Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Trittico, Neurol, alkohol

15.8.2023

Dotaz

Dobry večer,zajímá mě Vás názor ,či kompetentní odpověď k mému životnímu problému.Od 13let občas užívám marihuano,alkohol též od těch let,nyní je mi 32let,v životě jsem si hodně prožila..ztrátou tátou atd dále..mám diabet 1.typu,zavyslim na inzulinu,od 13.let.Alkoholu holdují bohužel dá se rict od mich 13.let..poté jsem se dostala do zivota s přítelem,který již sedi zavolat pánbůh on mě cca od 16let dostal do světa drog,víceméně pervitinu.Poté jsme se rozešli a já ho milovala a svět se mi dá se rict víceméně bohužel zhroutil….brala jsem pouze nosem ,každé dvě hodiny,s kombinaci rumu,samozdrejme cigaret ve velkém množství a marihuany.Samozdrejme jsem brala vitaminy na imunitu ,především béčko cecko i decko.Teď jsem se již po těch letech zotavila,poněvadž mě to hodně vzalo než dalo a dále s tím nemíním a nechci pokračovat,chodím ke svému obvodnimu lékaři,který mi předepsat Tritiko prolong a na žaludek ,poněvadž samozdrejme vše má své,bohužel..Teď jsem dva měsíce bez ničeho a kecim to tritikem a neurolem,což samozdrejme vím,ze i tato látka je návykové,ale bez ni fungovat nedokážu.mám Asi dle mého abstinecni příznaky ,typu halucinace,bušení srdce a stále únavy.Omezila jsem rum vůbec ho nepiju pouze občas par piv,ikdyz bych sebedůvěru chtěla ,tak to momentálně schopna zvládat nejsem,marihuanu již též vůbec nekourimpouze to,co jsem již psala.Zajímá mě a chci se zeptat,zda-lípou je dobre kombinovat tritiko pro long 250mg a neurolem a alkoholem..jinak stavy nedokážu zvládat…Mám za to,ze se zde objevují nějaké abstinecni příznaky,které znamenají u mě osoby ,únavu,stav ,takový,ze nemám k ničemu chuť atd,a absolutní vyčerpání pocity úzkosti,dá se rict i bláznovství,zvracení,a úplně vyčerpání mého organismu,skrz ještě můj diabetem 1.typu.Již nevím,co dělat a též jsou věci,které se neříkají,ikdyz v rodině máme lékaře,který si mysli ,ze je třeba léčení..Velmi Vám Dekuji za odpověď.A v mem případě si toho velmi vážím,s pozdravem.

40689
 

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za dotaz a za Vaši otevřenost. Popisujete své zkušenosti s užíváním látek a problémy, které Vám to přináší. Ráda byste zjistila, zda je v pořádku kombinace léků a alkoholu, které aktuálně užíváte. Bohužel nemáme v týmu doktora, tudíž nedokáži určit, jakou roli ve Vašem případě může hrát i fakt, že máte diabetes.

Léky Trittico a Neurol by neměly být kombinovány s alkoholem. Důvodů je více, jedním z nich je riziko útlumu dechového centra. Dalším, z mého pohledu velmi podstatným důvodem, je zásah do léčebného procesu. Alkohol sám o sobě může depresivní a úzkostné stavy prohlubovat, tudíž jde jeho užívání přímo proti Vaší snaze se s těmito problémy vyrovnat. Rozumím tomu, že během intoxikace alkoholem může mít člověk pocit, že mu to dokonce i pomáhá. Je však potřeba myslet na dlouhodobější dopad na Vaše tělo a psychiku.

Jak sama píšete, u Neurolu je velké riziko vzniku závislosti, která bohužel přichází po velmi krátké době jeho užívání. Stavy únavy a absolutního vyčerpání, které popisujete, mohou opravdu souviset s abstinenčními příznaky. Napadá mě, že by bylo ideální zkusit oslovit přímo místního odborníka - psychiatra, který se na problematiku užívání psychofarmak přímo specializuje. Výsledkem může být například jiné dávkování léku Trittico, případně výměna za lék jiný, který Vám bude lépe sedět a nebudete mít potřebu nepříjemné stavy řešit Neurolem či alkoholem.

Při léčbě psychických potíží bývá efektivní propojení farmakologické a psychologické léčby. Ve Vašem kraji působí kolegové z Laxusu, kteří se na pomoc při řešení užívání léků a s tím spojených problémů, zaměřují. Máte za sebou už dlouhou cestu, na které jste zvládla odbourat pervitin i marihuanu ze svého života. Ráda bych Vás podpořila v tom, abyste na to teď nebyla sama a nebála se říct o podporu.

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality