Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Menší účinek drog. Čím to je?

21.5.2024

Dotaz

Zdravím, dříve jsem testovala spoustu drog od léků až po různé nové látky a vždy to na mě mělo menší účinek než na partnera, ja měla i problém to někdy vubec poznat, váhově jsme měli stejné množství. Chci se zeptat zda nevíte čím to mohlo být způsobeno? Něco musí pravděpodobně blokovat receptory, na které látky účinkují. Dělaly to jen některé druhy látek. Není možné zda to mohlo byt způsobeno sníženou funkcí štítné žlázy nebo odstranění žlučníku? Zároveň mě zajímá ještě jedna věc, po všech opio látkách od makovic az po lékové formy, me vždy extrémně bolely záda/hruď, mohl to způsobovat i obsažený codein v některých opio produktech. Bohužel jsem o těchto dvou problémech nikde nic nedohledala ani v zahraničíních článcích. Tak se zkouším doptat zde. Ohledně bolestech po opio, jsem byla i u lékaře, měla jsem strach a tam vyšetřit pouze ekg a nic vic.

40879
 

Odpověď

Dobrý den,

faktorů, které mohou ovlivňovat účinky drog a léků je opravdu mnoho. Může to být individuálními vlastnostmi a citlivostí Vašeho organismu a psychiky nebo zvýšenou tolerancí k látce. Stejně tak může dojít k nějakému ovlivnění i skrz štítnou žlázu a žlučník, například kvůli vlivu na metabolismus. Další faktory mohou být i z kategorie set a setting, případně kombinování, či vysoká frekvence užívání látek. Také mě napadá, že pokud stavy porovnáváte vůči jednomu člověku, tak hraje obrovský vliv i jeho citlivost a vše zmíněné, které nemusí být vždy „normální“.

Ohledně bolesti zad a hrudi po opioidech se mi také nepodařilo dohledat nic, co by tento problém popisovalo. Mezi běžnými nežádoucími účinky tohle zmíněno není. Bolesti jsou obecně uváděny jako projev spíše abstinenčních příznaků po opiátech. Pokud jste měla, nebo máte některé z léků na lékařský předpis, tak by bylo ideální tento problém konzultovat přímo s lékařem, který by měl mít mnohem více zkušeností. Případně se obrátit přímo na nějakého doktora, kterého bohužel v této poradně v týmu nemáme. Pokud Vám bolesti nebo jiné obtíže přetrvávají, tak bych Vás chtěl podpořit v tom, absolvovat důkladné lékařské vyšetření.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality