Vyhledávání a filtrování dotazů

Již zopovězené dotazy poradny:

Filtrovat dle tématu:

Dle typu drogy:

Hledaný výraz:

Nalezené záznamy pro výraz kojení marihuana :

zobrazeno: 1-25 z 1146zobrazit stránku:

16.7.2019

Marihuana, testy z vlasů

Dobrý den dělám si vlasovi test na marihuanu kvuly ztrate řidičáku a rád bych věděl když sem v místnosti kde se kouří trava mohu i já mít z toho nález ve vlasech? I když trávu nekouřím 9 let díky Tomáš Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

při pasivním kouření marihuany je velmi nepravděpodobné, že byste měl pozitivní nález ve vlasech. Hypoteticky by se tak mohlo stát za předpokladu, pakliže byste byl opakovaně a delší dobu v uzavřené nevětrané místnosti a vdechoval přímo kouř. Zda je to ve Vašem případě možné, můžete ještě telefonicky konzultovat v některé ze specializovaných toxikologických laboratoří, kam jde i anonymně zavolat.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
1.7.2019

Marihuana a autoimunitní tyreoditida

Dobrý den, chtěla bych zkusit marihuanu, ale nevím, zda-li je to bezpečné, když mám autoimunitní tyreoditidu. Popřípadě, jaké jsou rizika a následky vykouření jednoho silného jointu? koštis Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

tento dotaz by bylo potřeba směřovat na specialistu, tedy na Vašeho endokrinologa.

V článcích, které se nám povedlo dohledat, je uvedeno, že marihuana ovlivňuje hladiny hormonů, a že by se lidé, kteří se léčí se štítnou žlázou měli kouření marihuany vyvarovat (viz např. zde).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
30.6.2019

Extáze, marihuana, ledviny

Ahoj, mám takovej dotaz - už celá léta mám problémy s častým močením - nezjistili mi v moči nikdy nic proto si myslím, že to muže být neurologickej problém, nebo problém s ledvinami. Přejdu k pointě - před pár dny jsem měla extázu, asi pulku, kombinovala jsem i s alkoholem - ne velký množství, ale vypila jsem si. Mnoho lidí má pak problém se vymočit pokud vím, u mně tenhle problém nebyl, močila jsem práveže ještě víc než běžně ale menší množství. A někdy jsem měla takový zvláštní pocity, že jsem ani nevěděla jestli se mi chce nebo ne. Pak jsem po pár dnech měla zase marihuanu a zase jsem měla tenhle jistý problém. Jen by mě zaujímalo jestli existuje nějaké vysvětlení co to muže být. Protože mně zajímá, zda je možné, že mám něco s ledvinami a jestli mi užívání extáze nebo marihuany muže nějak vážně poškodiť ledviny? Nebo jestli to muže mít nějaký vliv na dehydrataci organismu při užití. Nevím jestli jsem se zrozumitelně vyjádřila ale snad chápete. Lalala Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

začnu přímo odpovědí na Vaši poslední otázku. MDMA může představovat zvýšenou zátěž pro ledviny, například i z toho důvodu, že způsobuje hypertermiidehydrataci a za specifických okolností by tak mohlo hrozit nebezpečí jejich kolapsu. U marihuany o takovýchto vedlejších účincích informace nemám.

K Vašim případným problémům s ledvinami jakožto nelékař a navíc takto na dálku bohužel nejsem schopen poskytnout konkrétnější údaje. Stejně tak nedisponuji vysvětlením, o co by se mohlo jednat. K tomu by již bylo třeba navštívit obvodního lékaře a vše s ním probrat (nemusíte říkat, že vše bylo ve spojitosti s užitím psychoaktivních látek, pokud byste se na to necítila). Váš praktik by mohl udělat základní testy a případně Vás odeslat dál ke specialistovi.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
23.6.2019

Marihuana, zdravotní potíže

Dobrý den mám dotaz? Byly jsme v klubu a kamarád mi řekl jestli má sehnat marihuanu tak sem souhlasil, šli jsme ke mě domů a dali jsme si cca ve 3 hodiny ráno brko a asi po 5 práscích se mi začalo špatně dýchat, bušilo mi srdce a asi 2x sem měl takový tlak na hrudi nevíte co se stalo? Nebyla to moje první zkušenost s marihuanou! Trvalo to cca 3h. Lukin Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za dotaz. Nepříjemné psychosomatické stavy po užití marihuany, o kterých píšete nejsou neobvyklé a popisuje je vícero konzumentů. Příčin může být celá řada. První z nich se týká druhu marihuany s vysokým obsahem THC, která Vám nemusela sednout a mohla způsobit úzkostnou reakci. Mnoho současných vzorků marihuany bývá vyšlechtěno do opravdu silných odrůd s minimálním obsahem CBD (kanabidiolu), viz tento rozhovor, což může způsobovat psychické i tělesné potíže (a např. také záchvaty paniky aj.).

Dalším faktorem bývají specifika organismu. Každý jedinec reaguje na různé látky jinak, dané reakce se navíc mohou měnit i s délkou a intenzitou užívání. Mohlo by se tudíž jednat i o určitý varovný signál Vašeho těla, který se dalšímu kouření takto "brání".

Mohlo to také být způsobené tím, že jste kouřili pozdě v noci a navíc po akci. Únava ve spojení s marihuanou (a dalšími látkami, jako je alkohol apod.) obdobné potíže mohla způsobit. Na závěr se nabízí i případný zdravotní problém (např. se srdcem a oběhovou soustavou), k potvrzení by však bylo třeba podstoupit základní lékařské vyšetření (měření tlaku, tepu atd.) u Vašeho praktického lékaře.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.6.2019

Marihuana, testy

Ahoj, kouřil jsem ted poprvé trávu, jak dlouho ji ume můžou odhalit v testu z moči?dekuji za odpověd Dave Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Doba zjistitelnosti marihuany záleží na více faktorech, ovlivňuje ji např. síla marihuany (obsah účinné látky THC), rychlost metabolismu, tělesná konstituce, věk, váha atd. Z těchto důvodů není možné určit ji zcela přesně. Je však možné orientačně uvést, že u jednorázového užití by mělo jít v případě testů z moči o cca týden od posledního užití, viz naše tabulka Testy na drogy.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
26.5.2019

Marihuana, doba skladování

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jak dlouho vydrží marihuana "čerstvá"(tak aby měla svoje účinky) a když ji budu mít v krabičce která nepropouští zápach. Děkuji. Honza Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz, tato poradna se však primárně zaměřuje na pomoc lidem, kteří se v souvislosti s psychoaktivními látkami dostali do potíží a jejich blízkým (viz pravidla). Za tímto účelem doporučujeme prozkoumat spíše uživatelská fóra na internetu. Ohledně délky skladování marihuany relevantní informace bohužel nemáme.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.5.2019

ŘP a marihuana

Dobry den, bych potreboval vedet staty kde ti nevemou ridicsky prukaz, kdyz jsi hulil naposled 3 dny zpatky, a jestli se v cesku ta situace zmeni. Todle to je snad joke nejakej : D kdyz v Belgii tam je povoleno huleni primo za volantem. Milujuzivot Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

bohužel nejsme přímo právní poradna, zároveň se primárně zaměřujeme na pomoc lidem, kteří se v souvislosti s drogami dostali do potíží, proto bude má odpověď do určité míry omezená.

Praxe jednotlivých zemí je různá. Jsou vyžadovány různé testy a různě stanoveny limity pro detekci, někde se detekuje pouze aktivní THC, někde i metabolity, někde nejdřív záleží na zhodnocení policisty. Nicméně zrovna v Belgii existuje dle tohoto dokumentu také jasná hranice množství THC v krvi (viz str. 9), takže nepředpokládám, že je zde povoleno kouření marihuany za volantem.

Například dokument EMCDDA z roku 2018 "Cannabis and driving" zpracovává tuto problematiku podrobně a shrnuje současný stav. Mimo jiné se zde rozebírá souvislost množství THC v těle se zhoršenou schopností řídit, což je stále diskutované téma. Těžko říct, jestli se situace v ČR v dohledné době změní, přesto se čím dál více objevují podobné připomínky.

Pro další informace můžete zkusit kontaktovat ještě drogovou právní poradnu.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.5.2019

Marihuana, práce, detekce

dobry den, sem uživatelem trávy vic jak 10 let kazdy den si dam tak 2g ale vzdy vecer po praci. Kdyby mne v praci udělali testy sliny nebo moc a ja by to neuznal a kdyby sme pak jeli do nemocnici na odběr krve tak bylo by tan videt ze zrovna v ten moment nejsem podvlivem nebo jelikoz to uzivat kazdy den ve velkem a delsi dobu to nepůjde dokazat ze zrovna ted nejsem pod vlivem? Aby testy na krev ukázali ze nejsem pod vlivem kdy naposledy si muzu dat ( kolik hodin) pred testem aby bylo vidět ze nejsem pod vlivem pres den. Je tam naky množství ng/ml aby bylo vidět ze takove množství nemuze mit vliv. Děkuji vám za odpověď pepa Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Začnu Vaší poslední otázkou. Testování bývá ošetřeno v pracovní smlouvě (a v předpisech a směrnicích) daného zaměstnavatele, tzn. že se požadavky (a nastavení pravidel) mohou zásadněji lišit a to i na základě charakteru zaměstnání. Zároveň se přiznám, že jsem o limitech pro aktivní metabolity THC (jak jak je tomu např. v případě řízení vozidla, kde jsou stanoveny 2 ng/ml) v jednotlivých typech práce doposud nic konkrétního neslyšel. Pouze u alkoholu jsem objevil jasnou specifikaci viz tento text. Pro podrobnější informace ohledně testování ze strany zaměstnavatele můžete zkusit ještě přímo oslovit tuto bezplatnou drogovou právní poradnu, která se na obdobná témata specializuje.

Co se týče doby detekce aktivních metabolitů. Ta může být velmi individuální a výrazněji se lišit v závislosti na frekvenci užívání, síle marihuany, rychlosti metabolismu, věku, váze atd. Obecně je uváděno rozmezí cca 12 - 24 hodin od posledního kouření, umím si však představit, že by v případě takto dlouhodobého a velmi aktivního kouření marihuany dané metabolity mohly být dohledatelné i o něco déle a jejich hodnoty by se mohly snižovat pomaleji. Přesnější údaje bohužel napsat nedokážu, ty by Vám mohly zprostředkovat pouze toxikologické testy.

Zdraví EXTC

skrýt odpověď ↑
10.5.2019

Marihuana, těhotenství

Dobry den, myslim jsi ze jsem tehotna no jeste to nemam potvrzene. Kazdopadne bych se rada sverila s mojim problemem. Ja i pritel jsme dlouhe roky kazdonenni kuraci marihuanny (kourime tak 4 jointy denne plus minus). Jsme v celku uspesny a mame sporadanou a stalou praci v nemecku kde i zijeme. Ja kourim tak cca 10-11 let denne a pritel jeste dyl. K tomu dost casto pije pivo, da si tak ctyri kousky po praci a nekdy i vic. Ja nepiju vubec a take nic jineho neberu. Jsem ale dost hubena, merim 168cm a vazim 47kg, to ale mame celkem v rodine a hubena jsem odjakziva ale vzhledem na okolnosti co se tyce me vahy a navyku chtela jsem se zeptat jestli to nemuze mit nejaky hrozny dopad na miminko ktere si budeme chtit nechat? V zadnem pripade bych mu nechtela nijak ublizit. Navic jsem pred 10 lety prodelala 3 miniinterupce. Urcite bych chtela s travou skoncit aspon v obdobi tehotentstvi a nasledneho kojeni a nebo to aspon minimalne omezit tak moc jak jen to pujde. Nikdy jsem se prestat ani nepokousela protoze k teto rostline mam kladny vztah a tak z toho zacinam mit docela hruzu ze to nezvaldnu. Navic mi hodne pomaha pri depresich ktere me obcas postihuji, bolestech atd. A to vic jak nejake prasky co jsi koupim bez predpisu v lekarne. Svymu gynekologovi se bojim sverit protoze v nej nemam duveru. Byla jsem tam zatim jenom jednou na prohlidce takze ho ani neznam a tak nevim kam se s timto obratit. Nasla jsem ale Vasi poradnu, kde jsem se docetla a nasla spoustu uzitecnych informaci no porad mam potrebu se sverit a zeptat se. Moc Vam dekuji za odpoved a preji pekny den. Pappita Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny a za důvěru. Moc oceňuji, že se snažíte k případnému těhotenství přistupovat odpovědně a přemýšlíte nad tím, jak neohrozit sebe a miminko. Zároveň rozumím tomu, že máte po mnoha letech kouření marihuany obavy z toho, jak bez ní zvládnout bolesti a deprese.

Co se týče možného dopadu, sice zde nejsme přímo lékaři, ale podle dostupných informací by vliv na vývoj plodu měl být v rané fázi těhotenství spíše minimální. I tak se však doporučuje nic neriskovat a vysadit ji co možná nejdříve poté, co zjistíte, že jste těhotná (při plánovaném těhotenství je doporučováno ještě před otěhotněním). Je proto pochopitelně optimálním řešením ji nadále neužívat a zcela vysadit, přičemž pokud by Vám víc vyhovovalo pozvolné snižování, lze postupovat i takto.

Pokud se nepodaří přestat hned, je vhodné alespoň se snažit co nejvíce snížit rizika, tedy co možná nejvíce omezit (užívat menší množství a prodlužovat intervaly bez marihuany), vyhnout se kouření a zplodinám z marihuanových cigaret (lze využít např. vaporizér), užívat marihuanu s nízkým obsahem THC atd.

Stejně tak důležité může být probrání celé situace s partnerem a například jeho minimálně omezení této psychoaktivní látky, jelikož se stává, že Vaše chutě (odborně craving či bažení) na marihuanu by mohly být ovlivněny také jeho konzumací anebo alespoň nastavení základních pravidel, respektive přístupu k marihuaně a společnému soužití (její nekouření doma atp.).

Nemáte-li v Německu možnost terapeutické podpory v rámci plánovaného vysazení marihuany, která by mohla být takto na začátek velmi efektivní, tak doporučuji vyzkoušet TUTO online léčbu. Najdete zde užitečné nástroje pro kontrolu užívání, praktické přehledy a tipy, jak přestat a také možnost individuálních konzultací s osobním garantem prostřednctvím chatu. Variantu by mohla představovat i terapie přes Skype. Do budoucna by se mohly ještě hodit TYTO tipy a rady, jak minimalizovat nebezpečí tzv. re/lapsu.

Držíme Vám palce. Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
25.4.2019

Marihuana - abstinenční příznaky

Dobrý den 10 let denne kouril sem mariuhanu, prestal sem již druhy týden a dotaz prosim je ze nemam chut k jidlu cetl sem ze nespavost je normalni tu taky mam je mozna nechut k jidlu abstinenci priznak nebo si to namlouvam diky moc. Vader Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. V prvé řadě bych Vás chtěl ocenit za rozhodnutí přestat s kouřením marihuany, po 10 letech denního užívání to jistě nebylo snadné. Nespavost i nechutenství patří mezi abstinenční příznaky spojované s jejím kouřením, takže zde opravdu může být souvislost a nemusí jít jen o namlouvání.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
18.4.2019

Marihuana, detekce a nucená léčba

Dobrý den, rád bych se dotázal jak dlouho budou detekovatelné CBD a THC v mém těle(moč a krev). V posledních 2 týdnech jsem měl 3x marihuanu střední síly(průměrná dávka), šlechtěná a 3-4x venkovní odrůdu, od posledního užití je to dnes 5 dní(nejsem pravidelný uživatel, jen bylo dost příležitostí a setkání). Vážím 83kg, mám 178c, téměř 17 let, metabolismem mezomorf spíš k endomorf., nachodím přes 10 000 kroků denně. Proč se ptám? Mám za dva měsíce jít na prohlídku k lékařce a je jistý odběr moči i krve. Lékařka mi už jednou odebírala krev, zřejmě našla zbytek pokud se něco po marihuaně drží v krvi i po 6-10 dnech (jedno užití) a naposled ještě před těmi posledními 6-7i užitími kde jsem měl asi 3 dny předtím. Tam jsem si jistý že se našlo, protože následovně volala mým rodičům že udělá vše pro to aby mě dostala do léčebny, že bych se měl léčit a jsem nemocný, vím že jde o dost přehnanou reakci a hodně lidí hulí pravidelně i mladších a bez postihu proto je to blbost. Rád bych věděl jestli k tomu má oprávnění, když by souhlasil jeden z mých rodičů a jak tomu předejít? Myslím že jeden z důvodů proč jsem pod takovým nátlakem je diagnoza depresí starší 7 měsíců a předepsané léky(nešlo o tak vážnou věc, pubertální období kdy se člověk trápí se sebou a hledá se, vše je v pořádku), neberu medikaci od prosince a poprvé poté jsem hulil až v poslední době. Lékařka proto asi tolik reaguje, není však ochotná si mě vyslechnout a tvrdí svoje. Pro shrnutí: Jak dlouho to bude detekovatelne v krvi, moči, případně kolik? Mohu tomu předejít? Jaký si mám držet nadhled a jak se chovat? Kdyby vás napadlo něco co dodat, tak prosím. Děkuji za odpověď občasný uživatel Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. I přes Váš velmi podrobný popis faktorů, které hrají v době možné detekce bezesporu roli, není možné tento čas přesněji určit. Přibližné doby detekce naleznete v této tabulce na našem webu. Pokud máte vyšetření podstoupit za dva měsíce a marihuanu jste kouřil naposled před 5 dny, je téměř jisté, že výsledky testu budou negativní.

Chápu Vaše obavy i pocit nespravedlnosti ohledně situace ve které jste. Nicméně ohledně práv Vašich rodičů a toho za jakých přesně podmínek Vás mohou nedobrovolně poslat do léčení, bude lepší obrátit se na online Právní poradnu A.N.O., která se na oblast práva specializuje, případně na lékařskou poradnu. Z těchto podmínek pak bude vycházet i to, jak této nedobrovolné léčbě předejít a jak se chovat. Mohu pouze předpokládat, že zásadním faktorem bude jistě abstinence od marihuany a dalších látek. Důležitou roli také může hrát i Vaše spolupráce v současné léčbě včetně správného užívání předepsané medikace a celkové spolupráce s lékařem.

Dále mě napadá, že by mohlo být fajn vyhledat podporu například ve formě terapie nebo poradenství a vytvořit tak prostor, pro řešení jak akutních problémů a situace ohledně léčby, tak hledání sebe sama a procházení náročných období. Tato možnost by navíc mohla být kladně hodnocena i ze strany rodičů, případně lékařky, která trvá na tom, že Vás dostane do léčebny.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
18.4.2019

Marihuana, testy

Jako dlouho lze vystopovat marihuanu v krvi i moči po 9i uzitich? Tadeáš Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Tadeáši,

přesnější časový údaj je bohužel nesnadné odhadnout vzhledem k množství faktorů, které dobu detekce mohou ovlivňovat (síla marihuany, frekvence kouření, věk, váha, rychlost metabolismu atd.). Rámcově však můžete vycházet z těchto informací z naší tabulky Testy na drogy.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
11.4.2019

Marihuana, testy

Dobrý den Pred dvěma dny jsem si dal s kamarady travu,ale mel jsem jenom jeden potah a dneska jsem byl v nemocnici kde jsem byl na odběru krve. Co myslíte najdou to u mě a popřípadě co bych mel delat kdyz to najdou? Adam Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Adame,

jednalo-li se o běžný odběr krve, tak danou látku nenajdou, jelikož ji ani nebudou hledat (k jejímu odhalení je třeba speciální krevní toxikologický test). Pokud byste podstoupil zmíněný toxikologický test, tak po dvou dnech a vykouření takto malého množství existuje vysoká pravděpodobnost, že by marihuana již detekována nebyla, viz naše tabulka Testy na drogy.

Máte-li z odhalení marihuany obavy a došlo-li by snad k takové situaci, tak vše můžete zkusit ještě probrat např. na Modré lince nebo na Lince bezpečí a zvážit různé možnosti, jak o všem mluvit s rodiči anebo také jak se k jejímu užívání postavit do budoucna. Přece jen i vzhledem k nízkému věku, kdy se Váš organismus teprve vyvíjí, bych Vám chtěl napsat, že by mohlo být důležité odložit její kouření minimálně na později - alespoň do chvíle, než budete dospělý.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
9.4.2019

Marihuana, motání hlavy

Dobrý den, jsem uživatel marihuany přibližně 1,5 roku a to každý den. Nebyl den, kdy by nebyl minimálně 1 joint. Množství se lišilo od 1g až po 5g. Nyní jsem byla v zahraničí na dovolené 2 měsíce, kde jsem si za tu dobu zahulila pouze 3x. Neměla jsem s tím žádný problem z ničeho nic si měsíc nedám. Pouze na začátku se mi motala hlava prvních 10 dní, šle k žádnému lékaři jsem nesla, usoudili jsem pouze abstinencni příznaky a nechtěla jsem být někde,, za blázna’’ kterému chybí marihuana. Po návratu domu, jsem si opět zakourila, a stav mám na omdlení, pocit ze nemohu dýchat, motá se mi hlava, nemohu stát na nohou, vypiju v zápětí klidně 2l vody. A takový stavy mám až do teď. ( třeba měsíc) s tím ze jsem třeba zkusila nehulit 4 dny a pak jsem to znova zkusila, ze zvědavosti, co budu mít za stav. A trvá to až do teď, nemohu si ani jednou potáhnout protože mi je hned na omdleni. Nevíte jak to je možné ? Děkuji OG Kush Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Takto výrazně nepříjemné stavy po užití marihuany a při jejím vysazení, které popisujete, nejsou příliš obvyklé. Nicméně v poslední době se v poradně setkáváme i s podobnými problémy a to o něco častěji než dříve. Je však obtížné takto na dálku a bez podrobnější znalosti situace a Vašeho zdravotního stavu odhadovat, čím by mohly být způsobeny, navíc v týmu nemáme lékaře.

Mám-li se alespoň obecněji vyjádřit napadá mne několik základních hypotéz. Stává se běžně, že při dlouhodobějším pravidelném užívání marihuany opravdu může organismu při jejím vysazení trvat nějakou dobu, než se zregeneruje a stabilizuje. S tím mohou být spojeny například potíže se spánkem, únava, ale i například bolesti hlavy nebo nepříjemné pocity. Ty by pak měly během několika dní až týdnů od ukončení užívání pozvolna ustávat. Motání hlavy, problémy s dýcháním a pocity na omdlení mohou také signalizovat nějaký zdravotní problém, například kolísavý, vysoký či naopak nízký krevní tlak. I samotná marihuana může negativním způsobem ovlivňovat srdeční činnost, cévní soustavu a krevní tlak (rychle snižovat či naopak zvyšovat). Zároveň se tento typ obtíží někdy objevuje při vysokém stresu nebo u psychicky náročných stavů či psychických onemocnění. Pokud tedy během následujících dní nebudete cítit úlevu a potíže nebudou ubývat, doporučuji raději vyhledat lékaře a podstoupit vyšetření, abyste odhalila příčinu potíží. Zároveň doporučuji se nyní užívání marihuany snažit vyhnout, minimálně do doby, než se budete cítit dobře.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
8.4.2019

Pervitin, marihuana a nepříjemné pocity

Dobrý den, potřebuji radu. Včera jsem užila malé množství pervitinu (poslední měsíc si dávam čas od času velmi malé množství na učení) a asi po 4 hodinách jsem užila marihuanu, malý joint, ale ze silné trávy. A tím to všechno začalo, chvíli po dokouření jsem začala mít nepříjemné pocity, hrozně rychle mi bušilo srdce, viděla jsem špatně a stále se to zhoršovalo, až jsem nakonec po cca půl hodině skončila tak, že jsem seděla u otevřeného okna, abych mohla aspoň dýchat čerstvý vzduch a hrozně jsem se klepala, chvílemi to přestalo, ale klepala jsem se (s přestávkami) cca hodinu, měla jsem sucho v ústech a srdce se mezitím uklidnilo. Pak jsem usnula a ráno jsem se pořád cítila divně, ale dalo se to zvládnout. Ovšem potom jsem šla zase spát, probudila jsem se asi ve 2 ráno s tím, že se vrátily ty včerejší nepříjemné sravy-ne úplně, ale cítila jsem se divně a dokonce jsem se asi 10 minut klepala. Nyní jsou 3 hodiny ráno a já píšu, protože nevím, co se se mnou děje a kdy to zmizí. Děkuji za odpověd.:) help123 Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

rozumím tomu, že byste potřebovala odpověď ideálně ve chvíli, kdy jste psala tento dotaz, bohužel to není v možnostech naší poradny. Pokud přece jen v době, kdy k Vám dorazí tato odpověď, budete pociťovat ještě nějaké potíže, je na místě obrátit se osobně na lékaře nebo třeba psychologa. Mohou provést příslušná vyšetření, určit, o co se jedná, a pomoci Vám potíže zmírnit.

Je však také pravděpodobné, že vše postupně odeznělo a dalo se do pořádku. Zkrátka jak pervitin, tak marihuana (obzvláště ta silná) umí podobné stavy a pocity vyvolat. Může se přitom jednat o zdánlivě malé množství anebo o množství, které předtím nikdy podobné potíže nezpůsobilo. Vše je velmi individuální a pokaždé mohou hrát roli různé faktory - momentální zdravotní stav, psychické nastavení, častější užívání bez dostatečné regenerace (několikrát v měsíci lze považovat již za celkem časté užívání), stres, kombinace více látek apod.

Každopádně je vhodné dopřát tělu odpočinek a dodržovat zásady správné životosprávy (dostatek tekutin, vitamínů a minerálů, pravidelná strava a spánek apod.).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
5.4.2019

Marihuana, řízení

Dobrý den , chci se zeptat : byl jsem pravidelnym uzivatelem mariuhany cca 8 let pred mesicem jsem prestal hulit. Vcera jsem byl jsem fyzicky vyčerpaný z práce a nemohl jsem usnout tak jsem si potahl ze sklenenky 2x.outdooru. Tak decentně , kdy mohu usednout za volant abych měl čisté svědomí ? A popripade ze bych nalizal na orientacnich testech a šel na rozbor krve a zjisti mi ze jsem naposled hulil před týdnem budu bez trestu a sankce a mohu řidit aniž by proběhl proces obvineni atd. .děkuji vam moc za váš čas a vaši odpověď s pozdraven koudy ☺ Koudy Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Přesná doba detekce marihuany se odhaduje obtížněji vzhledem k většímu množství faktorů, které mohou hrát roli - viz tento náš text.

Bezpečnější tak může být (i vzhledem k Vašemu předešlému pravidelnému kouření marihuany), když budete počítat s možností detekce v řádu minimálně jednoho či dvou dnů - týden by měl představovat zcela dostatečnou dobu.

Faktem také je, že orientační drogové testy nebývají zcela spolehlivé a mají určitá specifika (falešnou pozitivitu atd.), o kterých si můžete přečíst např. ZDE. V případě testování na marihuanu je proto zásadní téma tzv. aktivních metabolitů THC, které se zjišťují pomocí následného krevního toxikologického rozboru v nemocnici a jedině ten je průkazný a přesný. Dané aktivní metabolity by v krvi již neměly být (či by jejich hladina měla být pod touto hranicí - opět hrubým odhadem) cca 12 - 48 hodin od posledního užití.

Zdraví Vás poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
2.4.2019

Marihuana, testy

Dobrý den chtěl bych se zeptat na délku detekce marihuany ze slin kouřil jsem mariuhuanu 5 let každý den před 2 měsíci jsem přestal a včera jsem si dal asi 5 potahů chci se zeptat jak dlouho to můžu nalízat na policejní testy drugwipe5s? Děkuji za odpověd Perny Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

konkrétní dobu detekce lze jen velmi těžko odhadnout vzhledem k velkému množství faktorů, které mohou hrát roli - viz tento náš text.

Bezpečnější však může být (i vzhledem k Vašemu pravidelnému kouření marihuany před několika měsíci), když budete počítat s možností detekce v řádu minimálně jednoho či dvou dnů. Napadá mne, že byste si pro jistotu mohl sám zakoupit orientační drogový test (např. přes internet či v lékárně) a otestovat se.

Závěrem nutno dodat, že orientační drogové testy nebývají zcela spolehlivé a mají určitá specifika, o kterých si ještě můžete přečíst např. ZDE. V případě testování na marihuanu je pak také zásadní téma tzv. aktivních metabolitů THC, které se zjišťují pomocí následného krevního toxikologického rozboru v nemocnici, který je jako jediný průkazný a přesný. Ty by v krvi neměly být odhalitelné (či by jejich hladina měla být pod hranicí - opět hrubým odhadem) cca 12 - 48 hodin od posledního užití.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
31.3.2019

Nepříjemný stav po marihuaně

Dobrý deň ja bi potrebovala odborní pomoc, pretože pred mesiacom som skúsila s kamarátkou mariuhanu po prvýkrát Asi tak cely joint ale predtým som ešte pila víno červene asi tak 3 poháre neviem aká silná marihuana bola ale viem že mi dobre nepadla fajčili sme vonku a keď sme prisly dnu domou tak som bola mimo reality nemohla som sa preprat panikarila som pretože má nemohli preprat cítila som že sa dusim nevidela som dobre nepočula som dobre a srdce mi začalo bit osto šesť ale som snažili sa má ukľudniť strašne som sa bála dávali na mna studenú vodu nepomohlo bolo to asi tak 4,5 hodiny v kuse strane mi bilo srdce a mala som hmatové halucinácie že umrieram a som sa triasla potom asi tak o 2hodiny som sa zabalila a snažila sa zaspať na druhý deň som vstala ako iný človek realitu som nevnímala správne cítila som že niečo nie je v poriadku strašne som bola vistrasena potom bolo všetko okej . A potom zase tak o pár dni som si išla ľahnúť s začalo mi bit srdce rýchlo akoby to bol infarkt utekala som na pohotovosť do rana sme čakali strašne má pichalo do srdca ale doktor povedal že nič mi nie je posielal má domou potom má to prestalo ,a na druhý deň zase strašne má pichalo do srdca do Chrbata neviem čo sa to stalo najprv bolesť začala a potom odišla ? Mala som us všelijaké myšlienky strašne musela som sa objednať k doktorovi všetko som mu povedala akoto začalo či to náhodou niesu psychické stavy on má poslal na vyšetrienie na skan srdca a pľúc a odber krvy čakám na výsledky . Us prešlo týždeň us nemám tie stavy zo srdcom ale boli má hlava celé dni pichá má jedna strana tvare a niekedy aj cela hlava všelikde , neviem dožije večer nemôžem späť mám cudne myšlienky niekedy sa zobudím zo spánku čo to môže bit neviete mi poradiť ďakujem Veronika Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Veroniko,

děkujeme za dotaz, ve kterém popisujete dlouhodobé nepříjemné zážitky a paniku po užití marihuany a ptáte se o co by se mohlo jednat. Aby nepříjemné stavy jaké popisujete přetrvávaly v takové míře ještě měsíc po užití není běžné. Je možné, že zážitek s marihuanou a následná panika u Vás spustily nebo urychlily nějaké psychické obtíže, jejichž příčina nemusí se samotným experimentem s marihuanou přímo souviset. Je dobře, že jste navštívila doktora a nechala se vyšetřit. Nicméně i vzhledem k tomu, že máte sama obavu, že se jedná spíše o psychické stavy, bude na místě vyhledat i pomoc psychiatra a podstoupit základní vyšetření.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
28.3.2019

Marihuana, antidepresiva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co potenciálně hrozí nebo jak riskantní je kombinovat antidepresiva (Elicea 10mg 1 denně) a denní intoxikaci thc (cca 6 malých jointů). Léčím se s poruchou identity, lehkou sociální fóbií a ocd. Momentálně studuji druhým rokem vysokou školu a depresivní stavy které mívám mi skoro znemožňují studovat. Mám v hlavě neustálý zmatek. Kvůli toho, abych se dokázala soustředit ve škole a pak se ještě zvládla učit právě hulím. I na doporučení své psycholožky jsem opakovaně žádala mou psychiatričku o změnu léků nebo navýšení dávky, abych nemusela hulit, ale byla schopná se zklidnit a soustředit. Ona ale po tom, co zjistila, že na AD kouřím trávu, zaujala naprosto striktní postoj takový, že by mi neměla předepisovat léky žádné. Zároveň mi bylo naznačeno, že řešením mých problému by mohlo být zanechání studia, proto že na to možná prostě nemám. Já na to ale mám. Jen mám taky problém v hlavě. Už dávno jsem přemýšlela o změně psychiatra, teď se ale bojím, že pokud budu s užíváním thc upřímná, žádný lékař mě nebude chtít přijmout od péče. Proto se lehce ptám na radu i co se týče toho, kam bych se mohla obrátit. Zároveň nevím, jak dlouho je možné bezproblémově kombinovat AD a thc a kam až to může zajít. Děkuji a přeji hezký den aNeta aNeta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

díky za dotaz. Je dobře, že spolupracujete s psycholožkou, a že se snažíte svou situaci řešit, abyste mohla dále studovat. V Brně lze otevřeně mluvit o užívání psychoaktivních látek s psychiatrem Ronaldem Markem, můžete ho kontaktovat na tomto telefonním čísle a domluvit si konzultaci.

Posouzení, zda lze při léčebě antidepresivy užívat marihuanu je právě na psychiatrovi. Je nutné zohlednit možné přínosy, a zda stojí nad riziky. Obecně se totiž kombinování THC a AD nedoporučuje, protože marihuana rozkolísává hladinu serotoninu a dopaminu v mozku, kterou se antidepresiva snaží stabilizovat. Kouření marihuany tak může jít proti léčbě.

Ještě mě napadá, že v Brně můžete oslovit organizaci Práh, kde lze čerpat informace o tom, jak skloubit studium a boj s duševními potížemi.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
28.3.2019

Nalížu po týdnu?

Dobrý den,chtela bych se zeptat kdyby mi dělali stěry zda nalížu. Marihuanu jsem měla před týdnem a ještě ke všemu jenom dva prásky. Děkuji za odpověď Aneta Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Aneto,

děkujeme za dotaz. Pokud myslíte testy ze slin, tak zde by se měla doba možného odhalení při jednorázovém užití marihuany pohybovat maxiálně do 48 hodin od užití. Při pravidelném užívání velkého množství to však může být i do 7 dnů.

Informace o testech jsou podrobněji rozepsány v této naší orientační tabulce.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
25.3.2019

Jak dlouho je v těle marihuana?

Dobrý den, byl jsem pravidelným uživatelem marihuany cca 7 let. Marihuany jsem se nedotkl už měsíc a když jsem šel dobrovolně na testy na přítomnost kanabinoidu tak mi vyšel pozitivní test z moči. Jak dlouho muže ještě být kanabinoid přítomny v těle? Cca 3 roky 5 x týdne se věnuji sportu (MMA a silové sporty). Pavel Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Pavle,

přibližnou dobu detekce marihuany můžete najít v této naší tabulce. Platí přitom, že vliv má pravidelnost užívání, ale také síla a množství užívané marihuany nebo rychlost metabolismu a podobně. Pokud jste užíval pravidelně, dá se předpokládat, že pro Vás bude platit horní hranice doby detekce, která může skutečně být až měsíc. Zároveň je to ale individuální a teroreticky to může být i o něco delší doba. Sport je nicméně dobrá varianta, jak odbourávání marihuany z těla mírně podpořit.

Můžete si zakoupit také volně prodejné testy na drogy a konkrétní dobu ve Vašem případě vysledovat přesněji. Výsledky testů také můžete ještě konzultovat s toxikologickou laboratoří.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
19.3.2019

Marihuana, testy

Zdravím jsem dlouhodobý uživatel marihuany nehulil jsem už 5 dnů chtěl jsem se zeptat zda když mě bude policie testovat pri kontrole zda nalizu nebo ne děkuji David Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

při dlouhodobém/frekventovaném kouření marihuany by 5 dnů v případě orientačních drogových testů ze slin ještě nemuselo stačit (viz naše tabulka Testy na drogy). Na druhou stranu je třeba dodat, že screeningové (orientační) drogové testy nebývají 100 % spolehlivé a za relevantní (a přesné) je možné považovat pouze krevní toxikologické testy a zjišťování konkrétních hodnot aktivních metabolitů THC v těle. Ty z těla nejčastěji mizí přibližně v rozmezí 12 - 24 hodin od posledního užití. Obecně se však doporučuje marihuanu pro jistotu nekouřit (obzvlášť u pravidelných uživatelů) minimálně 48 hodin před jízdou.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
17.3.2019

Marihuana, sebekritické myšlenky

Dobrý den, jsem v životě celkem šťastná, jako každý, mám i já obláčky, ale o ni vážého nejde Jediné s čím mám problem je trochu sociální fobie a pocit toho, že se na mě každý zlobí a že pořád dělám všechno špatně Mám známeho, který mi tvrdí, že se musím uvolnit a k tomu mi pomuže marihuana Já jsem drogy nikdy nezkoušela a ani nepiji alkohol, jsem tedy celkem silný kuřák, a já jsem mu to odsouhlasila, nemám problém s tím to zkusit, jediné, čeho se bojím je první reakce, bojím se, že mi bude extrémně špatně od žaludku, nemám ten pocit uplně v lásce, nerada zvracím Myslíte, že je dobré to zkusit a nabít si čumák, nebo to nemám vůbec zkoušet? Děkuji za odpověď a přeji hezký den ExMachine Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkujeme za oslovení naší poradny. Co se týče Vaší otázky týkající se experimentu s marihuanou a možných rizik či pozitiv v souvislosti se sociální fóbií a uvolněním, tak za mě pokládáte velmi důležitý dotaz a oceňuji, že se snažíte informovat před případným vyzkoušením této psychoaktivní látky a nejdete do toho po hlavě.

Ze zkušeností z přímé adiktologické praxe (a z dotazů našich klientů) bych Vám chtěl napsat, že marihuana by teoreticky mohla mít uklidňující efekt, zároveň však existuje nezanedbatelné riziko zcela opačného působení a zesílení úzkostného prožívání (obzvlášť u té silné, která má vyšší procento THC). Více informací můžete najít v tomto článku. Výsledný efekt může ovlivňovat mnoho různých faktorů, které zahrnují mimo jiné citlivost vůči účinkům dané substance, set a setting atd. V rámci přístupu harm reduction (snižování rizik) bych Vás chtěl proto podpořit k opatrnosti a k důkladnému zvažování, zdali v tomto ohledu riskovat.

Na závěr bych rád ještě dodal, že naprosto rozumím tomu, že hledáte možnosti, jak omezit nepříjemné sebekritické myšlenky. V tomto kontextu mne napadá o něco bezpečnější alternativa, a sice docházení na terapii a probrání témat, o kterých jste se rozepsala, s psychologem/terapeutem (viz tento náš text).

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑
13.3.2019

Marihuana, testy

Dobrý den, mám akutní dotaz. Dnes 13.3. jsem šla k doktorce kvůli bolesti a usoudila jsem že je to zánět močových cest, přišli jsme k doktorce a udělala mi test z moči a v té chvíli řekla JEN že tam mám moc bakterii a velký nález a že mi dá antibiotika a že mi pošle vzorek moči na bakteriologii. Chci se zeptat zda by na tomto vyšetření na té bakteriologii mohli najít thc. Jsem nestálý uživatel, tuto látku jsem požila poprvé po 7mi měsících a pouze jednou v malém množství a bylo to přesně před 14ti dnama. A pokud by ho našli jaký postup by byl dál, volali by doktorce a doktorka mamce nebo rovnou sociálku a dozvěděla by se to škola? Eli Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Součástí bakteriologického vyšetření moči kvůli zánětu běžně test na drogy není. Pokud by Vás Vaše lékařka chtěla testovat na drogy, musel by k tomu být vážný důvod a také souhlas zákoného zástupce. V tuto chvíli by to tedy mělo být v pořádku.

Zároveň 14 dní po jednorázovém užití marihuany je už obvykle všechno THC z těla vyplaveno a pozitivní test nehrozí, viz TATO naše tabulka.

V případě, že bystě někdy v budoucnu byla Vaším lékařem vyšetřena na drogy s pozitivním výsledkem, bude Váš lékař informovat Vaše rodiče. Zda to bude hlásit na sociálku (a ta pak případně ve škole), pak záleží na konkrétní situaci. Dětští lékaři jsou povinni oznámit orgánu sociálně právní ochrany dětí (sociálka) skutečnosti nasvědčující tomu, že dítě vede zahálčivý nebo nemravný život. Záleží tedy, jak by Váš lékař jeden pozitivní test vyhodnotil a zda by měl ještě nějaké důvody se domnívat, že jste v ohrožení a je potřeba to hlásit.

Na závěr si dovolím připomenout, že užívání marihuany ve Vašem věku s sebou nese i další rizika kromě odhalení v testech. Více si o marihuaně můžete přečíst v článku ZDE.

Zdraví poradna EXTC

 

 

 

 

skrýt odpověď ↑
13.3.2019

Marihuana v moči, detekce

Dobrý den, už jsem k vám do poradny psal. Ptal jsem se jak dlouho může být detekována v moči. Psaly jste, že do měsíce. Já už jsem dnešním dnem dva měsíce vyřadil Marihuanu že svého života, a dělám si od prvního měsíce každý tyden den a dnes je to 2mesice a tyden a přesto je test na moč stále pozitivní. Chodím běhat piju 3litry vody denně chodím do sauny plavat a používám urologické čase na čištění a přesto je to pozitivní. Hledám radu jak to dostat z těla ven. Už je to neúnosné. Děkuji za odpověď Vaclav Kliknutím zobrazíte odpověď ↓
 

Dobrý den Václave,

situace, kterou popisujete není obvyklá a rozumím tomu, že je to pro Vás velmi nepříjemné. V našem týmu však není toxikolog, takže další a podrobnější informace nemáme. Doporučuji, abyste zkusil zavolat na nejbližší toxikologii (anebo přímo do tohoto pracoviště, s kterým máme dobré zkušenosti) a vše detailně probral.

Jediné co mě napadá (po takto dlouhé době od nekouření marihuany) je možnost falešně pozitivního testu. Ta by mohla být zapříčiněna i užíváním různých léků či např. onemocnění ledvin či jater, viz tento text (a "false positives"). Můžete také zkusit zakoupit jiný typ testu, anebo si můžete zaplatit testy v nejbližší toxikologické laboratoři, které jsou přesné.

Zdraví poradna EXTC

skrýt odpověď ↑

zobrazeno: 1-25 z 1146zobrazit stránku: