Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Kokain a alkohol

28.2.2024

Dotaz

Dobrý den,
mám dotaz ohledně občasného užívání kokainu zhruba jednou za měsíc s kombinací s alkoholem na party akcích. Jsem naprosto zdravý (preventivní prohlídka u lékaře před měsícem) a po vyprchání netrpím negativními stavy (dojezdy) ani fyzickými problémy. Kokain aplikuji pouze šňupáním. Kokain beru pouze od jednoho zdroje. Co se složení kokainu týče, samozřejmě nemám laboratorní rozbor ale dle účinků si myslím, že je na poměry kvality v ČR velice kvalitní (údajně 70%). Můj dotaz zní zdali tato frekvence užívání může mít nějaký negativní dopad na zdraví? Chápu, že jsem na drogové poradně, ale i tak věřím ve Váš objektivní a nezaujatý názor.
Děkuji a přeji hezký den.
M.N.

40788
 

Odpověď

Dobrý den,

přijde mi moc fajn, že se snažíte zjistit možná rizika, která jsou pro tuto kombinaci látek typická. Pravdou je, že na každého může mít Vámi popisované užívání různý dopad, vstupuje do toho spousta faktorů, jako je Váš celkový fyzický a psychický stav, tendence k závislostem, zdravotní anamnéza atd.

Kombinace kokainu a alkoholu bývá častá, je však poměrně nebezpečná. V rámci intoxikace kokainem totiž dochází k tomu, že člověk nepociťuje tolik opilost a pije pak nad svoji běžnou míru. Dochází tak k poškozování jater a dehydrataci. Užívání kokainu je samo o sobě velmi zátěžové pro kardiovaskulární systém, s čímž je spojené zvýšené riziko srdečních a mozkových příhod.

Píšete, že kokain užíváte zhruba jednou měsíčně. To je doba, která se uvádí jako minimální potřebná k tomu, aby tělo mělo dostatek prostoru k potřebné regeneraci. Ráda bych Vás podpořila v tom, abyste na pauzy mezi party myslel a svému tělu tento odpočinek dopřál. I to je jeden ze způsobů, jak se vyhnout možnému rozvoji závislosti. Je dobré myslet i na další tipy, které vedou k bezpečnějšímu užívání kokainu.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality