyvy emocí a nálad, ať už směrem nahoru (příjemná nálada) či dolů. Trvá to už pátý den, stačí drobnosti a brečím nebo zářím. Pokud špatnou náladu včas třeba nerozchodím či nerozdýchám, objevuje se panika či strach. Začínám mít obavu, zda tenhle stav nebude trvalý, jsem z toho vyčerpaná a nevyspalá. Je pravda, že na dojezd a odpočinek jsem měla asi půl dne klidu, potom jsem měla 4 celkem náročné a stresující dny s dětmi a v práci. Může to způsobit delší trvání dojezdu? Je takhle dlouhá doba normální? Je něco kromě odpočinku, co bych mohla udělat, aby se mi psychika stabilizovala? Kdy a kam popřípadě zajít, kdyby se to nelepšilo? Děkuji za radu... K.

Fru Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru. Užití extáze přináší výkyvy hormonální rovnováhy v mozku, zároveň se jedná o fyzickou zátěž pro organismus. Proto také po užití extáze typicky dochází ke zhoršení nálady v rámci dojezdu zhruba po dvou až třech dnech. Celkově by však návrat do normálu neměl trvat déle než týden. Rychlejší regeneraci po fyzické stránce pomáhá dostatek spánku, vyvážené jídlo, doplňování tekutin a také vitamínů a minerálu, které se po užití extáze z těla rychleji vyplavují (z tohoto důvodu se doporučují například minerální vody a ovocné šťávy). Pomoct může také lehčí sport. Pro stabilizaci psychiky je fajn omezit stres a věnovat se něčemu, co vás zrelaxuje (četba, poslech hudby, procházka, atd). Pokud jste měla náročné a stresující dny v práci spojené se zvýšenou zátěží, mohlo to regeneraci zpomalit a dojezd tak prodloužit. I tak by však nejpozději za týden mělo emoční prožívání "srovnat".

Pokud ještě v době, kdy k Vám dorazí naše odpověď, nedošlo ke zlepšení, doporučila bych vyhledat odbornou psychoterapeutickou či psychiatrickou pomoc. Extáze totiž může u některých lidí napomoct k rozvinutí psychických problémů, ke kterým měli predispozice z dřívějška či geneticky.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
21.8.2018

Zažívací potíže po dovolené se spoustou drog

Dobrý den, od čtvrtka do neděle jsme jeli s přáteli na dovolenou, požil jsem za ty 4 dny cca 20 koulí, gram a půl mka a nějaký koks a do toho sem hodně pil alkohol a skoro vůbec nejedl. Od pondělí mám velké křeče v břichu a chodím na WC tak 20x denne, potom bolesti prestanou a za nejakou dobu zase zacnou a musim znova na wc. Co může pomoct od tady tvhto problémů? Nějaké vitamíny nebo něco?

D Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

netroufnu takhle na dálku a navíc jako nelékař rozhodnout, co může pomoct. Těžko říct, jestli se jedná o potíže, které odezní po samoléčbě anebo jestli bude potřeba vyhledat lékařskou pomoc.

Popravdě to, co jste svému tělu za ty 4 dny provedl, mohlo skončit ještě mnohem hůř. Jedná se celkově o velkou zátěž pro organismus a rizikové kombinace. Vaše potíže s tím mohou přímo souviset, ale také se může jednat o souhru více věcí, například otrava jídlem, infekce a podobně.

Je na místě dopřát organismu co nejdelší čas na regeneraci, to znamená dostatek odpočinku, tekutin, ztracených živin a vitamínů, strava přiměřená bolestem břicha a zažívacím problémům (dá se dohledat na internetu). Nicméně určitě doporučuji lékaře navštívit, pokud bude vše přetrvávat bez známek výrazného zlepšení ještě v době, kdy k Vám dorazí odpověď. Dlouhotrvající potíže trávicí soustavy mohou být totiž i nebezpečné.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
20.8.2018

Testy na THC u lékaře

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak dlouho vydrží THC v těle. Hulila jsem asi rok v kuse, teď už přes měsíc nehulím, dělala jsem si test a ten nevyšel 100% negativně. Za týden jdu k doktorovi a ten už mi testy na THC z moči dělal. Mám starosti

Nicka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

v takovém případě obvykle záleží, zda lékař provede pouze orientační test z moči nebo moč odešle na rozbor do laboratoře (až ten je totiž spolehlivý). Při takto dlouhodobém užívání marihuany může THC v moči držet až 30 dní (vliv má užívané množství a síla, metabolismus a další faktory). Pokud Vám test nyní vyšel slabě pozitivní, mohl ukázat odcházející zbytkové množství THC. Zároveň se však po takto dlouhé době mohlo jednat o falešnou pozitivitu, které některé orientační testy vykazují. Můžete se zkusit otestovat ještě jiným testem, případně se otestovat ještě jednou, až se bude blížit kontrola u doktora.

Chápu, že máte starosti. Rychlejšímu odbourávání můžete mírně napomoci fyzickou aktivitou (THC v těle se ukládá zejména v tucích, jejich spalování ho tak uvolňuje), pitím čistících čajů a dodržováním zdravého životního stylu. Další variantou by bylo zkusit se přeobjednat na pozdější termín.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
20.8.2018

THC, testy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho vydrží THC v těle. Hulila jsem asi rok v kuse. Teď už přes měsíc nehulím,dělala jsem si test a ten nevyšel 100 % negativně. Za týden mám jít k doktorovi a ten už mi testy na THC z moči dělal... Mám strach, že to bude pozitivní. ..

Nikol Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

na téměř shodný dotaz jsme již odpovídali, proto zde znovu uvádím odpověď:

"V takovém případě obvykle záleží, zda lékař provede pouze orientační test z moči nebo moč odešle na rozbor do laboratoře (až ten je totiž spolehlivý). Při takto dlouhodobém užívání marihuany může THC v moči držet až 30 dní (vliv má užívané množství a síla, metabolismus a další faktory). Pokud Vám test nyní vyšel slabě pozitivní, mohl ukázat odcházející zbytkové množství THC. Zároveň se však po takto dlouhé době mohlo jednat o falešnou pozitivitu, které některé orientační testy vykazují. Můžete se zkusit otestovat ještě jiným testem, případně se otestovat ještě jednou, až se bude blížit kontrola u doktora.

Chápu, že máte starosti. Rychlejšímu odbourávání můžete mírně napomoci fyzickou aktivitou (THC v těle se ukládá zejména v tucích, jejich spalování ho tak uvolňuje), pitím čistících čajů a dodržováním zdravého životního stylu. Další variantou by bylo zkusit se přeobjednat na pozdější termín."

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.8.2018

Pervitin, diabetes, TK

Dobry den, zdravim poradnu ! Som momentalne v komplikovanej situacii. Pred par mesiacmi mi doagnostikovali ADHD, konkeretne ADD. Zacal som sa liecit u psychiatra, uzivam denne atomoxetin 60mg + a k tomu paretin 20mg (paroxetiniumchlorid) ktory ale uz ajtak prestavam uzivat kedze mi ten liek nepomahal. Paretinu berem uz len 10mg denne. Dalej som este diabetik 1.typu, 4x denne si picham inzulim. Diabetes bez komplikacii. Celkovo som pomerne v dobrom stave. Poslednych 10 rokov som experimentoval s drogami, avsak nemam ziadnu zavyslost a ani nic nezneuzivam. A teraz k veci... Pred par dnami sa mi ozval stary znami a ponukol mi pervitin. Zobral som si kedze som ho uz ajtak dlho nemal (tento rok len 2x po 2 ciarach) a zrovna som aj mal kopec volna. Internete som nasiel len malo informacii o kombinacii tychto latok. Udajte to nerobi nejake problemi alebo ze atomoxetin zoslabi uzinok pervitinu. Tak som si dal jeden den a potom este vecer po 1 ciare. Cely den som pracoval a ukludnil som sa a sadol si az neskor vecer. Skontroloval som si pulz a zdal sa mi byt az prilis vysoky. Od tej chvile som si meral pravidelne tlak na digitalnom tlakometri. Az dokym som nevytriezvel a nepresli ma vsetky stavy tak som mal tlak cca 165/130 a srdecny tep 120. Ku koncu "tripu" tlak klesal az na nejakych 140/110 ale tep ostaval stale na 120. Cele to trvalo asi 2 dni. Pocas celej doby som mal cukor dobry, pil som dostatocne mnozstvo vody a aj som jedol. K tomu vsetkemu uzivam kopeec vitaminov, napr. omega 3, zinok, magnezium, b12, b komplex, C , D, draslik(K), E, L-tyrosin. Inak ziadne tazkosti som nepocitoval, ziadnu bolest na hrudi ani arytmie, nic. Mal som ale strach ze sa mi nieco stane z toho tlaku a tepu. Bol vacsi nez normalne zo samotneho pervitinu. Vsimol som si ze uz zo samotneho atomoxetinu mi vstupol tlak na 120/80. Normalne som mal cely zivot tlak 110/70. Chcem sa spytat ake su rizika takehoto vysokeho tepu a tlaku, ako dlho moze tento stav trvat. Co sa moze stat ? Ako to mozem zastavit ? Kedy by bol cas si volat sanitku ? Co mam vobec robit ? Tak isto by som chcel vediet ze aky tlak a tep ma normalny zdravy clovek po uziti pervitinu, ake mozu byt hodnoty a ako dlho to zvysenie trva ? Nasiel som doma nejake stare tabletky etizolamu, mozem ich uzit na upokojenie ? Bohuzial presiel tyzden a ja som sa opat dostal k dalsiemu pervitinu tak poprosim a uvitam akukolvek radu. Neviem ci si mozem dat alebo to mam vsetko zahodit. Za odpoved pekne dakujem !!!

Jozef Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Jozefe,

děkujeme za oslovení naší poradny. Bohužel Vaše otázky svou odbornou náročností (viz ovlivnění TK, specifika různých léků etc.) přesahují naše kompetence, jelikož v týmu nemáme lékaře. Zkuste oslovit např. tuto či tuto poradnu, kde by měl být k dispozici.

Za nás Vám mohu pouze obecně napsat, že konzumaci metamfetaminu vnímám při současně léčbě cukrovky jako potenciálně rizikový podnik, viz např. tento text. Zároveň může být zásadní (z hlediska Vaší bezpečnosti), abyste si sám bez konzultace s lékařem rozhodně nenasazoval žádné léky (viz Etizolam). Co se týče témat okolo krevního tlaku a tepu. Zde bych se jen stručně vyjádřil v tom smyslu, že vše může být velmi individuální a není snadné jakkoliv generalizovat co je a co už není v normě (po užití pika). Samozřejmě, pakliže byste se cítil v ohrožení života anebo Vám bylo fyzicky velmi špatně, tak je lepší na nic nečekat a volat záchrannou službu. Vše ale ještě případně podrobněji proberte v některé z uvedených poraden.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.8.2018

Potíže po užití marihuany

Dobrý den od před měsícem jsem si dal trávu bylo to v pohodě a potom se to po měsíci nějak vrátilo a od té doby mi život přijde ,že není skutečný, ze je to proste jako sen. Nevíte za jak dlouho to výprcha nebo tak?

Anonym Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz a projevenou důvěru. Podobné pocity se po užití marihuany objevit mohou, měly by však samy přirozeně odeznít po ukončení užívání spolu s vyplavováním stop THC z těla, což trvá maximálně v řádu dní. Pokud u Vás tyto pocity přetrvávají i v období abstinence, napadá mne, zda se nejedná o nějaký jiný psychický problém. Marihuana totiž může rozvinutí psychických obtíží napomoct. Může to však být také doznívání náročné psychedelické zkušenosti. V tuto chvíli, pokud tyto pocity stále zažíváte, bych doporučila vyhledat odbornou pomoc. Terapeuty zkušené v oblasti zpracovávání psychedelické zkušenosti najdete např. ZDE.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.8.2018

Pervitin a léčba

Zdravim, uz 10 let beru pernik..mam dve deti a pritelkyni kterapri me je 16 let. Podstoupil jsem 2x lecbu v Opave po prvno se zdalo ze fajn ale pak prisel relaps a sesup dolu, prisel jsem o kazde zamestnani co jsem meljen kvuli fetu... Po druhem "leceni" pul roku cisty a zas bomby ma pritelkyne je psychicky na dne nejsem I treba 3 dny doma ani v prace. Stranim se lidem jakemukoliv kontaktu nostop jsem vystihovany jen koukam po okoli, naposledy jsem jel 3 dny a ve finishi jsem si dal elkou davku jehlou vse se mi jevilo jako nerealne stromy ohle a jine podnebi...pote halucinace, nikdy jsem to nezazil. Mam strach nechci brat drogy a delat ostudu "coz uz delam" zkousel jsem vse ale pernik si me vdy najde a zahrabe o kousek niz.Mam se zas pokusit se vyhrabat? Nikdy to nevyslo o to to bylo horsi to zklamani je na me veliky natlak ze vsech stran.

Kalo Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za důvěru. Píšete o dlouholetém vlivu pervitinu na Váš život a nespokojenosti s tímto stavem. Léčba (ústavní) Vám doposud pomohla jen částečně a ve finále jste se k dané látce po čase navrátil. Rád byste s ní konečně přestal a ptáte se, jestli se má smysl se o to opět pokusit.

Na úvod bych Vám chtěl především napsat, že maximálně cením, že to nevzdáváte a že si dokážete říct o podporu. To je za mě základní a rozhodně důležitý krok k tomu, aby se mohlo nadále něco trvaleji změnit. Moje odpověď bude možná trochu předvídatelná a v podstatě jednoduchá. Za mě rozhodně má cenu se snažit a nabrat sílu (a odvahu) k dalšímu pokusu o dostání pika z Vašeho světa a zvolit co možná nejpoctivější přístup v rozklíčování, "jak je možné, že si Vás piko vždy najde". To, že se to doposud ještě trvaleji nepovedlo, nemusí vůbec znamenat, že to při Vaši upřímné motivaci a odhodlání nepůjde.

Z mé víceleté terapeutické praxe mohu na závěr zobecnit, že se stává, že ústavní léčba nemusí hned vše vyřešit. I z tohoto důvodu se standardně nabízí tzv. doléčování čili pravidelné docházení k terapeutovi/psychologovi či na skupinovou terapii po ústavní léčbě a následné řešení zásadních témat, která na dotyčného čekají po návratů domů. To pak výrazně zvyšuje šance, že dotyčný nezrelapsuje (anebo uklouznutí záhy zastaví) a bude se mu dařit lépe.

Zkuste také zvážit, jak zapojit co možná nejvíce pomoci a podpory zvenčí (viz. např. vyhledání pro Vás vhodného terapeuta, víc v tomto textu). Na začátek může mít také význam vyzbrojení se základními informacemi a ujasňování jaké situace pro Vás mohou být do budoucna rizikové. Další údaje můžete načerpat např. v tomto a tomto textu anebo v publikaci našeho brněnského kolegy.

Držíme Vám palce! Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 6405 → stránka: 12