Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Testování kvality ketaminu

7.11.2023

Dotaz

Dobrý den. S kamarádem jsme se před několika týdny rozhodli "testovat" námi vybrané substance. Snažíme se maximalizovat bezpečnost, mít trip sittera, kvalitní set a setting atd. Některé už máme za sebou, každopádně se objevil první problém. Na řadu přišel ketaminový trip. Sehnat ketamin dalo docela práci, a měli jsme obecně obavu o "čistotu" ketaminu, proto jsme si objednali tester na tuto látku. Bohužel tester nepřišel do pátku, ve který jsme trip chtěli podstoupit. Odměřili jsme si tedy každý 50mg a šňupli, aniž by jsme o podstatě substance věděli (prostě jsme to riskli). Učinek byl přesně takový, jaký by měl ketamin mít. Cítili jsme disociováni, malátně, unaveněji, měli jsme snížený práh bolesti, ztěží jsme se pohybovali a obecně jsme cítili, že pokud by jsme si dali "víc", poslalo by nás to jinde. Účinek trval zhruba hodinu, vrchol ovšem pouze půlku. Včera ale přišel tester, tak jsme pro jistotu látku chtěli otestovat a zde nastal problém. EZ test kit na Ketamin se nezabarvil do barvy, která by měla ukazovat přítomnost ketaminu. O jakou látku se tedy může jednat? PCP by tuším v takové dávce už mělo velmi nemilé následky. Vzhled prášku byl přesně takový, jaký má ketamin mít - bílý prášek s odlesky, se silně hořkou až citrusovou chutí. Může se jednat o nějakou náhražku ketaminu? Připadně jakou? Nebo se může stát, že EZ test kit není věrohodný? Předem děkuji za odpověď.

40727
 

Odpověď

Dobrý den,

předem bych Vás chtěla moc ocenit za zodpovědný přístup, který popisujete. Je vidět, že k užití látek přistupujete s respektem a s důrazem na bezpečnost. Mám jen potřebu raději připomenout, že je dobré si dávat i dostatečně velké pauzy mezi jednotlivými experimenty, aby se Váš organismus stihl plně zregenerovat a neurochemie se vrátila do normálu.

Ve svém dotazu opravdu popisujete stav, který způsobuje ketamin. Podobné účinky pak mohou způsobovat buď právě Vámi zmiňované PCP, které by ovšem v takovém množství mohlo být opravdu velmi nebezpečné, nebo pak DXM, kterého byste ale naopak museli užít podstatně větší množství k požadovanému stavu. Zároveň je ale také možné, že prášek, který jste sehnali není čistý ketamin, ale bude s příměsí ať už něčeho výše zmíněného, nebo klidně i jiných látek.

Píšete, že se test nezbarvil do barvy, která by měla ukazovat přítomnost ketaminu, ale nepíšete, jaká výsledná barva byla - zda se vzorek nezbarvil vůbec, či jen byla barva jiná, což by teoreticky mohlo napovědět. Každopádně žádný z těchto druhů  testů není naprosto spolehlivý a nikdy se nevyrovná laboratornímu rozboru. Je možné, že se stala chyba na Vaší straně (způsob zacházení s testem, množství testovaného vzorku apod.), ale je klidně také možné, že se k Vám dostal chybový test, záleží i na jeho expiraci nebo na tom, jak s ním bylo kde zacházeno. Všechny volně prodejné testovací kity jsou pouze orientační a nelze se na ně 100% spoléhat.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality