Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Nespavost po MDMA

21.1.2023

Dotaz

Dobrý den, zajima mě takový zvláštní “problém” dříve jsem celkem dost kalil, jezdil na festaky, a téměř každý víkend party, kde jsem bral mdma, a pak ráno vždycky na spraveni trochu meth. Nikdy jsem nejel více dni, vždycky vikendovky. Jde mi o to ze když teď jdu na party a třeba i jen piju, nebo dam minimální dávku mdma, pervitin jsem uz neměl dlouhou dobu a nikdy nechci. Tak proste pak ráno nemůžu usnout a podaří se mi to vždycky až večer. Poruchy spánku mám, ale tohle mi přijde zvláštní. Je možné, ze si moje tělo z dlouhodobého hlediska zvyklo na to, ze když jsem vzhůru do rána tak automaticky spánek až další večer ? Přes den jsem pouze trochu unavený, ale jakmile začne odpoledne tak jsem normálně funkční, je to zajimavy, z mého okolí to nikdo moc nechápe, nevim jestli to zrovna brát jako výhodu.
A ještě mě zajima jeden dotaz jestli hrozí nějaká interakce SSRI ad a ketaminem. Díky moc za zpětnou vazbu a hezky večer, dneska snad uz s krásným spánkem :D

40580
 

Odpověď

Hezký den,

stav, který popisujete, je po užití MDMA celkem běžným jevem. Droga může narušit přirozený spánkový cyklus organismu, což ztěžuje usínání nebo udržení spánku po užití drogy. Hodně záleží na dávkování a koncentraci MDMA v substanci, kterou užijete. Pokud byste se chtěl podobných vedlejších účinků vyvarovat, zvážila bych vyzkoušení nižších dávek. Také může být nápomocné věnovat pozornost přípravě na party v podobě vydatného jídla, v průběhu akce doplňovat tekutiny a na druhý den doplnit základní vytamíny a minerály, které můžou pomoci regeneraci a hodně odpočívat. Následně můžete pozorovat, zda se situace nějak mění.

Co se týká interakce SSRI antidepresiv a ketaminu, tak podle tabulky kombinace látek jsou SSRI antidepresiva v kombinaci s ketaminem zařazena v kategorii s nízkou mírou rizika. Někdy je ketamin dokonce využíván k léčbě depresí společně se SSRI antidepresivy. Jedná se však stále  o experimentální léčbu a kombinance těchto látek není zcela bez rizika. Studie uvádějí, že užívání ketaminu spolu se SSRI antidepresivem Sertralin (Asentra, Zoloft), může zvýšit nežádoucí účinky, jako jsou závratě, ospalost, zmatenost a potíže s koncentrací. Případnou kombinaci užívání těchto dvou látek doporučujeme raději probrat s Vaším lékařem. 

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
11.03.2023
"Brain we are" - Kratom, psychdelika, psychonautství a harm reduction

Zajímáte se o psychedelika, harm reduction? Nebo byste se chtěli dozvědět něco více o kratomu, je...

Více ...
30.01.2023
Nikotinové sáčky - Webinář pracovníků Centra prevence v Brně

Zajímavý webinář zaměřený na nikotinové sáčky, jejichž užívání nabírá na popularitě hlavně mezi m...

Více ...
15.01.2023
Syntetické kationty v MDMA

V rámci hudebního festivalu Imagination, který proběhl v listopadu 2022 byla ve třech jednotlivýc...

Více ...
11.12.2022
Možnosti podpory v drogové závislosti

Kde najít podporu ve snaze dostat se z drogové závislosti? Někdy může být těžké se v tom vyznat,...

Více ...
Všechny aktuality