Extc.cz - Drogová internetová poradna
INTERNETOVÁ PORADNA

Pravidla poradny

 • Poradnu extc.cz provozuje Společnost Podané ruce o.p.s.

 • Poradna je primárně určena na pomoc lidem, kteří se v souvislosti s psychoaktivními látkami dostali do potíží. Cílem je snižovat rizika spojená s užíváním těchto látek a poskytovat o nich objektivní informace. Hlavním zaměřením poradny jsou drogy včetně alkoholu.

 • Poradna nenavádí k užívání žádných omamných a psychotropních látek. Informace ohledně užívání poskytuje pouze v rámci přístupu harm reduction. Poradna neposkytuje návody na výrobu drog, neposkytuje ani odkazy na zdroje, které takové návody uvádějí.

 • Poradna se zavazuje odpovídat na dotazy do sedmi následujících dnů.

 

Doporučení pro zadávání dotazu

 • Protože se mnohé dotazy často opakují, ušetříte poradně práci, když se podíváte, zda už na podobný dotaz někdy v minulosti odpovídala. Zodpovězené dotazy najdete ve fulltextovém vyhledávači. Dotazy můžete vyhledávat a filtrovat dle tématu a dle typu drogy. Můžete také zadat hledaný výraz a klíčová slova.

 • K pokládání dotazů slouží webový formulář "Zeptejte se". Poradna neodpovídá na dotazy zaslané na její e-mail.

 • Při zadávání dotazu můžete zvolit, zda chcete či nechcete, aby se dotaz zobrazil v poradně. Můžete také zadat svoji e-mailovou adresu, na níž Vám bude odpověď zaslána. Váš e-mail nebude zveřejněn a zavazujeme se, že jej nebudeme následně dále využívat. V případě, že nesouhlasíte se zveřejněním dotazu v poradně, je e-mail povinný údaj, aby bylo možné odeslat odpověď.

 • Vybráním možnosti "Souhlasím se zobrazením mého dotazu na webu extc.cz" udělujete souhlas se zveřejněním dotazu na stránkách této poradny a s jeho případným využitím v rámci odborných a tematických platforem. Všechny zveřejněné dotazy jsou v anonymizované podobě.

 • Poradna nezasahuje do textu vloženého dotazu, pouze v případě zveřejnění osobních a citlivých údajů a v případě projevů, které odporují Evropské úmluvě o ochraně lidských práv (rasismus, xenofobie, anti-semitismus, agresivní nacionalismus, diskriminace menšin a přistěhovalců). Stejně tak postupujeme v případě textu, který není v souladu s posláním a cíli poradny (reklamní sdělení, znaky protiprávního jednání apod.) V těchto případech poradna může upravit text nebo skrýt celý dotaz a informuje o tom tazatele.

 • Poradna si vyhrazuje právo neotvírat ani nezveřejňovat odkazy se soubory/texty/fotkami, které jsou zaslány tazatelem.

 • Není v možnostech poradny dohledávat předchozí dotazy tazatele a tedy ani na ně navázat. Pokud i přesto potřebujete vyhledat opakovaný kontakt, doporučujeme shrnout vše podstatné do aktuálního dotazu.

 • Poradnu lze využívat anonymně, Váš e-mail (pokud jej zadáte) bude využitý pouze pro odeslání odpovědi. Není viditelný ani pro poradce v poradně.

 • Jsme povinni řídit se platnou legislativou ČR. Užívání drog samo o sobě není trestné. Jsme však povinni jednat, napíšete-li nám informace o trestném činu dle § 367 nebo § 368 Trestního zákoníku (více informací viz tento odkaz). V případě drog jde např. o nedovolenou výrobu a jiné nakládání (§283). Každá situace je individuálně posuzována.

Aktuality

01.08.2022
Party sezóna s Hard&Smart

Jezdíte přes léto na festivaly a jiné akce? Tak se podívejte, jestli tam není program Hard&Sm...

Více ...
28.06.2022
Podané ruce mají podcast!

Asi každého se téma závislosti v nějakém bodě jeho života dotkne. Pokud hledáte povídání zam...

Více ...
08.06.2022
CBD a léčba závislostí

Už jste četli tento velmi zajímavý článek z časopisu Legalizace, který se věnuje potenc...

Více ...
31.05.2022
Přednášky pracovníků Centra prevence v Brně

V červnu proběhnou dvě přednášky od našich kolegů z Centra prevence v Brně. Přednášky je možné na...

Více ...
20.05.2022
Nikotinové sáčky - webinář

Trh s nikotinovými a tabákovými produkty v ČR v posledních letech zaznamenal velmi dynamické změn...

Více ...
Všechny aktuality