Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Chci skončit s marihuanou

4.5.2023

Dotaz

Dobrý den
Už je to pomalu 10 let co nějak kouřím trávu. Někdy bylo období kdy hodně a někdy míň ale vlastně sem ji kouřila skoro furt. Teď po té dlouhé době sem si už uvědomila jak je pro mě těžký bez trávy být,už třeba poslední 3 roky vždy kouřím hlavně před spaním abych usnula a když spím někde mimo domov bez trávy už nemůžu usnout a cítím že mám určitý absťák. Uvědomuji si že to není dobrý a vždy sem říkala že můžu klidně přestat,ale teď když nekouřím dva dny tak už na sobě pociťuju ten absťák nemůžu spát mám hodne myšlenek a vždy si radši teda zakourim aby byl klid ale vím že tohle není cesta. Píšu pro to že chci změnu,ale bojím se to změnit sama protože sama sem to nikdy nezvládla,rodičům to říkat nechci ne že by to nevěděli že kouřím trávu ale netuší jak se to pro mě stálo už vážný. Proto se ptám na nějakou cestu zda mám navštívit už nějakou protidrogovou léčebnu,úplně bych si nepřála aby mě někde zavřeli na odvykacku ale zase vím že je potřeba tohle vyřešit .
Díky moc 

40629
 

Odpověď

Hezký den,

díky za Váš dotaz, který se týká Vaší snahy přestat s užíváním marihuany, které začalo negativně ovlivňovat Váš život. Předně bych chtěla ocenit Vaše odhodlání pro změnu, o které píšete. Vnímám, že se jedná o velké rozhodnutí a přijde mi moc fajn, že hledáte způsoby, jak se v tom podpořit.

V Praze je hned několik možností, na koho se můžete v tomto případě obrátit. Věřím, že nebude hned potřeba nastupovat do pobytové léčby, spíš bych doporučila oslovit kolegy z ambulantních služeb, kam je možné pravidelně docházet a společně pracovat na Vámi zmiňované změně. Co se týče služeb, které by Vám mohly být v tomto nápomocné, tak můžu doporučit Adiktologickou ambulanci pro mladistvé a dospělé, kterou provozuje společnost Sananim a sídlí na Praze 1, nebo Ambulantní služby společnosti Progressive na Praze 2, případně ještě Adiktologickou a AT ambulanci společnosti Drop-in na Praze 5. Více o tom, jak pracují a co od spolupráce očekávat se můžete dozvědět v přiložených odkazech.

Pokud byste se zatím třeba necítila na osobní setkání, je možné využít také program online léčby "Končím s hulením", který je určen právě lidem, kteří užívají konopné látky a rádi by s tím přestali. Základní program "Končím s hulením" je koncipován na 6-8 týdnů, dle možností a přání člověka, který jím prochází a dle jeho individuálního postupu léčbou. Daná osoba prochází připravené úkoly, zaznamenává chutě, pracuje na motivaci a zvládání rizikových situací, přičemž vše pravidelně konzultuje aktuální se svým osobním garantem.

Zdraví drogová poradna EXTC!

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality