Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Aurorix a Kanna, Kratom

1.6.2023

Dotaz

Beru aurorix už asi 5 let nebo víc. Teď k tomu občasné kombinuji kratom. Nikde sem nezažila žádný problém v této kombinaci. No včera jsem poprvé zkusila Kannu - přírodní extrakt asi 0,035 g, takže opravdu jen málo. No bylo mi strašně zle. Horko-zima, nevolno, všechno bylo takové "lehké"... Musela sem si na tři hodiny lehnout a násilím se nutit mít zavřené oči... Mohl to být serotoninový syndrom? Mohla to být způsobené kombinaci aurorixu co beru a Kanny? Nebo spíš jsem si vzala i tak velké množství? Děkuji

40642
 

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za dotaz a otevřenost. Obecně lze říci, že kombinování léku Aurorix s látkami, které mají serotoninergní účinek (tedy zvyšují množství uvolňeného serotoninu tím, že blokují jeho zpětné vychytávání), je poměrně dost riskantní a opravdu může vést k serotoninovému syndromu. Kanna je sice přírodního původu, ale některé alkaloidy v ní obsažené působí taktéž jako inhibitor zpětného vychytávání serotoninu, čímž se dostáváme k tomu, že kombinace Kanny a Aurorixu je rovněž velmi riziková. 

Potíže, které popisujete, tedy mohly být opravdu symptomem velkého množství uvolněného serotoninu a počínajícího serotoninového syndromu. Na tomto místě bych Vás chtěla varovat, že serotoninový syndrom může skončit i fatálně. Zároveň nevím, zda Vás lékař upozornil, že Aurorix je poměrně specifický lék a jeho kombinování s dalšími léky či psychoaktivními látkami obecně je poměrně komplikované. Narážím tím na to, že ani Vámi vyzkoušená kombinace s kratomem nemusí být bez rizika. Už i u něj se začínají objevovat zmínky o možném serotoninovém syndromu, když byl užit v kombinaci se serotoninergickou látkou. 

Zdraví drogová poradna EXTC

 

 

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality