Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

2-FMA HCl - Je legální?

5.6.2023

Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je látka 2-FMA hcl na seznamu zakázaných látek... 2-FMA tam je, ale nevím, jak je to s 2-FMA hcl. Nedávno si mě zavolali na celní správu kvůli právě zmíněné látce, dokonce si pro mě přišli až do školy. Po dlouhé a neuvěřitelně nudné konverzaci mě propustili (co jsem jim tam řekl je asi všem jasné). Jak je to tedy s tou legalitou? A pokud je látka legální (je skoro na každém rc shopu dostupná k zakoupení) je možné ji objednat aniž bych se dostal do dalších potíží?

40645
 

Odpověď

Dobrý den,

2-FMA je, jak sám píšete, látka uvedená na seznamu návykových látek. Pod tabulkou je možné se dočíst, že sem spadají různé podoby této látky včetně jejich solí atd. a patří sem tedy i 2-FMA HCl (hydrochlorid), což je běžná forma této drogy. Jedná se tedy o nelegální látku. Právní rizika plynoucí z nakládání s ní, si můžete přečíst například na stránkách této online právní poradny. Pokud byste potřeboval nějakou právní radu, tak se v rámci zmíněného odkazu můžete obrátit i na jejich poradnu, která je zdarma a anonymní.

Z dotazu nevím, jaké jsou Vaše plány, pokud by se Vám podařilo 2-FMA zakoupit. Nutno však říci, že užívání stimulantů má svá rizika, včetně velkého potenciálu vzniku závislosti. Více si můžete přečíst například na tomto odkazu (v AJ). Podobně jak tomu bývá u většiny látek z kategorie nové syntetické drogy, tak i zde platí, že i když už je tato droga nějakou dobu na scéně, tak je stále nedostatek výzkumů a studií, které by přesně popisovaly její účinky a možná rizika.

 

Zdraví poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality