Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Užívání kratomu

24.4.2023

Dotaz

Kratom - ze začátku sem si myslel že to dám bez toho ale pak sem si řek že to zkusím, kvůli problémum v rodině jsem stím začal. Občas to bylo fajn ale občas ne a tím jsem začal zvišovat dávky. Nyní jsem na 6 až 7 dávkách přes 5g. Už to nevážím odeberu čajovou žičkou a hotovo. Ale už pár týdnů zjištuji že mě to psyhicky nepomáhá a když jsem zkusil cca 3x dát si pouze tři dávky za den tak se projevuje syndrom neklidných nohou dále návaly horka nebo zima. I nálada výbuch nebo slzy.

40623
 

Odpověď

Dobrý den,

ve Vaší zprávě popisujete. jak jste kvůli problémům v rodině začal s užíváním kratomu. Chvílemi to pomáhalo, ale postupně jste zvyšoval dávky a v současné době už pozitivní vliv na Vaši psychiku nevnímáte. Zato však popisujete nepříjemné věci, které lze zařadit mezi projevy závislosti na této látce viz např tento text.  Nevím, na co se vlastně chcete zeptat, ale působí to na mě tak, že mám potřebu napsat, jaké jsou možnosti v případě, kdybyste chtěl s užíváním kratomu skončit nebo omezit.

V prvé řadě by mohlo být nápomocné vyhledat nějaké odborné pracoviště, kde by s Vámi mohli situaci pravidelně konzultovat a podporovat Vás v odvykání. V rámci Břeclavi se můžete obrátit například na některé kontaktní centrum. Tam by Vám mohli pomoci vybrat vhodnou službu podle Vašich potřeb, případně sami poradit. Kromě řešení užívání kratomu vnímám za důležité zaměřit se i na to, proč jste ho začal užívat, a to jsou problémy v rodině. V tomto ohledu by mohla být nápomocná například terapie nebo poradenství, kam by Vás také mohli v rámci kontaktního centra nasměřovat. Pokud to je možné, tak je vždy dobré pokusit se získat oporu v někomu blízkém z Vašeho okolí, komu důvěřujete.

Obecné rady k vysazování kratomu, které se mohou hodit i když se nerozhodnete pro konzultaci s odborníky, jsou hezky shrnuty v tomto našem dotaze.U zmiňovaného syndromu neklidných nohou někomu pomáhá buď horká vana (teplo uleví od bolesti svalů a prokrví nohy), a nebo naopak druhý extrém - ledová sprcha. Taky je dobré doplnit kvalitní hořčík a obecně dbát na správnou výživu.

 

Zdraví drogová poradna EXTC

Aktuality

01.01.2024
Sleduj nás na FB či IG!

Veškeré další zajímavosti a aktuality týkající se nás nebo světa kolem psychoaktivních látek...

Více ...
11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
Všechny aktuality