Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Odvykání pervitin

3.6.2023

Dotaz

Dobrý den. Před dvaceti lety mě přítelkyně přemluvila k pervitinu nosem. Chodil jsem s ní cca 2 roky a dávali jsme si tak dvakrát do měsíce. Po rozchodu jsem s tím přestal ale už to bylo v mé hlavě že něco takového je. Po třech letech jsem v práci potkal kolegu který mi dal ale opět jsem pár let bral příležitostně. Pak jsem změnil zaměstnání a byl pár let klid. Po pár Letech jsem potkal bývalou přítelkyní a nechal jsem se přemluvit dát si do žíly. Ten pocit blaha je stále v hlavě a pokaždé když mi někdo nabídne tak neodolam. Beru cca 1x za dva měsíce, pokaždé když mi někdo nabídne. Dost často se budím s pocitem jako nájezdu když jsem si dal poprvé žilou. Prostě je to silnější. Mám tři děti a ženu. Nechci je vystavovat tomu že jednou něco vyvedu. Z důvodu mého společenského postavení jsem toto z nikým neřešil. Lze se léčit anonymně? Dekuji

40644
 

Odpověď

Hezký den,

předně bych chtěla moc ocenit Vaši snahu situaci řešit. Z toho, co píšete, je znát, že situaci dlouhodobě sledujete a uvědomujete si možnou škodlivost svého počínání. Pokud byste uvažoval o pobytové léčbě v nějaké komunitě či léčebně, tak tam bohužel možnost anonymní léčby není, protože je hrazená ze zdravotního pojištění. Existují nicméně i soukromé kliniky, které nabízí větší diskrétnost, člověk si však vše platí sám.

Pokud však zatím stále užíváte příležitostně, ačkoliv pociťujete, že se intenzita stupňuje, tak doporučuji obrátit se na kolegy z Terapeutického centra ve Zlínském kraji, kde poskytují anonymní, ambulantní podporu lidem, kteří se potýkají s problémy spojenými s užíváním návykových látek. Je možné je kontaktovat kterýkoliv všední den a telefonicky si domluvit termín prvního setkání, kde Vám kolegové detailněji představí možnosti spolupráce s nimi. Kontakty a více informací o Terapeutickém centru ve Zlíně naleznete v přiloženém odkaze. 

Zdraví drogová poradna EXTC.

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality