Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Zodpovězený dotaz

Online hazardní hraní

24.4.2023

Dotaz

Dobrý den,zjistila jsem,že můj přítel (31let) hraje online hry jako v kasínu. Prohrál skoro celou výplatu a zjistila jsem, že si bere takové ty mikropujčky,kterými plácá další půjčky. Takže se to táhne řekněme tři roky,než sem teď na to přišla,když sem mu porušila soukromí a podívala se mu do zpráv a e-mailu. Nevím jak přesně mu pomoct,než sem to zjistila samozřejmě mi lhal proč nemá peníze a tak sem se mu snažila pomoct finančně,kdy jsem se i zadlužila. Už mi to přerostlo přes hlavu a nevím jak dál. Dnes si chci promluvit s jeho tatínkem a nějak to řešit,ale není pro mě lehké o tom mluvit. Stydím se za to. Čekáme rodinu a o to je to pro mě horší. Děkuji za odpověď

40622
 

Odpověď

Hezký den,

díky za dotaz týkající se přítelova online hraní, které je pro vaši rodinu ohrožující z řady důvodů, které popisujete. Z toho co píšete zní, že je to pro Vás opravdu těžké a přijde mi důležité nebýt na to sama. Chápu, že svěřit se někomu v takhle citlivé situaci není snadné,i přes to bych Vás chtěla podpořit v tom, abyste se nebála říci si o pomoc a podporu v okruhu nejbližších přátel či rodiny. Věřím, že to může být nápomocné, jak pro Vás osobně, tak i pro celou situaci.

Co se týká odborné pomoci, tak můžu doporučit projekt Naberte kurz, který se věnuje právě hazardnímu hraní. Na jejich stránkách naleznete, jak obecné informatice o problematice hazardního hraní, tak i tipy pro osoby blízké, možnost zúčastnit se skupinového chatu s odborníkem nebo kontakt na krizovou linku, kde jsou k dispozici zkušení pracovníci od pondělí do pátku od 8:00 do 16:30, a mohou poradit, jak postupovat v konkrétních případech či na koho konkrétně se obrátit ve Vašem městě (pravděpodobně nejblíže pro Vás bude Centrum komplexí péče v Olomouckém kraji).

Zdraví drogová poradna EXTC!

Aktuality

11.06.2023
Konec zahřívanému tabáku s příchutí

Prezident Petr Pavel tento týden podepsal novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která mimo ji...

Více ...
02.06.2023
Chemsex – proč je to takový trend?

Jaké jsou dopady chemsexu na život? Hrozí rozvinutí závislosti? Již tuto sobotu 3.6.2023 můžete p...

Více ...
19.04.2023
Přednášky zdarma

Přijďte se dozvědět informace od zkušených odborníků na rozličná témata. Přednášku můžete navštív...

Více ...
22.03.2023
Jakými způsoby se dá užívat?

Chcete se dozvědět víc o způsobech užívání návykových látek? Nebo jak užívat s co nejmenšími rizi...

Více ...
11.03.2023
"Brain we are" - Kratom, psychdelika, psychonautství a harm reduction

Zajímáte se o psychedelika, harm reduction? Nebo byste se chtěli dozvědět něco více o kratomu, je...

Více ...
Všechny aktuality