Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

Nalezené záznamy pro výraz :

zobrazeno: 1-25 z 6836 → stránka: 12

16.4.2019

Šikana ze strany policie

Dobrý den,mám dotaz,který se netýká přímo mě,ale přítele mé dcery. Od jisté doby ho neustále kontroluje policie na drogy. Vždy vychází testy pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Žádnou drogu nebere. Už byl 2x na odběry krve,zatím nepřišel žádný výsledek,i když už je to měsíc od prvního odběru. Ale teď v neděli ho opět kontrolovali,opět šel na odběr krve a policie mu sdělila že ty první testy jsou pozitivní,ale že to policie musí ještě nějak přepočítat a pak to pošlou. Tomuto nerozumim. Přeci laboratoř dává přesný výsledek. Dokonce bude předvolána na policii i moje dcera k výslechu jako spolujezdec,což taky nechápu,když nic neprovedli. A prý bude předvolána telefonicky. Policie neustále stává před jejich domem,pokud jedou autem tak jedou příklad půl km za nima a pak je zastaví. Připadá mi to šikana ze strany policie. Jsou z toho už hodně unavení. A neví kam se obrátit o radu.Predem dekuji za pomoc. Badosek1010 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

rozumím Vašemu znepokojení, pokud šlo již o několik testů, cílené kontroly a předvolání k výslechu Vaší dcery.

Co se týče výsledků testů z laboratoře, tak ty by měly potvrdit nebo vyvrátit pozitivní výsledek na zmiňované drogy. Pokud je některá z drog detekována, je důležité, jaké množství je nalezeno. To by snad mohlo být myšleno tím "přepočítáním". Řidič je totiž považován za ovlivněného nějakou psychoaktivní látkou, pouze pokud se v testech ukáže její určité množství. U amfetaminu i metamfetaminu je to nad 25 ng/ml v krevním vzorku. Více údajů k tématu můžete najít v tomto článku.

Ohledně postupu policie těžko říct, jaké důvody ji k tomu vedou. Existuje specializovaná poradna, kde je možné konzultovat situace, kdy člověk není spokojený s postupem policie. Jejich praktické informace a webovou poradnu najdete na tomto odkaze. Také se můžete se obrátit na tuto právní poradnu, která se specializuje na otázky týkající se drogové problematiky.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.4.2019

Falešně pozitivní test na pervitin

Dobrý den, dnes jsem byl zastaven PČR, zkouška na alkohol byla negativni, pak mi stirali pot z čela a po 5m se ukazalo, že v sobe mam pervitin ( nikdy jsem zadne drogy nemel ) , ihned jsem sel na vyzadani k odberu krve a tam jsem si vzpomel ze jsem mnel 2x paraleny 500 na bolest, bolela mne hlava, mohlo by to na to mit vliv ? Dekuji Mates Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

je dobře, že jste si vyžádal toxikologický rozbor krve, ten je totiž spolehlivý a prokáže, že jste žádnou drogu neužil. To, že byl test pozitivní, může mít více příčin. Testy PČR jsou často samy o sobě chybné a vyjdou falešně pozitivní. Falešnou pozitivitu dále způsobují některé léky s obsahem pseudoefedrinu (jako je Nurofen, Modafen, Paralen Plus atd.) či onemocnění (např. ledvin). Obyčejný Paralen by však na zkreslení testu neměl mít vliv.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.4.2019

Tramal, vysazování, plánování dítěte

Dobrý den začala jsem s odvykačkou po pěti letech na tramalu.Teď je to 6den kdy ho neberu,mám pouze léky na úzkostné stavy a zvládám to celkem dobře.Ale co mě zajímá,kdy se tělo od tramalu vyčistí?Chceme s přítelem rodinu a to je pro mě silná motivace to vydržet.Tak bych chtěla vědět kdy by bylo vhodné vysadit antikoncepci.Moc vám předem děkuji Zuzka Zuzana Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Zuzano,

děkujeme za oslovení naší poradny. Rád bych ocenil rozhodnutí ukončit užívání Tramalu a stejně tak Váš odpovědný přístup k budoucímu rodičovství.

Co se týče Vašeho dotazu, přiznám se, že bude třeba, abyste medicínskou stránku probrala přímo s lékařem (nejlépe Vaším gynekologem) anebo v lékařské poradně, např. ZDE. Tramal jakožto opioid je pro nás (coby nelékaře) na hraně odbornosti, navíc v souvislosti s plánovaným mateřstvím.

Mohu Vám napsat jen obecné vyjádření týkající se vlivu braní drog na tělo ve spojitosti s plánovaným otěhotněním. Hlavní otázkou zde standardně bývá, do jaké míry by chtěla budoucí matka své tělo "pročistit" (aby byl nežádoucí vliv minimimální či nulový). Např. publikace Velká kniha o mateřství se tomuto tématu věnuje následovně: Alespoň půl roku před početím byste se měla snažit o dodržování zásad zdravého životního stylu. K němu patří dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, zdravá strava bez přejídání se, dostatek neslazených tekutin, pravidelný spánek a relaxace...". Současně také (opět) doporučuje návštívení lékaře, který by měl nejprve zjistit celkový zdravotní stav budoucí matky a zvážit další postup.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.4.2019

Marihuana, testy

Dobrý den Pred dvěma dny jsem si dal s kamarady travu,ale mel jsem jenom jeden potah a dneska jsem byl v nemocnici kde jsem byl na odběru krve. Co myslíte najdou to u mě a popřípadě co bych mel delat kdyz to najdou? Adam Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Adame,

jednalo-li se o běžný odběr krve, tak danou látku nenajdou, jelikož ji ani nebudou hledat (k jejímu odhalení je třeba speciální krevní toxikologický test). Pokud byste podstoupil zmíněný toxikologický test, tak po dvou dnech a vykouření takto malého množství existuje vysoká pravděpodobnost, že by marihuana již detekována nebyla, viz naše tabulka Testy na drogy.

Máte-li z odhalení marihuany obavy a došlo-li by snad k takové situaci, tak vše můžete zkusit ještě probrat např. na Modré lince nebo na Lince bezpečí a zvážit různé možnosti, jak o všem mluvit s rodiči anebo také jak se k jejímu užívání postavit do budoucna. Přece jen i vzhledem k nízkému věku, kdy se Váš organismus teprve vyvíjí, bych Vám chtěl napsat, že by mohlo být důležité odložit její kouření minimálně na později - alespoň do chvíle, než budete dospělý.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.4.2019

Seznam zakázaných látek

Dobrý den, mám pár otázek ohledně legality drog, četl jsem si zákon a seznam zakázaných látek ale nepochopil jsem jak to tedy je. 1. Látka která není na seznamu = povolená látka? Nebo kde můžu najít jaké látky jsou a nejsou zcela legální? 2. Je dextrometorfan/dextromethorphan(dxm) v jeho základní formě nikoliv v lécích na kašel legální? Vím, že léky na kašel můžu mít jak chci ale kdybych měl třeba čistý dxm prášek bralo by se to stejně? Na listině zakázaných omamných psychotropních látek z minulých let nebyl napsán takže by měl být legální? 3. Je flunitrazolam legální? O této látce jsem nic v zákoně nenašel tudíž by měl? 4. Je 25E-NBOH legální? O této látce jsem v zákoně nic nenašel tudíž by měl? RoboTripper Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Vhledem k specifikaci Vašich otázek směrem k drogovému právu bych Vám doporučil oslovit přímo naše kolegy z drogové právní poradny, kteří se na danou oblast dlouhodobě specializují. Můžete jim napsat email na: ppano@asociace.org anebo zavolat a domluvit si telefonickou konzultaci.

Za nás Vám můžeme napsat, že u většiny psychotropních látek je obvykle pouze otázkou času, kdy se na seznam zakázaných látek dostanou, tudíž je nelze brát jako legální. Aktuální seznam, a zda se na něm vyskytují Vámi uvedené látky, můžete také zjistit v Ústavu soudního lékařství a toxikologie.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.4.2019

Marihuana, motání hlavy

Dobrý den, jsem uživatel marihuany přibližně 1,5 roku a to každý den. Nebyl den, kdy by nebyl minimálně 1 joint. Množství se lišilo od 1g až po 5g. Nyní jsem byla v zahraničí na dovolené 2 měsíce, kde jsem si za tu dobu zahulila pouze 3x. Neměla jsem s tím žádný problem z ničeho nic si měsíc nedám. Pouze na začátku se mi motala hlava prvních 10 dní, šle k žádnému lékaři jsem nesla, usoudili jsem pouze abstinencni příznaky a nechtěla jsem být někde,, za blázna’’ kterému chybí marihuana. Po návratu domu, jsem si opět zakourila, a stav mám na omdlení, pocit ze nemohu dýchat, motá se mi hlava, nemohu stát na nohou, vypiju v zápětí klidně 2l vody. A takový stavy mám až do teď. ( třeba měsíc) s tím ze jsem třeba zkusila nehulit 4 dny a pak jsem to znova zkusila, ze zvědavosti, co budu mít za stav. A trvá to až do teď, nemohu si ani jednou potáhnout protože mi je hned na omdleni. Nevíte jak to je možné ? Děkuji OG Kush Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Takto výrazně nepříjemné stavy po užití marihuany a při jejím vysazení, které popisujete, nejsou příliš obvyklé. Nicméně v poslední době se v poradně setkáváme i s podobnými problémy a to o něco častěji než dříve. Je však obtížné takto na dálku a bez podrobnější znalosti situace a Vašeho zdravotního stavu odhadovat, čím by mohly být způsobeny, navíc v týmu nemáme lékaře.

Mám-li se alespoň obecněji vyjádřit napadá mne několik základních hypotéz. Stává se běžně, že při dlouhodobějším pravidelném užívání marihuany opravdu může organismu při jejím vysazení trvat nějakou dobu, než se zregeneruje a stabilizuje. S tím mohou být spojeny například potíže se spánkem, únava, ale i například bolesti hlavy nebo nepříjemné pocity. Ty by pak měly během několika dní až týdnů od ukončení užívání pozvolna ustávat. Motání hlavy, problémy s dýcháním a pocity na omdlení mohou také signalizovat nějaký zdravotní problém, například kolísavý, vysoký či naopak nízký krevní tlak. I samotná marihuana může negativním způsobem ovlivňovat srdeční činnost, cévní soustavu a krevní tlak (rychle snižovat či naopak zvyšovat). Zároveň se tento typ obtíží někdy objevuje při vysokém stresu nebo u psychicky náročných stavů či psychických onemocnění. Pokud tedy během následujících dní nebudete cítit úlevu a potíže nebudou ubývat, doporučuji raději vyhledat lékaře a podstoupit vyšetření, abyste odhalila příčinu potíží. Zároveň doporučuji se nyní užívání marihuany snažit vyhnout, minimálně do doby, než se budete cítit dobře.

Zdraví poradna EXTC

 

skrýt odpověď ↑
8.4.2019

Pervitin, marihuana a nepříjemné pocity

Dobrý den, potřebuji radu. Včera jsem užila malé množství pervitinu (poslední měsíc si dávam čas od času velmi malé množství na učení) a asi po 4 hodinách jsem užila marihuanu, malý joint, ale ze silné trávy. A tím to všechno začalo, chvíli po dokouření jsem začala mít nepříjemné pocity, hrozně rychle mi bušilo srdce, viděla jsem špatně a stále se to zhoršovalo, až jsem nakonec po cca půl hodině skončila tak, že jsem seděla u otevřeného okna, abych mohla aspoň dýchat čerstvý vzduch a hrozně jsem se klepala, chvílemi to přestalo, ale klepala jsem se (s přestávkami) cca hodinu, měla jsem sucho v ústech a srdce se mezitím uklidnilo. Pak jsem usnula a ráno jsem se pořád cítila divně, ale dalo se to zvládnout. Ovšem potom jsem šla zase spát, probudila jsem se asi ve 2 ráno s tím, že se vrátily ty včerejší nepříjemné sravy-ne úplně, ale cítila jsem se divně a dokonce jsem se asi 10 minut klepala. Nyní jsou 3 hodiny ráno a já píšu, protože nevím, co se se mnou děje a kdy to zmizí. Děkuji za odpověd.:) help123 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

rozumím tomu, že byste potřebovala odpověď ideálně ve chvíli, kdy jste psala tento dotaz, bohužel to není v možnostech naší poradny. Pokud přeci jen v době, kdy k Vám dorazí tato odpověď, budete pociťovat ještě nějaké potíže, je na místě obrátit se osobně na lékaře nebo třeba psychologa. Mohou provést příslušná vyšetření, určit, o co se jedná, a pomoci Vám potíže zmírnit.

Je však také pravděpodobné, že vše postupně odeznělo a dalo se do pořádku. Zkrátka jak pervitin, tak marihuana (obzvláště ta silná) umí podobné stavy a pocity vyvolat. Může se přitom jednat o zdánlivě malé množství anebo o množství, které předtím nikdy podobné potíže nezpůsobilo. Vše je velmi individuální a pokaždé mohou hrát roli různé faktory - momentální zdravotní stav, psychické nastavení, častější užívání bez dostatečné regenerace (několikrát v měsíci lze považovat již za celkem časté užívání), stres, kombinace více látek apod.

Každopádně je vhodné dopřát tělu odpočinek a dodržovat zásady správné životosprávy (dostatek tekutin, vitamínů a minerálů, pravidelná strava a spánek apod.).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.4.2019

Stěry z potu, DrugWipe

dobry den chci se zeptat muze mi policije vzit stery z potu testem DrugWipe 5 S..dnes to udelali a nikde sem nenasel ze se to dela jen ze slin..dekuji za odpoved milan Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

ano, policie může nařídit orientační testy na drogy z potu, ze slin či moči. Stejně tak může nařídit toxikologický rozbor krve či moči.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.4.2019

Kokain, doba detekce

Dobrý den, dnes jsem na akci užil cca 0.5gkokainu. Poslední čáru jsem mel v cca 2:30. Kdy přesně budu mít možnost řídit, aby nebyla možnost nálezu aktivní látky v krvi. Sliny mi úplně tak nevadí, hlavně aby testy z krve nebyly pozitivni. Předem díky. :) Karel Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Karle,

díky za dotaz. Přibližnou dobu detekce kokainu z krve a slin naleznete v naší tabulce Testy na drogy. Ve zkratce Vám mohu napsat, že v obou případech jde přibližně až o 24 hodin od posledního užití. Zcela přesnou dobu detekce je však složité odhadnout, jelikož ji ovlivňuje mnoho faktorů (např. rychlost metabolismu, věk, váha, síla kokainu a možné příměsi v něm obsažené atp.). Zároveň logicky platí, že bezpečnější může být co nejdelší dodržení časového odstupu (tedy alespoň v rámci již zmíněných 24 hodin).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.4.2019

Bolest, radost v ústraní

Dobrý den, rád bych se optal, proč když mám nejspíše serotoninový syndroma neurasténii, prožívám každou bolest naplno a radost jde do ústraní. Děkuji. Martin Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Martine,

upřímně řečeno se mi takto na dálku bez detailnějších informací a navíc jakožto nelékaři na Vaši otázku nesnadno odpovídá. Za nás mohu poskytnout alespoň text věnující se serotoninovému syndromu (a neurastenii), který popisuje jeho základní projevy a dopady na organismus. Je pak obvyklé, že při jeho výskytu (resp. při zvýšené hladině serotoninu v centrálním nervovém systému) dochází k výrazným výkyvům v psychice a zároveň také v somatických funkcích, viz např. tento text.

Závěrem bych Vám však doporučil, abyste v případě takto nepříjemných zdravotních potíží raději neriskoval a přímo navštívil Vašeho praktického lékaře či psychiatra, který by měl zvolit další optimální postup (pakliže jste již takto nepostupoval).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
6.4.2019

Mast a testy na drogy

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je pravděpodobnost, že mi najdou THC v moči z domácí mastičky. Nepoužívám jí nijak pravidělně nicméně večer před testy jsem si namazal kolena po těžkém treninku a občas si namažu prasklý koutek a kotníky. Pozitivní výsledek by znamenal konec výcviku a stopka do AČR. Jaká je tedy pravděpodobnost toxikace prostřednictvím kůže? Marek Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Při použití konopné masti je za určitých podmínek možné, že se trochu THC dostane do těla. Například pokud byla mast připravena z rostliny s vysokým obsahem THC, je užívána několikrát denně ve velkém množstí nebo došlo k jejímu pozření (ve větší míře) a jste v tomto směru senzitivní. Nebude to však rozhodně takové množství jako při kouření marihuany či konzumaci jiných výrobků z ní. Obvykle se do těla spíše nedostane nic, viz článek ZDE.

Při užití masti večer, tedy alespoň 12 hodin před testem, je velká šance, že bude test negativní. Pokud byste si to chtěl ještě ověřit, můžete si zkusit v lékárně koupit orientační test na THC z moči, který stojí okolo 100 Kč a vyzkoušet jej po namazání mastičkou (s dodržením stejného rozestupu, jako při testech, které jste již podstoupil).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.4.2019

Hledám řešení

Ahoj extc, psal jsem na Vaše stránky již 23. 4. 18. Chci se s Vámi podělit o zbytek mého příběhu... Přítelkyně mi nakonec dala ještě jednu šanci, jelikož jsem po dobu našeho vztahu porušil abstinenci poprvé. Zahrnula mě láskou, péči, vytvářela mi programy, abych se nenudil a nemyslel na drogu. Vydrželo to 2 týdny. V té době už bylo v práci veřejným tajemstvím, že beru, nicméně doma jsem to tajil. Mé chování na dojezdech vyústilo v druhý odchod. Večer před tím jsme měli brutálně upřímný rozhovor a já se nakonec přiznal. Ráno se zachovala, jak jsem nečekal. Odpustila mi, chtěla být se mnou, slíbila, že zdvojnásobí své úsilí, jen s tím musím okamžitě přestat. A skutečně - konečně celý měsíc, co jsem zvládl být "čistý". Nabral jsem zpátky síly, v práci se mi začalo dařit, pustil jsem se do menších oprav v bytě a větších investicí díky úvěru, který jsem si vzal na "nový život". Začali jsme se znovu milovat, respektovat a víc si důvěřovat. Dovolila mi trávu jako jistou formu substituce. Navštívil jsem svou rodinu a svěřil se svým nejbližším, že jsem rád, že jsem "zpátky" a že to už bylo nutností, jinak bych asi nejspíš přešel na jehlu. Byl jsem sice trochu mimo a hodně jsem chlastal, ale byl jsem šťastný. Tehdy naposled... V září jsem se vrátil z dovolené a hned první týden jsem si dal. Ani nevím proč... Resp. si nevzpomínám, můj mozek a především paměť je v době, kdy Vám píšu na tom už hodně špatně, proto se následující řádky možná neshodují se skutečnou časovou posloupností... Nosem mi to už přestalo zabírat tak jako kdysi, zvyšovala se mi tolerance a hlavně jsem měl potřebu se neustále "překopávat". Začalo být pravidle m, že jsem kombinoval pervitin s trávou / hašišem. Bylo pořád obtížnější všechno tajit, ale ikdyž to bylo kolikrát na spadnutí, vždycky jsem se z toho vylhal. A jelikož jsem měl pocit, že šňupání mi už nezabírá, nastudoval jsem si intravenózní aplikaci a to byl začátek mého konce. Myslel jsem si - jseš starší, zkušenější, teď už se ti nemůže stát, že skončíš na dně, jako před lety. A ano, ze začátku to šlo, nájezd nebyl tak šílený jako u nosu a účinky byly jaksi vyrovnanější, pokud jsem to nepřehnal. V práci jsem podával nejlepší výkony. A mozek a tělo zatím degenerovali... Lásku a péči přítelkyně jsem začal považovat za dotěrnost a stalking, takže to začínalo zase jít do kopru. V práci jsem si šlehal na wc jakoby nic. Začal jsem být vztahovačný, podezíravý, agresivní. Bral jsem to svinstvo téměř denně, později jsem si šlehal i 5x za den. Jenom kvůli zachování obrazu toho, že je všechno v pořádku, jsem se nutil do jídla, takže jsem nechátral alespoň fyzicky. A pořád jsem si četl všechno o piku i o závislosti na něm. K ničemu, měl jsem to číst v mládí, teď už jsem jenom srovnával příznaky a čekal na další. Život se mi stal peklem, až jsem se nakonec rozhodl od přítelkyně odejít sám. Navenek proto, že jsem se "slitoval" a nechtěl ji dál ubližovat, ve skutečnosti však abych se už víc nemusel schovávat... Zhubl jsem něco přes 10 kg, 2/3 výplaty dám na piko, úvěr platím s odřenýma ušima, sám přestat nedokážu a odborní pomoc dokážu přijmout asi jen když to podělám nezvratně a skončím v lochu, blázinci nebo na ulici. Prosím, vezměte si z mého příběhu ponaučení a zapamatujte si, že na pervitinu neexistuje nic jako "být pánem drogy"... Myslíte, že by mi mohla pomoct ayahuasca v Peru? Hledám trvalé řešení, všechny metody samoodvykání a terapie mám přečtený, takže na mě nezaberou a zabít se jaksi nedokážu. Jsem v koncích... Děkuji! Alex Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Alexi,

díky za sdílení Vašeho příběhu s vědomím, že může být pro někoho ponaučením. Píšete o svých zkušenostech, o světlých i temnějších momentech a etapách Vašeho života. Momentálně vše dospělo do bodu, kdy jste v koncích. Někdy to tak zkrátka je, a to i přes veškerou snahu a přání věci změnit a dát vše do pořádku.

Kdybych Vám měla napsat jen jednu věc, bylo by to, že věřím tomu, že bez ohledu na to, jak zlé se věci zdají, pro každého existuje šance na zlepšení. Z Vašeho dotazu vidím, že dokážete svou situaci reflektovat, jste si vědomý její závažnosti a hledáte řešení. Chápu, že více přemýšlíte nad nějakým zásadním řešením a napadají Vás pozitivní i negativní scénáře.

Určitě je něco na tom, že pro každého je vhodná jiná cesta. Může to být klidně i zkušenost s ayahuascou či podobnými látkami, např. ibogainem, které mají potenciál pro léčbu závislostí. Mají ovšem také svá rizika. Pokud byste se pro tuto variantu rozhodl, je vhodné se dobře připravit, dopředu se informovat a najít vhodný způsob, ideálně doplněný o moderní metody včetně psychoterapie či komunitní léčby.

Dohledala jsem Váš minulý dotaz a kolegové v něm představili různé alternativy, co se dá dělat a kam se obrátit pro pomoc. Říkám si, jestli jste některou z nich zvažoval. Věřím totiž tomu, že stojí za zkoušku, a to i přesto, že všechny metody a terapie máte přečtené a říkáte si, že na Vás nezaberou. Popravdě mám o Vás celkem starost a říkám si, že byste si zasloužil mít někoho na své straně, před kým nemusíte nic tajit a může Vám být oporou. A není potřeba čekat, než se něco pokazí nevratně. Minimálně to můžete zkusit a třeba jen pro začátek vše probrat, stejně jako jste napsal do naší poradny. Může to být terapeut, pracovník kontaktního centra nebo člověk s podobnou zkušeností ve svépomocné skupině.

Žádná varianta není stoprocentní a určitě stojí hodně energie a práce, ale každý krok má cenu, každý posun se počítá.

Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.4.2019

Substituční program

Dobrý den ,od 14 let užívám tvrdé drogy v různém množství a v různých intervalech. Osm let jsem intenzivně užíval denně marihuanu a příležitostně ,ale velmi často pervitin.Asi od patnácti jsem užíval nepravidelně nitrožilně opium a perorálně pak diolan , kodein,DHC a bzd.Kvuli Hcv jsem na půl roku s některými drogami musel skončit ,ale stejně jsem užíval vysoké dávky BZD a marihuany.Hned po uzdravení jsem začal znova s pervitinem, alkoholem,a vším co šlo.Po nějaké době jsem přestal s marihuanou a začal brát vysoké dávky pervitinu téměř denně několik let,to mi přestalo dělat dobře a já se vrátil k opiátům,opiu,tramalu,DHC ,kodeinu ,morfiu ,a všem možným bzd hlavně rivotrilu.V tu dobu už jsem měl silnou fyzickou závislost. Nedavno jsem podstoupil 4 měsíční léčbu a hned po ukončení jsem zase začal .Absťák přišel již po první dávce opiátů.Nic mě nebaví a snahy změnit to po sedmnácti letech jsou marne.Rozhodl jsem se o ambulantní substituční lecbu ,myslíte že mi bude vyhověno?Poradite mi jak postupovat ,aby mě přijali a já se zbavil toho strašného kolotoče abstaku ,rausu ,stihomamu a absenci ,děkuji za odpověď Ejdž Ejdž Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Oceňuji, že se snažíte aktivně změnit Vaši situaci a dlouholetý vztah k užívání psychoaktivních látek. Rád bych Vám napsal, že absolvování několikaměsíční léčby může být do budoucna velmi solidním a stabilním základem pro budoucí vyléčení a to i přes to, že jste poté opět začal. Někdy se však i z těchto důvodů doporučuje domluvit si po ústavní léčbě tzv. doléčování (jako určitou pojistku), které představuje pravidelné docházení po určitý čas do ambulantního terapeutického programu (k psychologovi/terapeutovi). V rámci této služby je možné probrat některá důležitá témata a rizikové situace, které se standardně objevují při navrácení se zpět do prostředí, které měl člověk propojené s braním. Někdy pomůže až dlouhodobá léčba (obvykle na cca rok) v komunitě.

Substituční léčba je nyní určitě jednou z možností, kterou máte. Konkrétní vstupní podmínky Vám sdělí naši kolegové po zavolání na telefonní číslo: +420 776 289 116 (obecně bývají nastaveny takto), anebo lze oslovit i MUDr. Marka (substituce Suboxonem) a domluvit si s ním konzultaci. Nevidím důvod proč by Vám nemělo být vyhověno, nutno ovšem dodat, že např. u zmíněného kolegy/psychiatra může objednání nějaký čas trvat. K substituci metadonem i Suboxenem je možné připojit i terapeutickou podporu a docházení do Terapeutického centra, viz tento telefonický kontakt: +420 778 486 355.

Držíme palce. Poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.4.2019

Potíže po užití extáze a marihuany

Dobrý den ve středu jsem v 16 00 užil polovinu tablety extáze předtím jsem v 14 30 vykouřil 1g marihuany. Spát jsem šel 21 30 ve 4 30 jsem se vzbudil velice spoceny bylo velice nevolno a 2x jsem zvracel pak už jsem neusnul a také od té doby chodím velice často močit. Naposledy jsem měl mdma před 5 měsíci(nikdy jsem nekombinoval s jinými drogami) byly to ty samé tablety a nic takového jse mi nestalo a to jsem užíval i větší dávku. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno popřípadě jestli je to dlouhodobý problém a jestli je nějaké riziko kdybych v budoucnu někdy ještě mdma užíval? Děkuji za odpověď ChL Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Opravdu těžko soudit čím přesně byly Vámi popsané potíže způsobeny. Mohlo se jednat o kombinaci látek, nepříznivou reakci na některou z nich a roli mohl sehrát i fyzický a zdravotní stav. Také je zde možnost, že tableta extáze obsahovala nějaké jiné látky a příměsi. Nelze tedy ani říci, jestli se může jednat o dlouhodobý problém a jaké je riziko. Je však dobré mít na paměti, že užívání psychoaktivních látek sebou vždy nějaké to riziko nese.

Pokud by potíže s nevolností nebo častým močením přetrvávaly, bude namístě navštívit Vašeho lékaře a podstoupit prohlídku.

Zdraví poradna EXTC

 

 

skrýt odpověď ↑
5.4.2019

Marihuana, řízení

Dobrý den , chci se zeptat : byl jsem pravidelnym uzivatelem mariuhany cca 8 let pred mesicem jsem prestal hulit. Vcera jsem byl jsem fyzicky vyčerpaný z práce a nemohl jsem usnout tak jsem si potahl ze sklenenky 2x.outdooru. Tak decentně , kdy mohu usednout za volant abych měl čisté svědomí ? A popripade ze bych nalizal na orientacnich testech a šel na rozbor krve a zjisti mi ze jsem naposled hulil před týdnem budu bez trestu a sankce a mohu řidit aniž by proběhl proces obvineni atd. .děkuji vam moc za váš čas a vaši odpověď s pozdraven koudy ☺ Koudy Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Přesná doba detekce marihuany se odhaduje obtížněji vzhledem k většímu množství faktorů, které mohou hrát roli - viz tento náš text.

Bezpečnější tak může být (i vzhledem k Vašemu předešlému pravidelnému kouření marihuany), když budete počítat s možností detekce v řádu minimálně jednoho či dvou dnů - týden by měl představovat zcela dostatečnou dobu.

Faktem také je, že orientační drogové testy nebývají zcela spolehlivé a mají určitá specifika (falešnou pozitivitu atd.), o kterých si můžete přečíst např. ZDE. V případě testování na marihuanu je proto zásadní téma tzv. aktivních metabolitů THC, které se zjišťují pomocí následného krevního toxikologického rozboru v nemocnici a jedině ten je průkazný a přesný. Dané aktivní metabolity by v krvi již neměly být (či by jejich hladina měla být pod touto hranicí - opět hrubým odhadem) cca 12 - 48 hodin od posledního užití.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.4.2019

Kratom, doba detekce

Dobry den zajimalo by me jestli je možnost nalízat po pouziti kratomu.Jestli ano tak jak dlouho? Ve vašich tabulkach o tom neni ani zminka.Popripade jake jsou negativni nasledky pravidelneho pouzivani ? Žalud Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

začnu odpovědí na Vaši poslední otázku. O rizicích užívání kratomu si můžete přečíst např. v tomto a tomto textu. Největším nebezpečím pravidelného užívání vyšších dávek je vznik závislosti (a to fyzické i psychické).

Běžnými orientačními testy by kratom neměl být detekován. Teoreticky by však mohlo existovat riziko tzv. falešné pozitivity na některou z jiných standardních testovaných látek. Ta by mohla znamenat následné nasměrování na krevní toxikologický rozbor (do nemocnice), který je přesný a může odhalit široké spektrum užitých psychoaktivních látek. Co se týče doby zjistitelnosti - mělo by se jednat o min. 1 den od užití, vše však může ovlivnit a prodloužit celá řada faktorů (síla kratomu, frekvence konzumace, rychlost metabolismu, věk, váha atd.).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
4.4.2019

Mast a testy na drogy

Dobrý den, přítel kvůli práci absolvoval test na drogy a čekáme na výsledek. Jsme však nervózní z toho, že několikrát za sebou (naposledy cca 5 dní před testem) použil na tvář domácí konopnou mast. Mast byla dělaná z jedné malé rostliny, která nebyla usušena a nevím, zda to byl "samec" či "samice". Je nějaká pravděpodobnost, že se mu objeví v moči thc? Děkuji za odpověď. Petanka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Při použití konopné masti je za určitých podmínek možné, že se trochu THC dostane do těla. Například pokud byla mast připravena z rostliny s vysokým obsahem THC, je užívána několikrát denně ve velkém množstí nebo došlo k jejímu pozření. Nebude to však rozhodně takové množství jako při kouření marihuany či konzumaci jiných výrobků z ní. Obvykle se ale do těla spíše nedostane nic, viz článek ZDE. Po 5 dnech od mazání by testy tedy měly být s jistotou v pořádku.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
3.4.2019

Jak prokázat, že nic neměl

Dobrý den, přítele zastavila na silnici policejní kontrola a dávali mu testy z potu. Den predtim užil marihuanu , která se mu v testu ovšem neobjevila . Místo toho mu vyšel pozitivní metamfetamin. Žádnou takovou drogu neuzil. Šel na testy z krve a moci a tam to vyšlo také . Nyní se čeká na druhy posudek . Jediná možnost je , ze by mu dal někdo něco do pití, ovšem nic na sobě nikdy necítil . Nemáte nějakou radu či jak by se dalo prokázat ze nic neměl a nepřišel o papíry a musel platit pokutu , když vlastně nic neudělal ? Děkuji . Kateřina Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za dotaz. Pokud přítel nic necítil, je nepravděpodobné, že by mu někdo hodil něco do pití. Orientační testy z potu či moči však bývají často falešně pozitivní. Je dobře, že jel přítel na krev. Toxikologický rozbor krve by měl prokázat, o jakou konkrétní látku se mohlo jednat.

Pokud ten druhý posudek bude z toxikologického rozboru krve a Váš přítel metamfetamin (pervitin) neužil, mělo by se to podezření vyvrátit a o papíry by neměl přijít, stejně jako by neměl platit pokutu. Falešnou pozitivitu mohou způsobovat některé léky s obsahem pseudoefedrinu (Modafen, Nurofen atd.) a některá onemocnění (například ledvin).

Můžete se ještě obrátit na specializovanou právní poradnu, která se těmito případy přímo zabývá.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
2.4.2019

Marihuana, testy

Dobrý den chtěl bych se zeptat na délku detekce marihuany ze slin kouřil jsem mariuhuanu 5 let každý den před 2 měsíci jsem přestal a včera jsem si dal asi 5 potahů chci se zeptat jak dlouho to můžu nalízat na policejní testy drugwipe5s? Děkuji za odpověd Perny Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

konkrétní dobu detekce lze jen velmi těžko odhadnout vzhledem k velkému množství faktorů, které mohou hrát roli - viz tento náš text.

Bezpečnější však může být (i vzhledem k Vašemu pravidelnému kouření marihuany před několika měsíci), když budete počítat s možností detekce v řádu minimálně jednoho či dvou dnů. Napadá mne, že byste si pro jistotu mohl sám zakoupit orientační drogový test (např. přes internet či v lékárně) a otestovat se.

Závěrem nutno dodat, že orientační drogové testy nebývají zcela spolehlivé a mají určitá specifika, o kterých si ještě můžete přečíst např. ZDE. V případě testování na marihuanu je pak také zásadní téma tzv. aktivních metabolitů THC, které se zjišťují pomocí následného krevního toxikologického rozboru v nemocnici, který je jako jediný průkazný a přesný. Ty by v krvi neměly být odhalitelné (či by jejich hladina měla být pod hranicí - opět hrubým odhadem) cca 12 - 48 hodin od posledního užití.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
2.4.2019

Šňupací tabák a testy

Dobrý den zítra jdu pro potvrzení na řidičák a chcou po me moč. Chci se zeptat zda by lékař mohl zjistit ze užívám šňupací tabák. Děkuji za odpověď Franta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Franto,

děkujeme za dotaz. Nevím za jakým účelem po Vás chce lékař při potvrzení o řidičský průkaz test z moči. Pokud by se jednalo o test na psychoaktivní látky, měl byste o tom být Vy nebo Váš zákonný zástupce dopředu informován. Takové testy jsou většinou zameřeny pouze na nelegální látky, mezi které nikotin obsažený v šňupacím tabáku nepatří.

Pokud by se jednalo o test přímo na nikotin, pak bude záležet na tom, jak dlouhá doba uplynula od posledního užití šňupacího tabáku a provedení testu. Tuto látku lze v moči některými nákladnejšími testy odhalit až 10 dnů od posledního užití (viz tabulka testy).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.4.2019

Pokuta, splátkový kalendář

Dobrý den, chci se jen zeptat. Zda je možné uhradit pokutu kterou mi udělilo město, za řízení pod vlivem omamných a psychotropních latek. Formou splátkového kalendáře. A pokud ano, mohu řidičský průkaz získat už dříve nebo až po zaplacení celkové dlužné částky? Děkuji moc za odpověď. zdenka Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Co se týče Vašeho dotazu. Zde bych Vás přímo nasměroval na naše kolegy z bezplatné a anonymní drogové právní poradny A.N.O., kteří se na daná témata specializují. S nimi byste mohla detailně probrat standardní postup a konkrétní možnosti týkající se splátkového kalendáře, viz TENTO link.

Možností by také mohlo být informování se v rámci odboru dopravy příslušného městského úřadu ve Vašem městě, viz tento odkaz.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.4.2019

Drogové testy, doba detekce

Dobry den, patrim k tem co si obcas neco daji.. pravidelne neberu nic, a kdyz uz, jde o kouli nebo MDMA a hodne vyjimecne pervitin. Jedna se ale v prumeru cca o 4 dny v mesici a v malych davkach. chtel jsem se zeptat, za jakych podminek mi muzou chtit udelat testy na drogy pri silnicni kontrole? A kdyz bych byl k takovym testum vyzvan, po jak dlouhe dobe ‘nalizu’ zminovane drogy? Pr.: kdyz bych si dal v patek, tak kdy muzu s klidem sednout za volant..? Heh Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

podmínky, za kterých mohou být požadovány testy na drogy jsou jednoduše a detailně rozepsány např. v tomto textu. Co se týče doby, po kterou jsou uvedené substance zachytitelné prostřednictvím slinného testu - ta se liší podle typu testů, "síly" psychoaktivní substance, užitého množství a dalších faktorů. Svou roli při odbourávání z organismu hraje také zdravotní profil jedince, věk, váha a rychlost metabolismu.

Obecně lze říci, že MDMA a jí podobné látky (včetně pervitinu) jsou zachytitelné ve slinách cca 1 - 3 dny od posledního užití. V případě užívání extáze cca 4 x do měsíce by mohlo být bezpečnější počítat raději se střední či horní hranicí detekce. Je třeba však zároveň podotknout, že vše je trochu komplikovanější. Orientační drogové testy ze slin nebývají 100% spolehlivé a někdy vykazují tzv. falešnou pozitivitu (např. u osob, které nikdy nic neužily anebo u těch, kteří látku nekonzumovali delší dobu). Proto bývá optimálním postupem následné podstoupení krevního toxikologického testu v nemocnici, který je již zcela přesný a průkazný. Důležité je to i kdybyste něco užil, ale dostal byste se pod hranici 25 ng/ml látky v krvi, což je limitní hodnota pro pervitin i MDMA, od kdy je řidič posuzován jako pod vlivem.

Závěrem si neodpustím poznámku, že v rámci přístupu harm reduction (snižování rizik) jsou v případě MDMA doporučovány min. 2 - 3 měsíční pauzy mezi jednotlivou konzumací, aby se mozek (a rozkolísané hladiny jednotlivých neurotransmiterů) mohl opět zregenerovat.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.4.2019

Spalovač, řízení a drogové testy

Dobrý den. Můj dotaz se netýka přímo drog, posiluju a chci začít užívat spalovač (registrován jako legální výživový doplněk), který kromě kofeinu a aspirinu obsahuje i efedrin (30mg jeden typ, 60mg druhý). Moje otázka zní, mohu ho užívat když řídím? Nemužu mít kvůli efedrinu pozitivní drogový test? Děkuji za odpověď. Helier Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

spalovač, který obsahuje efedrin, může skutečně způsobovat falešně pozitivní test na drogy, konkrétně na amfetaminy. Při silniční kontrole by tedy orientační test na drogy mohl vyjít pozitivně a bylo by nutné absolvovat laboratorní vyšetření krve a moči. Užívání podobných přípravů pří řízení by mělo být uvedeno přímo výrobcem v příbalovém letáku.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
31.3.2019

Fentermin, riziko detekce

Dobrý den. Mám takový dotaz, nedávno jsem si koupila léky na hubnutí Phentermin, Koukal jsem dnes na složení a nějak se mi nezdá. Hubnutí jde dobře ale mám strach abych kdyby mě zastavila policie náhodou nenalizala. Předem dekuji za odpověď . Lala Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za dotaz. Při užívání Fenterminu nalízání při silniční kontrole opravdu hrozí, protože se jedná o psychostimulační látku ze skupiny amfetaminů. Jelikož je velmi příbuzná pervitinu, jejím dalším rizikem je vznik závislosti. Kvůli své rizikovosti by tento lék neměl být užíván bez lékařského dohledu, přičemž rozhodnutí o případném řízení automobilu by mělo být pouze v dikci lékaře, viz tento text.


Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
31.3.2019

Nepříjemný stav po marihuaně

Dobrý deň ja bi potrebovala odborní pomoc, pretože pred mesiacom som skúsila s kamarátkou mariuhanu po prvýkrát Asi tak cely joint ale predtým som ešte pila víno červene asi tak 3 poháre neviem aká silná marihuana bola ale viem že mi dobre nepadla fajčili sme vonku a keď sme prisly dnu domou tak som bola mimo reality nemohla som sa preprat panikarila som pretože má nemohli preprat cítila som že sa dusim nevidela som dobre nepočula som dobre a srdce mi začalo bit osto šesť ale som snažili sa má ukľudniť strašne som sa bála dávali na mna studenú vodu nepomohlo bolo to asi tak 4,5 hodiny v kuse strane mi bilo srdce a mala som hmatové halucinácie že umrieram a som sa triasla potom asi tak o 2hodiny som sa zabalila a snažila sa zaspať na druhý deň som vstala ako iný človek realitu som nevnímala správne cítila som že niečo nie je v poriadku strašne som bola vistrasena potom bolo všetko okej . A potom zase tak o pár dni som si išla ľahnúť s začalo mi bit srdce rýchlo akoby to bol infarkt utekala som na pohotovosť do rana sme čakali strašne má pichalo do srdca ale doktor povedal že nič mi nie je posielal má domou potom má to prestalo ,a na druhý deň zase strašne má pichalo do srdca do Chrbata neviem čo sa to stalo najprv bolesť začala a potom odišla ? Mala som us všelijaké myšlienky strašne musela som sa objednať k doktorovi všetko som mu povedala akoto začalo či to náhodou niesu psychické stavy on má poslal na vyšetrienie na skan srdca a pľúc a odber krvy čakám na výsledky . Us prešlo týždeň us nemám tie stavy zo srdcom ale boli má hlava celé dni pichá má jedna strana tvare a niekedy aj cela hlava všelikde , neviem dožije večer nemôžem späť mám cudne myšlienky niekedy sa zobudím zo spánku čo to môže bit neviete mi poradiť ďakujem Veronika Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Veroniko,

děkujeme za dotaz, ve kterém popisujete dlouhodobé nepříjemné zážitky a paniku po užití marihuany a ptáte se o co by se mohlo jednat. Aby nepříjemné stavy jaké popisujete přetrvávaly v takové míře ještě měsíc po užití není běžné. Je možné, že zážitek s marihuanou a následná panika u Vás spustily nebo urychlily nějaké psychické obtíže, jejichž příčina nemusí se samotným experimentem s marihuanou přímo souviset. Je dobře, že jste navštívila doktora a nechala se vyšetřit. Nicméně i vzhledem k tomu, že máte sama obavu, že se jedná spíše o psychické stavy, bude na místě vyhledat i pomoc psychiatra a podstoupit základní vyšetření.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 6836 → stránka: 12