Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Trittico, antidepresiva, MDMA

17.7.2022

Dotaz

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, beru ad trittico (pouze 50mg). Je nebezpečné když si dam o víkendu na akci mdma (v krystalicke formě), popr. když lék par dnů před na chvíli vysadim ? S mdma už z dřívějška mám zkušenosti a nikdy mi po ni nebylo zle. Díky za odpověď.

40542
 

Odpověď

Dobrý den,

je moc dobře, že si zjišťujete kontraindikace léků. Léčivá látka trazodon, kterou antidepresiva Trittico obsahují, působí na serotoninové receptory a její metabolity obsahují látky podobné metamfetaminu. Typy reakcí s MDMA tak mohou být dvě. Nejčastěji trazodon sníží efekt působení MDMA, takže si stav, který užití této látky provází, neužijete tak, jako jindy. Zároveň také ale u Vás může z důvodu konzumace dvou serotonergních látek nastat tzv. serotoninový syndrom. Ten se projevuje bolestí hlavy, pocením, nevolností, zvracením, halucinacemi, třesem, tachykardií, vysokým tlakem a může být i životu nebezpečný.

Užití jiné psychoaktivní látky v období, kdy užíváte antidepresiva, bude narušovat jejich léčebný proces, proto bych Vám doporučila tuto kombinaci a případné vysazování opravdu zvážit. U těchto antidepresiv může doba úplného vyloučení z organismu trvat týden či dva, takže vysazení pár dní před akcí nebude mít dostatečný efekt. Ideální by samozřejmě bylo zkonzultovat tuto kombinaci se svým lékařem/psychiatrem.

Pokud se i přesto rozhodnete látku užít, doporučujeme postupovat pode zásad bezpečného užívání a zároveň k sobě mít někoho střízlivého, kdo se o Vás postará při případné nežádoucí reakci.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

30.09.2022
Podcastový díl o poradně EXTC

Zajímá vás, jak funguje internetová poradna EXTC? Jaké k nám chodí nejčastější dotazy či s&n...

Více ...
15.09.2022
Renesance v používání psychedelik?

V době mezi 50. a 70. lety 20. století zažíval výzkum psychedelik obrovský boom. Poté došlo...

Více ...
19.08.2022
Moudrost traumatu v Brně

„Celá základní myšlenka západní medicíny, že lidé jsou navzájem oddělenými jednotlivci s od...

Více ...
12.08.2022
Psychedelická terapie v undergroundu

Jak z mnoha výzkumů vyplývá, represivní přístup v otázce drog není to pravé ořechové. J...

Více ...
01.08.2022
Party sezóna s Hard&Smart

Jezdíte přes léto na festivaly a jiné akce? Tak se podívejte, jestli tam není program Hard&Sm...

Více ...
Všechny aktuality