Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

THC v moči

17.6.2024

Dotaz

Dobrý den , potřebovala bych poradit ptám se všech okolo jídlo nebo a nechápe co je špatně .... Už 44 dni sem nezhulila thc a testy z moci mi furt vycházejí pozitivní .. vsude píší 1-30 dni piju citron vytimain c i mléko noc nepomáhá. Nemohu být nějak nemocná ?? Děkuji za brzkou odpověď

40897
 

Odpověď

Dobrý den,

obecně se píše, že THC se může v moči ukazovat i více než měsíc. Jeden výrobce testovacích proužků dokonce uvádí, že při pravidelném užívání se může THC v testu zobrazovat i po dobu 3 měsíců. To, jak dlouho se tělo zbavuje látek je velice individuální, záleží na Vašem metabolismu, zdravotním stavu a na tom, jak dlouho a v jakých dávkách jste THC užívala. Někdy je potřeba dopřát tělu opravdu delší čas na regeneraci.

To, co zmiňujete s obavou, jestli nejste nemocná, souvisí s pojmem falešná pozitivita. Testy z moči jsou pouze orientační a nelze se na ně úplně spoléhat. Falešně pozitivní výsledek může mít několik příčin od horší kvality testu, přes špatné nakládání s ním až po Váš zdravotní stav nebo třeba to, zda užíváte nějaké léky. Z výzkumů vyplývá, že falešně pozitivní test na marihuanu může způsobit i onemocnění ledvin, cukrovka nebo jaterní onemocnění.

Můžete tedy nejprve zkusit více druhů testů od různých výrobců, zároveň je možné, že bude stačit jen ještě několik dní počkat, že Vám pak THC metabolity z těla odejdou a v testu se již ukazovat nebudou. Pokud však pozorujete i jiné příznaky a necítíte se dobře, bude dobré navštívit svého lékaře.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality